Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen zöldséget és gyümölcsöt...

Milyen zöldséget és gyümölcsöt ehet egy 8 hónapos baba? Hogyan kell elkészíteni neki a zöldborsót? Héjastól megeheti vagy csak héj nélkül szabad?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én már 6 hónaposan adtam neki borsót, héjastól, le turmixolva.

Ehet 8 hónaposan

Karfiol

Brokkoli

Cukkini

Tök

Padlizsán

Paradicsom

Narancs

Mandarin

Körte

Szilva

Mangó

Avokádó

Spenót

Tészta

Rizs

Szinte eheti amit ti, csak kevés fűszerrel

2014. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sóska, spenót, csicsóka, kukorica, zeller, karalábé, sárgaborsó, lencse

Répa burgonya fehér répa

2014. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából egyetértek az elsővel.Szerintem is kaphatja héjastól. Karfioltól fájhat a hasa, az enyémek még 1 évesen se bírták,de ez gyerekfüggő. Paradicsomot én először héj és mag nélkül adtam. Kaphat még zöldbabot, sóskát, almát, banánt, körtét.
2014. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És melyek azok a zöldségek, amelyek székletfogóak és hasfájósak? Sajnos nagyon hasfájós volt elég sokáig, most még a kettes tápszertől székrekedésekkel küszködik,nem akarom még duplán megfogatni a hasát. A zöldborsót hogyan lehet egyáltalán ,,meghámozni,, ?Még nem tud enni darabos ételt, csak pürét.
2014. jan. 4. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Barack, körte, sütőtök széklet lazító

Cukkini, tök is széklet lazító

Banán, spenót rizs szeletelés fogó

Létezik a paradicsom passzírozó, azzal lehet lepaszírozni a főtt borsót, s akkor külön kerül a héja, külön a bele:)

Minden gyermekemnek ősze főztem a borsót, burgonyát, répát, husit, zellert, majd turmixoltam.

Nagyon finom!

2014. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Körtétől, karfioltól, karalábétól fájhat a hasa, ha nagyon érzékeny még brokkolitól, paradicsomtól is.

Alma,banán, krumpli,rizs székletfogó.

2014. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 5. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!