Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes bevezetni...

Mikortól érdemes bevezetni büntető sarkot? Hogyan, milyen vállt be nálatok?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam.

#büntető sarok
2014. jan. 7. 00:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sosem volt büntetősarok - most 7 és 9 évesek. Nekünk egy gondolkodó hely van, ahová le kellett/kell ülni, és akkor állhat fel, ha sikeresen kigondolta, hogy mit csinált rosszul, mit kellett volna csinálnia, és legközelebb hogyan fog viselkedni hasonló szituációban. Ma már alig használjuk, kb 3 éves koruk körül kezdtük el használni. A fotel/szék mindig máshol van, és mindig másik fotel vagy szék, attól függ, melyik helyiségben vagyunk. Igy nincs igazán kinevezve, melyik a gondolkodo-hely, igy nem fordulhat elő, hogy ha vendégek vannak, akkor a vendég van a gondolkodo-helyen.

A mondat úgy szólt mindig, hogy na akkor most ide (körülöttem valahol) ülj le, és gondolkozz el egy kicsit. És akkor állhatsz fel, ha el tudod mondani, hogy ......... a helyzetnek megfelelő szöveg. Nem érezték kirekesztve magukat, nem érezték hogy most éppen utáljuk, de pontosan tudták, hogy rosszat csináltak, és ki kell gondolni, hogy mit kell másképp csinálni, hogy ne történjen meg legközelebb. Viszont tudták, hogy rajtuk múlik a "gondolkodás" hossza-ideje. Egyúttal mintegy "programozódtak" a helyes viselkedésre.

Érdekes, hogy a nagyobbik már jön haza azzal a suliból, hogy "anya, X.Y. olyan buta, ahelyett hogy verekedne/hisztizne/kiabálna/akármi, meg is lehetne ezt beszélni, nem?"

2014. jan. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az én gyerekeim a későn érők, de belőlük kiindulva kizártnak tartom, hogy egy 1,5 éves ott maradjon a büntetősarokban, és felfogja, miért is volt az egész. 3 éves kortól talán.
2014. jan. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Az enyém is másfél éves, okos gyerek de még szerintem nem értené hogy miért büntetjük, nem lesz ilyen sarok nálunk egy ideig. Ha valamit nem szabad, azért szólok, rögtön meg is érti, de szerintem a büntetősdinél sérülne lelkileg, csak annyit érezne hogy most valamiért anya/apa neki rosszat akar.
2014. jan. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak azt kérdezte, hogy mikortól érdemes.
2014. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2-2,5 éves kortól, de gyerektől is függ, mennyire lehet vele már megbeszélni ok-okozati dolgokat (és hogy a gyerek mennyire tud beszélni). Nálunk van egy látnivaló és játékmentes beugró 2 szekrény között, néha oda kerül, ha agresszív vagy direkt folytatja a rosszalkodást, de általában elég vele már csak fenyegetni - 3 és fél éves. Kijöhet, ha láthatóan őszintén bocsánatot tud már kérni és ilyenkor megbeszéljük a történteket.
2014. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányomnál 3 éves kor körül vezettük be. Akkor kerül oda, ha agresszív - harapja,rúgja a tesót. Nem tudom, mennyire vált be, már sokkal ritkábban fordul ilyen elő, de ha a sarokban van,és megkérdezem, hogy miért kellett odaállnod, azt mondja "nem tudom". A 2 és fél évesemnél még nem alkalmaztuk, csak egyszer-kétszer harapásért, de szerintem ő még egyáltalán nem érti.
2014. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is kb 3 éves kortól érdemes, de ez attól is függ, hogy milyen a gyereked, meg hogy mennyire csinál rosszaságokat. Ha nem vészes, alapvetően egy jó gyerek és meg lehet vele beszélni a dolgokat, akkor szerintem felesleges. Ha durvább rosszaságokat csinál, akkor be lehet vezetni.

2 éves kor alatt semmiképp.

2014. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
1,5 évesnek még elmagyarázni kellene, akár 200x, türelemmel, megértéssel, hogy mit nem szabad. Megérti. 18 hónapos a fiam, semmi nincs elpakolva elzárva a lakásban a karácsonyfa a földön. Meg kell találni a hangot. Szerintem ez nem megoldás. Egy ismerős anyuka is állandóan a kiságyba rakja vagy a szobájába zárja a gyereket, ha gáz van, ahelyett, hogy a gyerekkel foglalkozna: üt, rúg, harap....nem véletlenül.
2014. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Akkor most engem is le fogtok pontozni, ha leírom, hogy amikor a fiam kicsi volt, nekünk se kellett mindent elpakolni? Én is inkább elmagyaráztam a kicsinek, hogy mit nem szabad. Ha megtanulja, hogy mit nem szabad, vagy ha rászólnak, akkot nem nyúl hozzá, akkor nyugotabb az ember, amikor vendégségben, vagy idegen helyen van.
2014. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Informálódom, eszem ágában sincs most büntetni....csak érdekel mi vált be és ilyen hatásos, de mégis fejlesztő ötletre vártam, mint az 1-es válaszoló. Első válaszolónak, nagyon köszönöm a jó ötletet! Esetleg más módszer?
2014. jan. 8. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!