Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek szoktak adni...

Újszülöttnek szoktak adni teát? És mikor? Hogyan iktassam be?

Figyelt kérdés

A kórházban azt mondták hogy nem kell neki tea.Itthon a gyerekorvos azt mondta lehet neki adni.Oké de hogyan iktassam be?Ha eszik már nem kell neki.Ha evés előtt adom neki akkor mennyit?Fog utána még enni?Van tejem de van amikor tápszerrel kell kiegészítenem.Ti hogyan csináltátok?Lehetnek szomjasak ők is?Mert azt mondják hogy az anyatejben megvan neki a szomjoltó.Ez igaz?

Holnap leszünk 2 hetesek.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 30. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A mai divat szerint nem kell nekik tea.Én csak az éjszakai szopi helyett adtam neki, ( ha nem aludt vissza,akkor persze kapott szopit is )vagy amikor a hasa fájt,szopi után.Köménymagos vagy ánizs teát,de vannak kimondottan babateák is.
2009. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Két evés között,napi egyszer is böven elég,Én Hipp,vagy Milupa kamilla teàt szoktam adni az instantot,abbol 20-30 ml egy ilyen picinek böven elég.

Volt nekem sok fajta tea de csak a kamillàt fogadta el,ez elsö héttöl adhato,és kritàlycukor nélküli.De az is elég ha babavizet adsz neki,bàr szopis baba ha nem kéri nem is kell eröltetni.

2009. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Úristen hát nekem a gyerek orvos nem mondta hogy milyen kamillateát adjak neki.A férjem elment a gyógyszertárba és kamillavirágzat nevezetű filteres teát hozott.Egyszer ivott belőle pár kortyot.Remélem ez nem "ártalmas" neki.

Nem is tudtam hogy van kimondott babakamilla tea.

Bocsi ha hülyének mutatok,de első baba és mindenben még elég tanácstalan vagyok.

És lehetne még egy kérdésem?

Hány fokot kell biztosítani nekik a szobában?Mert nálunk az átlag 24-25 fok.Az már sok?

2009. nov. 30. 11:19
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Minek???? Ilyen kicsit felesleges ilyen anyagokkal itatni!
2009. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Miért akarsz neki teát adni?


Az anyatej eleje vizes, híg, tökéletes szomjoltó. Esetleg a negyven fokos kánikulában lehet neki forralt, lehűtött vizet adni, de máskor és mást teljesen felesleges.

2009. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
A kamilla szárít, semmiképpen nem adnám babának. És semmi mást sem. Szoptasd csak nyugodtan, kitartóan! Minden benne van, amire egy babának szüksége lehet!!!!
2009. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!
2009. nov. 30. 11:35
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Ne teáztasd! Főleg ne cumisüvegből.

Az enyém 17 hónapos, most volt beteg először, most ivott először teát. Teljesen felesleges.


Azonkívül cukor nélkül ihatatlan, cukorral meg nem szabad. Mézet még véletlenül sem kaphat, erre figyelj!!!


Szomjas csak kánikulában lehet, a kérdésedben nagyon pontosan leírod, hogy az anyatejben minden benne van nekik.

2009. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Semmit nem adtam egyik gyerekemnek se 6 hónapos koráig, kizárólag anyatejet. Makkegészséges mindkettő.

Nem kell a tea, csak a gyártót gazdagítod vele. Az anyatejnél nincs jobb a világon a kisbabádnak!


A 25 fok lehet sok egy picit. Nem száraz nagyon a levegő? Nálunk 23 fok a kellemes, éjszaka 21-22.

2009. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell neki tea, az anyatej a legjobb. A tea töntkreteszi a bélflóráját, a kamillatea allergizálhat.
2009. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!