Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Begyulladt a kezén a köröm a...

Begyulladt a kezén a köröm a kisbabámnak, nagyon ronda gennyes hólyagos is, mi használt nektek? Mikor javul?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam. Már voltunk orvosnál gemicinit irt fel,bocsi ha rosszul irom a nevét. 2 napja használjuk de semmi javulás. Nagyon dagadt piros gennyes hólyagos neki. A hólyagok már a tenyere felé terjednek. Mikor lesz jobban az ujja? Ti jártatok igy? Nagyon elvagyunk keseredve hogy mi lesz az ujjával. Köszi
2014. jan. 4. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a hólyagok terjednek, akkor az nem a körme miatt van !! A krémet párakötés szerűen alkalmazd, hogy kifakadjon a hólyag. Azaz, krém-géz-meleg vizes vatta-nejlon darab-géz és bekötni. Így hagyni 24 órát. Ez talán segít, ha figyelsz, hogy ne szedje le.
2014. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha terjed tényleg nem a köröm miatt van. Az én babámnak volt ilyen nemrég, csak neki a nagy lábujján. Piros, gyulladt volt, aztán meg genny gyült bele. Én mindig néztem a körmét, és levágtam a köröm sarkát. Attól volt neki a gyulladás, mert belenőtt kicsit a körme. Kb 1 hét volt mire kifakadt a genny neki, majd még egy hét, mire lement a piros gyulladás, és szép fehér lett.
2014. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok. Ha nem a körme miatt lehet akkor mitől? Màr van a tenyerén két db hólyag..a körménèl van a genny és az egész uj perce dagadt piros,meg hólyagos. Jaj most nagyon megilyedtem mi baja lehet szegénynek?? A dokit csak este tudom felhívni. Köszi
2014. jan. 4. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha terjed akkor az nem a körme miatt van. Csak a kezén van? Talpán nincs? Van valami olyan fertőzés ami a kézen és a talpon okoz kiütéseket. Nem tudom mi a neve pontosan. Lehet megmutatnám az ügyeleten egy dokinak.

Vagy esetleg nem lehet hogy érzékeny/allergiás arra amit adtál a körme miatt?

2014. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már akkor kentem rá ezt a kenőcsöt mikor ilyen volt a keze,csak akkor még nem volt a tenyerén a hólyag. A talpát most nem tudom megnézni mert alszik. A körmétől inul ez az egész. Köszi a választ.
2014. jan. 4. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:

En mindenkepp elvinnem ugyeletre, lehetoleg sebeszetire!

Ha a kormevel surun fordul elo gennyesedes akkor keress ra arra hogy spange...

Ez egy koromszabalyozo kapocs (igy megakadalyozhato a korom leszaggatasa benoves eseten! Nekem 3 alkalommal teptek le, brutalis fajdalom volt, aztan talaltam ezt a spanget) nekem korom ala kapcsoltak (nem kellemes) unokahugomnak 4 honapos szegeny es neki ragasztott szabalyozo van...

2014. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mifelénk mostanában nagyon sok gyereknek van efféle fertőző betegsége, mindkét gyermekem elkapta. Tünbetek: végtagfájadalom, láz, kiütések, hólgyagok elsősorban a végtagokon arcon. Léányomnak herpesz szerű sebei voltak főként az arcán később a popsin. Fiamnak a tenyerén jelentek meg vízhólyag szerű sebek. Lila ecsetelővel kellett kenni, lányomnak több, mint 3 hét után múlt el, és be is lázasodott , hányt is..

Mindenképpen vidd el újra orvoshoz, látatlanban nehéz segíteni.

2014. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!