Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számíthatok 4 év korkülön...

Mire számíthatok 4 év korkülönbséggel a két gyerek között?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok a 2. babámmal. Mire megszületik, 4 éves lesz az első szülöttem. (Pontosan 4 év, 1 hónap lesz közöttük) Ő kislány, szeret a középpontban lenni, még mindig nagyon anyás. Elég hisztis. 3.5 éves. Még nem beszél folyékonyan. Óvodát már elkezdte. Jövő tanévben új közösségbe kerül, új intézménybe (Angliában élünk, jövőre kezdi a sulit)
2014. jan. 4. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon bejött. A nagy imádja a kicsit, babusgatja és segít nekem ha kérem. Jó, hogy csak 1 gyereket kell cipelni, altatni, pelenkázni, a nagy ugye szobatiszta, beszél, elmondja, hogy mit szeretne, eljátszik egyedül és az is jó, hogy napközben általában oviban van (szereti)így tudok a kicsivel is foglalkozni és a háztartás is megvan.

És ami még fontos, hogy a nagy egyáltalán nem féltékeny a kicsire, de persze figyelünk rá, időnként csinálunk külön programot neki, hol velem, hol apával, és volt már, hogy a kicsit anyunál hagytuk és hármasban mentünk valahova.

2014. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából kevesebb időt akartunk hagyni, de így jött ki. Én is gondolkodtam már azon, hogy talán jobb is, mert a nagy oda van oviba-suliba, addig a picivel tudok babázni. A naggyal is volt olyan időszak, hogy csak ő meg én, és a kicsivel is lehet, merthogy odalesz. Az a pozitívum is eszembe jutott nekem is, hogy a nagy már szobatiszta, nem kell kettőt pelenkáznom, ez anyagilag egyszerre megterhelőbb. Meg hogy el tudja nagyjából látni magát. De még egyelőre nincs türelme egy másodpercig se várni. Ettől félek egy kicsit. Már magyarázom neki, hogy jön a kistesó, egyelőre tetszik neki. A féltékenységtől kicsit félek, de talán megoldható, hogy reggel, mikor elviszem suliba, akkor rá koncentrálok jobban.
2014. jan. 4. 23:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az első válaszoló mindent leírt. A sógornőméknél van így, csak ott a nagy a fiú. Én is így tervezem, hogy 4 év legyen és nálam is az a fő érv, hogy már oviba járjon, beszéljen.
2014. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mi is angliaban elunk. Juliusban szuletett a masodik babam. A nagyobbik lany szeptemberbe volt 3 eves. Ahogy en jartam: probaltam alaposan felkesziteni a nagyot a pici erkezesere. Nem lett sikeres. Elotte nem volt tul hisztis inkabb csak akaratos. A kisteso szuletese utan elszabadult a pokol. A mai napon azt mondhatom hogy teljesen kicsuszott a kezeim kozul. De nem is csoda hisz alig jutott ra idom. Az ovit holnap kezdi. Anyukam itt volt segiteni mikor szuletett a pici de mivel 2 hettel tulhordtam igy alig volt tiz napos mikor visszament a parom minden nap dolgozik igy o alig segitett bmit is. Nem ismerem a te korulmenyeidet hogy van e segitseged de az hogy a nagyobbik nem lesz folyton otthon szerintem az mar jo. Mivel jar mar oviba igy gondolom az immunrendszere is erosebb nem visz majd haza a sulibol sem minden bacit! A nagyra is oda kell figyelni, folyton mutatni , mondani hogy mennyire szereted! En is igy terveztem csak nem jott ossze! Az elso 4 hetben ugy szoptattam a picit hogy a fogamat csikorgattam, a labam kormevel a szonyeget kapartam , magam ala pisiltem ugy kisebesitette a bimbomat a pici! Ez ugy elvette a jozan eszemba 24 oras fajdalom hogy a masikra nem birtam figyelni! Ezzel csak azt akarom mondani hogy nem igy terveztem de ez lett! Neked legyen tobb szerencsed! Fogadj segitseget ha tudsz! Segitseggel minden lehetseges egyedul nekem pokol volt! Mara mar fel eves mondanam hogy konnyebb de most meg fogzik!
2014. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, egytől egyig hasznos volt mind.

Kedves angliai: Mielőbbi rendeződést kívánok neked! Nekem az első a júliusi, a második augusztusi lesz...ha minden rendben megy (sajnos májusban volt egy vetélésem, nem figyeltek oda rám, de ez egy másik történet. Ott már az elején éreztem, hogy nem lesz jó vége, de most érzem, hogy minden rendben lesz)

Majd próbálok odafigyelni, azt hiszem tényleg könnyebb lesz így, hogy a nagy már fél napot oda lesz. Most csak 3 órát van oviban. Az immunrendszere elég jó, eddig minden betegséget kirúgdosott elég gyorsan, de most a bárányhimlőtől félek. Jó lenne, ha addigra lerendezné, mert még nem kapta el. Jó lenne, ha gyerekkorában túl esne rajta, de kisbabákra még veszélyes.

Legalább autómatikusan kialakítunk egy rendszert a napjainkban, mert ha a nagy iskolás lesz, akkor meg lesz a napi rutin az elinduláshoz meg a hazajövetelhez. Lányomnál nem nagyon alakítottam ki rendszert annak idején...elég nehéz volt. Mondjuk kicsit aggódom, mert kérdezem tőle, hogy kisfiú legyen vagy kislány és mindig azt mondja, hogy lány, ha meg mondom neki, hogy mi van, ha fiú, akkor szinte sír és nagyon morcos.:S Azért remélem nem lesz semmi baj:D

Amúgy merre fele laksz, kedves angliai? Én Lancashire-ben lakom, Manchester, Liverpool-tól egyforma távolságra.

Köszönöm még egyszer a tapasztalatokat, és ha valakinek még van kedve, szivesen olvasom a további észleléseket.

2014. jan. 5. 12:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálunk a nagy fiú és mindig azt mondta, hogy ő fiútestvért szeretne. Hát lány lett és így is imádja.

Mi sem így terveztük, nekem is volt egy vetélésem a kettő között, de nem bánom, hogy így alakult, nálunk tényleg könnyű így az élet. (Mármint ha azt nézem, hogy az ismerőseim körében hogy birkóznak meg a kisebb korkülönbségű gyerekekkel.)

2014. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából így szerintem nálunk is szerencsésebb, hogy így alakult. 2 évet akartam a kettő között, de visszagondolva, milyen volt a lányom 2 évesen...jobb, hogy még érik egy kicsit:D Lehet kiborultam volna. Nem egy sarokban ülős típus a lányom és nagyon nagyon igényli a szeretetem, nagy féltékenykedés lett volna, ha akkor születik.
2014. jan. 5. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az angliai vagyok! Sajnos nagyon messze lakunk toletek. Mi kent megyebe vagyunk!
2014. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
futottam már itt össze kentiekkel:D
2014. jan. 5. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!