Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes 20. 000, - Ft felett...

Érdemes 20. 000, - Ft felett hordozókendőt venni?

Figyelt kérdés

A legjobbat szeretném, de mint általában, sosem a legdrágább a legjobb.

Mit gondoltok a Caboo hordozókendőről?

[link]


Engem nem nagyon izgat, ha 1 perccel több időt kell rá áldozni, viszont a párom eléggé időspóroló, és biztos, hogy majd rá is fogom kötni a babánkat.


Még nem született meg, csak próbálok egy viszonylagos költségvetést készíteni. Ha nem muszáj, nem spórolok rajta, csak nem tudom, tényleg érdemes-e ennyi pénzt kidobni rá.


Köszönöm előre is a véleményeket!


2014. jan. 1. 17:13
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Javítok. Nem kidobni, inkább áldozni rá.
2014. jan. 1. 17:15
 2/24 anonim ***** válasza:
Mi 10-ért vettünk, nem bántuk meg. Átlagos ár, jó minőség. Az viszont mindkettőnket meglepett, mennyire állati fárasztó cipelni a babát, pedig még "csak" 5 kilós 6 hetesen, de kifejezetten kihívás, főleg, ha megyünk valahová, és nincs lehetőség csak úgy letenni. Mi is azt hittük, hogy csak és kizárólag hordozni fogjuk, de már gondolkodunk babakocsiban a jövőre nézve, mert 10-12kg-san már nem tudom, hova tennénk magunkon egy hosszabb úton :)
2014. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Csak még annyit hozzáfűznék, hogy teljesen természetes szülésre készültem, de másfél napos vajúdás és szenvedés után császár lett. Mondanom sem kell, hogy közel 3 hétig alig bírtam megemelni a babát, nemhogy magamra kötve cipelni akár csak lakáson belül is... én sem így képzeltem, de ez lett a valóság, sajnos.
2014. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Szerintem elég egyéni, hogy kinek melyik hordozókendő jön be. Meg az se mindegy, hogy milyen gyakran használnád és mire. Vennétek babakocsit, csak ha nyűgös akkor fel tudnád kötni, vagy otthon tennél-vennél a gyerekkel, vagy eleve csak hordozóba tennéd...

Ahol laksz, biztosan van babahordozó klub, az ilyen helyeken általában meg lehet nézni, ki lehet próbálni a különböző kendőket. Sok helyen kölcsönözni is lehet.

2014. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Van babakocsink, otthon hordoznám, illetve rövid sétáknál.
2014. jan. 1. 18:16
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

2-es

Valamit nagyon rosszul csinálhattok, ha fárasztónak tartod a hordozást.

A lányom most 13 hónapos, soha 1 percet nem volt babakocsiban (nincs is). Kendővel hordoztam 6 hónapos koráig, akkor 6 kilósan váltottam mei taira, onnantól a hátamon hordozom a mai napig.

9 kg és egyáltalán nem mondanám fárasztónak a hordozását.

Igaz, mióta elérte a 9 kilót, azóta már 1,5-2 óra után érzem a hátamon, hogy jólesne pihenni, de ez sem az a nagy fáradtság.

Na meg legtöbbször 1-1,5 órát viszem csak, ennyit meg meg se kottyan.

2014. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem pénzkidobás,de te tudod.
2014. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%
Engem a gyógytornász és az orvosok is óva intettek a horhozókendő, meitai, kenguru használatától. Tudom, hogy most nagyon divatos, éssokszor a gyermekorvosok nem is szívesek foglalnak állást ilyen dologban, de mivel én szakmabeli vagyok, mindenki elmondta, hogy rettenetesen egészségtelen, nincs a baba gerincének stabil, egyenes alátámasztása, összezsugorodott testhelyzetben, szinte kényszrtartásban fekszik, vagy ül. Gondoljunk csak bele, hogy a babát ültetni sem szabad, amíg önállóan nem ül. Én nem vettem, mindenhová babakocsival járunk, de mindenki maga döntse el, mit szeretne. Gondolom, most megint le leszek pontozva, de semmi baj, én csak elmondtam, amit tudok, illetve amit nekem mondtak:-)
2014. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó: kétlem, hogy VALÓDI gyógytornász, vagy orvos mondott volna ilyet.

A kengurunál igazad is van, de a kendőnél, mei tainál egyáltalán nincsen.

Nem megyek bele magyarázatba, mert érzem, hogy téged úgysem lehet meggyőzni, az értelmesebbje meg úgyis tudja, hogy mi a valóság.

2014. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
11%
UtolsóI Semmi okom nincs arra, hogy hazudjak, ugyan miért tenném? Hogy te miben kételkedsz, az a te dolgod,hogy én kinek hiszek, az meg az enyém. Nem mész bele magyarázatokba, mert nem tudsz. Ez a te hibád. Bocsáss meg, ha nem neked hiszek, hanem olyan embereknek, akik az orvostudományban jártasak. Nem tetszik a stílusod, az ilyen kötekedő emberek gerjesztik itt a vitákat, mert ez az egyetlen szórakozásuk!
2014. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!