Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Három gyerek kis korkülönbséggel?

Három gyerek kis korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Sikertörténeteket szeretnék hallani, ahol 3 gyereket nevelnek kis, maximum 2-2 év korkülönbséggel. Mi a sikeretek titka, milyen tanácsokat tudnátok adni még 2 gyerekes kezdőknek?
2013. dec. 12. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk sajnos nem sikersztori. Igaz nem is így volt tervezve. Nem tudom őket egyedül levinni / kivinni. Kb nincs olyan, hogy vmelyik nem hisztizik vagy ordít. A házasságunk romokban, a lakás olyan, mint egy katasztrófa sújtotta övezet. Nekem az segítene, ha végre sikerülne elköltözni ebből a lift nélküli társasházból, és néha valaki be tudna segíteni egy picit, akár elvinni a kölköket, vagy kitakarítani. Mindemellett nem bántam meg, hogy vállaltuk a legkisebbet is, mert ez csak átmeneti állapot, viszont eléggé megvisel :(. Sikertörténetet én is szívesen olvasnék, hogy erőt merítsek! :)
2013. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uh, te szegényke.:( Pontosan mennyi korkülönbség van a gyermekeid között?
2013. dec. 12. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sem tudom mennyire sikertörténet a három gyermek- azaz nekem mindenképpen azok.

27-20hó van köztük- a legkisebb születése után 1hónappal lett a legnagyobb 4éves.

Jó, mert kicsi a korkülönbség, és most, hogy a legkisebb mindjárt 2éves lesz, nagyon szuperül eljátszanak együtt.

Nálunk a legnagyobbik nagyon szereti a két kicsit, nagyon empatikus velük, jól elvannak, vigyáz rájuk, nagyon aranyos velük- csak jót tudok rá mondani.

A középső most lett ovis - hát ő egy igazi feszültségforrás azóta. Sokszor hisztizik, ami eddig nemigen volt rá jellemző, ugyhogy bízom benne, hogy ovi miatti idegi megterhelés vagy valami pszichés nyomás ami ránehezedik majd oldódik nemsokára- legalábbis mindenki ezzel bíztat.

Nekem jó, hogy a két nagymama bár mikor hadrafogható, és ha nem segítenének be néha, akkor lehet már én is sokkal jobban kilennék idegileg.

És van egy idős nénike, aki hetente egyszer eljön és kinagytakarít potom pénzért- ami szintén jó, mert a lakás nem áll romokban állandóan. Emelett én is naponta porszívózok felmosok, de a portörlést, a csapok vízkővel való surolásást stb. ő megcsinálja- szóval nagy segítség ez is.

Férjem sokat dolgozik, de este 6ra hazaér minden nap, és az oviba is ő hordja a gyerekeket. Délután vagy a férjem ugrik haza velük, és megy is vissza dolgozni, vagy valamelyik mama. Férjem vállalkozó, ugyhogy ilyen szempontból szerencsés, hogy nem kell mindig kéreckednie sehonnan, meg tudja oldani.

Ha így szeretnél gyereket vállalni, akkor tanácsolom, hogy legyen segítséged, akire rá tudod bízni néha a gyerekeket. Én ajánlom a takarítónénit is- ez is olyan nagy segítség, és tényleg megér ennyi pénzt.

Őszintén szólva azért nagyon idegkimerítő 3kisgyerek. HIába kicsi a korkülönbség mindegyikkel egy kicsit máshogy kell foglalkozni. Legyen mindegyikre időd, legyen főtt kaja, legyen rend, legyen mosott ruha... szóval igenis nehéz mindent megoldani- de egy gyerek mellett is ez van- de háromnál ez sokszor 3xos munka.

Én nem panaszkodok, nekünk beváltak a mamák és elmondhatatlanul sokat jelent a segítségük.

2013. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk 16 hónap és 18 hónap. Nagyszülők nincsenek, 3/1 aki egyáltalán él, de ő is több 100 km távolságban. Jön amikor tud, de hát nyilván nem ugyanaz, mint ha itt lenne "készenlétben". Az apjuk rengeteget melózik, nyilván örülne, ha nem a bolondok házába érkezne meg. Én meg örülnék, ha vki legalább délután tehermentesítene. A legnagyobb igyekezet ellenére is nagyon sokszor veszünk össze a semmin, mert mindenkinek túl sok ez így. Talán majd az ovi / bölcsi / új lakókörnyezet segít egy kicsit.
2013. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát nekem 2 gyerekkel sem kétszeresnek tűnnek a feladatok. Nagyon nehéz volt az eleje, most kezd rendeződni minden, de kicsit félek, mennyire lenne sokkal nehezebb már hárommal, ugynakkor meg szeretnénk is nagyon.

Nálunk a nagy 3 a kicsi 10 hónapos. Segítség egy nagymama van, nem annyira nagyon közel, de ha gond van, szívesen jön és segít, vagy vihetjük is a gyerekeket.

2013. dec. 12. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most van útban a második, két év lesz a korkülönbség. A kérdésedre konkrétan nem tudok válaszolni, de mi is így terveztük 2 évente a három gyerkőcöt. Viszont az ismerősi körben többen vállaltak így, és sajnos egyet kell értenem a második hozzászólóval, azt látom, hogy ahol nincs legalább ennyi segítség (nagymama, házimunkában segítség), ott nem működik a dolog, és a házasság rovására megy. Egy pár el is vált. Persze nem állítom, hogy a 3 gyerekkel járó feladatok voltak az okai, de a barátnőm sokat mesélt arról, hogy a férjével nem volt magánéletük :(
2013. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ikrek éppen betöltétták a hatot, amikor a 6. gyerekünk megszületett. Szóval, 6 év - 6 gyerek. És pont 0 segítség. Talán a következetesség a titka, talán a mi teherbírásunk, de nem tudok htalmas nehézségekről beszámolni. Megvagyunk. Évekig épatkeztünk, újítottuk - bővítettük a házunkat (lakva, gyerekekkel), tavaly lettünk kész - ha ezt végigcsináltuk, mi jöhet még. Ja, most az iskolakezdési sokk - ami még mindig tart...Szerintem jó dolog a kis korkülönbség, jól elvannak együtt.
2013. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os: én úgy látom hogy a házastársi kapcsolatnak már a 2. gyerek érkezése is óriási kihívás, nagyon kell figyelni és vigyázni!


Kedves 7-es: szóhoz sem jutok, le a kalappal előtted! 6xdackorszak.:)

2013. dec. 14. 05:14
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es: iskolakezdési sokk alatt anyagi nehézségeket értesz, vagy a gyerkőcnek nehéz?
2013. dec. 14. 05:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Én most várom a 3.dikat, 26-21 hónap lesz a különbség...takaritónénit megfogadom :) mint ötlet.Már most is elkelne... nálunk a második gyerek érkezése az kb 10x terhet rótt vhogy ránk..imádjuk őket de kemény nagyon.Hogy eltelt egy év könnyebb lett.De azért az a kapcsolattól is függ h merre alakul..egymás társai,jóban rosszban..!!
2013. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!