Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normálisan jönnek kislányom...

Normálisan jönnek kislányom tejfogai?

Figyelt kérdés

14 hónapos. Kb 11 hónapos korára kijött hat foga, felül a 4 metsző és alul a két középső metsző.

Most 14 hónaposan alul a kis tejörlő foga jön, de még nem jött ki alul a második két kis metsző. Ez így normális? Úgy tudom előbb a metszők jönnek. Volt valakinek ilyen?


2014. jan. 6. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk így volt, kijött mind a négy őrlő, azután a metszők és a szemfogak. Nincsen jelentősége a sorrendnek.
2014. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan összevissza jöttek, hogy még a gyerekorvos is megcsodált:) Semmi jelentősége egyébként.
2014. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy normális sorrend. van egy átlagos de sok babának nem ugy jönnek. Ismerösöm babájának a jobb felsö szemfoga volt az elsö és fönt már volt 3 foga mire kibujt az alsó kettö.
2014. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy előbb az örlők jönnek aztán a metsző. De kisfiam ezt megcáfolta.
2014. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ÉN fiam is ilyen volt. Jöttek kb sorban a fogai, de a két alsó 2. metsző elfejeltett kijönni. MÁr 20hós korára a 16fogból 14 megvolt- csak a két alsó kettes metszők nem!!

Elvittem fogorvoshoz, hogy akkor nem is lesz neki ott foga? Mondták, hogy nem röntgenezik meg, mert még túl kicsi, és attól ha esetleg nem nőne ki neki, nem gond, majd a maradóak kinőnek. De másnap a jobb oldali elkezdett kijönni, és kb 1hónap mulva nagynehezen a másik oldalon is elkezdett jönni, így két éves korára már látszódott a két kismetszője.

Én is azt hittem, hogy már nem lesz ott foga, de lett neki!! :))

TAnácsom csak annyi, hogy nyugodj meg, előbb vagy utóbb majd lesz a te lányodnak is!!! :)))

2014. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kedves utolsó, Neked is ;)

Fura, hogy nem rontgeneztek, mert az en lánYom fejét mikor hat hónaposan leesett az ágyról, megröntgeneztek

2014. jan. 7. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, 6-os vagyok,

szerintem az más, hogyha szükséges volt, akkor megröntgenezték a kicsid fejét, mert nyilván meg kellett bizonyosodni róla, hogy az eséstől nem lett-e nagyobb baja, de egy fog miatt nem csinálták volna végig a procedúrát.

Mivel egy fogröntgen- nem is tudom, de kívülről csinálják- vagy be kell nyúlni a szájba? én még ezt sem tudom.... lehet nem is lenne egyszerű egy 20hósnak megcsinálni.

Azt mondták, hogy ettől még a maradó fogai kinőhetnek, de végül csak kinőttek a kis tejfogak is. :)

2014. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!