Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák hogy is van ez az...

Anyukák hogy is van ez az egyszeri alvás a babáknál?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hogyan térnek át a babák egyszeri alvásra, elolvasnátok amit a lányomról írok? 8 hónapos múlott, reggel háromnegyed 7-kor van ébresztő és 10 órakor leteszem aludni. De egyik nap egyáltalán nem akart, nagy ordítások közepette délután fél 1-kor elaludt, de addigra már szerintem a fáradságtól kiütötte magát. Aznap este negyed 8-tól reggel 7-ig aludt mint a kisangyal, tegnap azonban 2x aludt napközben és éjjel ilyenkor mindig felébred többször is. Ma reggel szintén időben keltettem de 10 órakor nem akart elaludni, csak a nyüszi megy, kimentünk sétálni a levegőre és nemrég el is aludt. Már nem akar kétszer aludni a lányom napközben? Ezt miből veszem észre? Köszönöm ha válaszoltok.
2009. nov. 30. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 éves kora körül alakította ki, hogy nappal csak egyszer alszik. 7 körül ébred már régóta. Régebben elaludt 9 körül és 13 óra körül, de csak fél-1 órákat. Aztán a délelőtti alvás elkezdett csúszni, nem volt álmos, nem is tudtam elaltatni. Most 15 hós, mióta egyszer alszik felkel 7 körül (+/- fél óra) és 10 körül kezd álmosodni. Azonban változó, hogy mikor alszik el, 10 és 14 óra között bármikor, sajna kiszámíthatatlan. :( De ő így is csak 1 órát alszik magában, utána megébred és ciciztetni kell, akkor van, hogy még fél-1 órát ráhúz. Este fél 8-kor van takarodó, de éjjel többször ébred.
2009. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte ugyanaz volt a helyzet mint az előző hozzászólónál, azzal a különbséggel, hogy ha felébred napközbeni alvásból körülnéz és ha ott vagyok visszaalszik. Éjszaka párszor kel inni, de rögtön alszik is vissza. próbáljatok meg lefeküdni délelőtt is, de ha nem megy hát nem megy, a séta jó ötlet, azzal le is higgad és el is nyomhatja a levegő.
2009. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom is 8 hósan szokott át az 1x alvásra.A délelőtti alvásidőben csak nyűgösködött, du. meg egyre később aludt el - így este is tolódott az alvás. Úgy hagytuk ki a délelőttit, hogy fokozott foglalkozásnak lett kitéve:), így nem aludt el,kicsit fárasztó volt, de bevált.Most 11 hós, már simán eljátszik de., kb. 12-13h körülig tartom ébren, akkor kidől, kb2 órát alszik, azzal bírja kb 20-21h-ig.
2009. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát ma is 1x aludt, ez így nagyon fárasztó mert már 18 órakor meg kellett fürdetnem, gyakorlatilag nem bírtam már vele.
2009. nov. 30. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!