Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek kis korkülönbséggel...

Két gyerek kis korkülönbséggel. Hasonló cipőben járók hogy bírjátok? Én úgy érzem nem fogom túlélni :S

Figyelt kérdés

17 hónap korkülönbség van, a kicsi most 4 hetes.Jelenleg úgy érzem megőrülök itthon és elszöknék máshova...Ne értsetek félre nagyon szeretem Őket, és boldog vagyok hogy van két egészséges, gyönyörű gyerekem de valahogy túl sok ez az egész jelenleg fizikálisan. Kevés alvás, egyikük mindig sír valamiért...ráadásul a pici hasfájós így ha fent van csak sír...a nagy meg a dackorszak közepén iszonyat hisztijelenetekkel dobja fel a napom...

Ti hogy tudtok aludni pl ? Ti is csak annyit amennyit éjjel sikerül?) Ez nálam olyan 5 óra hossz körül van)

Ti hogy bírjátok ? Éreztetek ti is ilyet vagy én nem vagyok normális??


2011. júl. 28. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

20 hónap

Nem volt könnyű az elején,bár én már a nehezén túlmentem!

Most 38 hónapos és 18 hós a kicsi!

Ennek az időszaknak is megvan a neheze!Pl.mindketten

ugyanazt akarják,egyszerre!

2011. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 20 hónap van és ami az érzéseidet illeti, kezet foghatunk! :)


Az első egy év rettenetes nehéz volt, de nekem már most 17 hónapos a kisebbem, így most picit talán már könnyebb. Nem könnyíti meg a helyzetemet, az sem, h szülők messze, férjem folyton dolgozik (hajnalig), panelban lakunk, komolyan mondom, sokszor 1 egész óra kell, mire el bírunk indulni itthonról sétálni...

Szóval katasztrófa! Na ezzel nem segítettem, ugye? :)))))))

Én olyan trükköket vetettem be, mint a mesenézés (amiért egyébként nem repesek, de jobb mint az üvöltés), szoptatások közben mesét olvastunk könyvből, vagy fakockából várat építettünk a nagyobbal. Több napra főzök egyszerre és a házimunkázásba igyekeztem bevonni a nagyobbat, próbáltam érdekessé tenni és a kicsi sokat volt hordozókendőben, mert 1 hónapos korától képes volt reggeltől estig (alvás nélkül) üvölteni, ha nem volt kézben. Hát így éltem túl. De nem mondom, h most nem tudok el időnként erre a pontra, de már ritkábban.


Eleinte fejvesztve próbáltam magam utolérni a teendőkkel, de az idők során megtanultam félretenni a maximalizmusomat és azt mondani, oké, van fél órám, lefekszem! Muszáj! És igen, mai napig 5-6 óra alvással tengődöm és - soha nem gondoltam volna, de - hozzá lehet szokni! :)


Kitartás sorstárs! :D

2011. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a szerencsés kategóriába tartozom. 5 gyerekem van. A 2. és a 3. között 1 év a korkülönbség, és én ezt annyira pozitívan éltem meg, hogy a 4. és 5. között is a kis korkülönbségre szavaztunk. Köztük 23 hónap van. Be kell valljam, ez nehezebb, mint az 1 év volt, de maximálisan kivitelezhető. A nehézséget az okozza, hogy egy 2 éves gyerek sokkal öntudatosabb, akaratosabb, mint egy 1 éves, az én lányom is nehezebben élte meg a kistesó érkezését. Mi most még a szokjuk egymást időszakot éljük, a pici ma 5 hetes. Vannak gondjaink, a kicsi időnként megüti a picit, a boltban hisztizik, holott előtte sosem tette, olyan dolgokat vár el tőlünk, amit már baba kora óta nem. De eredményeink is vannak. A picit rávettem arra, hogy éjszaka szopi után azonnal elaludjon (ez 2x2 óra üvöltésbe került), délben egyszerre rakom le Őket, és a nagyobb megtanult úgy elaludni, hogy az öccse mellette van, adott esetben ébren. Ikerkocsiban hurcolom Őket, ettől mobilak lettünk és nem zárkóztunk be.

Mivel látom a lányomon, hogy extra törődést igényel, így a picit szoktatom arra, hogy egyelőre kevesebbel érje be. Így marad idő mondókázni, tésztát vagy gyurmát gyúrni. És hát Őt is ringatom a bölcsőben, babakádban fürdetem, hogy egy kicsit baba lehessen, ha éppen akar.

Azt hiszem, az egésznek az a titka, hogy az ember tisztában legyen azzal, hogy ez egyre könnyebb lesz, ahogy telik az idő. Egy év múlva már inkább könnyebbséget fog jelenteni a két hasonló korú gyerek, mert lekötik egymást, társak, partnerek lesznek. Egy anya pedig fél lábon is kibírja ezt az időszakot:)

A házimunka muszájos, azt bizony nálunk is el kell végezni, és ekkora családra nem kevés a takarítás, mosás, főzés. Ebben a szintentartásban hiszek. Nem bonyolódom bele a takarítás mélységeibe, de jártomban-kltemben mindig megcsinálok valamit. Főzni meg lehet 1 óra alatt is.

2011. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok újra, én a 2. válaszadó vagyok :)


Kedves 5 gyermekes Anyuka, őszintén földig borulok előtted, nem semmi lehet! :) Köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalatodat! Egyébként tök érdekes amit írtál, hogy 1 év korkülönbség talán még kicsit szerencsésebb a 2-nél, ezt mástól is hallottam már. Elsőre tényleg hihetetlen, de biztos van benne valami!


Azért néha az is megnyugtatja az embert - szerintem - hogy másnak még nehezebb, ilyenkor az jut eszembe mit rinyálok én, amikor ahhoz képest ez lófütty! :D Pedig hát... :)


További szép estét! :)

2011. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem járok ilyen cipőben, de ha tudsz, kérj minél több segítséget. Nagyszülők, barátnők nincsenek a közelben? Ha nem ajánlják fel, Te kérd meg őket. Nekem a 1,5 évesem még 1 éjszakát sem aludt át, már több éve nem aludtam így végig 1 éjszakát sem, kezdve ugye a terhesség végétől, a mai napig.
2011. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!