Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevállalnátok egy harmadik...

Bevállalnátok egy harmadik babát, nagyon kis korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, olyanok véleménye akiknek a harmadik esetleg negyedik babája 12-15 hónappal a tesó után jött. És persze olyanok véleményét is szívesen meghallgatom akik nem vállalnának 1 vagy 2 gyereknél többet :) Újra így csinálnátok? Nem volt nagyon megterhelő anyagilag és érzelmileg? Mik a pozitív oldalai? Nagyon köszönöm a válaszokat

2013. szept. 7. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Tervezetten nem, de ha becsúszna, akkor vállalnánk.

(Mondjuk ez most épp nem esélyes, mert három van, és a legkisebb már 15 hónapos, tehát legszűkebb esetben is két év lenne, de nem tervezzük jelenleg)

Nekem biztos hogy a fizikai része lenne a legmegterhelőbb, már a 3. babát is nagyon nehéz volt kihordanom)

2013. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Mekkora korkülönbség van a gyerekeid között?
2013. szept. 7. 14:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmiképpen, sokszor a kettő is sok nekem, de én gagyi vagyok, másoknak soha semmi gondjuk csak én vagyok helikopter. A lényeg, hogy tuti nem lesz harmadik vagy ha lesz is azt már az új asszony szüli és neveli az tuti.
2013. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez butaság, másoknak sem megy minden szuperül( bár én is néha így érzem). Ne szomorkodj :)
2013. szept. 7. 14:23
 5/16 anonim ***** válasza:

2 év majd 3 év.

első

2013. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

4 gyerkőc van,a 3 "nagy" közt 2év 3 hónap,2 év 2hónap,a legkisebb pedig 17 hónappal a 3. gyerkőc után született.


Nem rosszabb,mint ha 2 év lenne a két kicsi közt. Az iskola kezdéstől meg voltam ijedve,mert egyedül vagyok a gyerekekkel itthon,apuka csak 2 hetente jön haza 3-4 napra,és a suli elég messze van (több mint 1 km,szóval fél óra tőlünk gyalog)és segítség semmi,így egyedül kell időben elindulni,oda érni,minden rám marad... De ez nem panasz,csak míg nem voltam benne,addig panaszkodtam,milyen nehéz lesz,biztos nem fog sikerülni... és lám,akik biciklivel mennek,szintén 4 gyerekes anyuka,csak annyi a k.,hogy az Ő 3. gyerekével egy idős az én elsőm,a legkisebb is ovis már,és még Ő is két keréken teker,na az enyémek közül egyik sem,szóval előttük szoktunk beérni a suliba :-)

Mindenki azzal jön,hogy legalább egyszerre nőnek fel,van kivel játszaniuk ...

Pozi oldal? Még bele férnek együtt a kádba :-D legalább is a 3 lány,a kicsi még nem tud ülni,de akkor majd két részletben fürdenek :-D

Nem kell sokáig rakosgatni a ruhákat :-)

A harmadik lányka szívesen viszi ki a kukába a kakis pelust is :-D

Hátránya is van,méghozzá az,hogy az említett 3-aska megdézsmálja az öccse kajáját :-D közben nem picit maszatol :-D és nem tudod azt mondani Neki este- vagy is már tudod,de eleinte nem- hogy pszt! szeretném elaltatni az öcsédet!! Menj át a lányokhoz addig,játszatok csendbe!


Hogy újra így csinálnám e? nem tudom. A közlekedés nehezebb,bár most már kenguruban viszem a kicsit,babakocsiban a nagyobbat- testvérfellépőt drágállottam- Csak a közlekedés ami bajossá teszi a minden napokat,ha azt nem nézem,igen,minden képpen így csinálnám- bár nálunk 4-eske egy kis "potya utas" :-D

2013. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
tuti hogy nem
2013. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Van egy három és fél éves, egy két és fél éves kislányom, és egy hathetes kisfiam, nagyon nagyon nehéz sajnos, anyagilag nem megterhelő, idegileg fárasztó, férjem is kimerültebb mind a ketten idegesebbek vagyunk, sokkal többet veszekszünk a gyerekek miatt. Nem egyértelműen nem vállalnák ekkora korkülönbséggel gyermekeket, ha pár évvel visszamenőleg lennék.
2013. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van,17,14,3 5 evesek.Meg ilyen korkulonbseggel is nehez volt.

Amikor a legkisebb szuletett volt ket kamaszkoru fiammeg egy 2,5 evesem.

A nagyok tobb odafigyelest beszelgetest igenyeltek volna,sajnos nem tudtam maradektalanul megfelelni minden gyereknek.

Azon meg most is mosolygok amikor a ket nagy a konyhaba veszekedett,ekozben a ket kicsi a szobaban sirt.Szinte komikus volt a helyzet.

Nekem nem volt szinta semmi segitsegem.

Ujravallalnam mind a 4 gyereket de a ket kicsi kozt min 4 ev lenne.

2013. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4 és fél hónapos a lányom és lehet hogy terhes vagyok!De én nem bánom!Bár csak jövőre terveztük a fogantatást!Van egy 6 éves fiúnk is! :)
2013. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!