Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanul meg mászni a baba?

Hogy tanul meg mászni a baba?

Figyelt kérdés

Először a kezére támaszkodik? Az alkarjára, tenyerére?

Vagy a lábait húzza fel inkább? Vagy?


2014. jan. 7. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék :) neked mennyi idős a babád?
2014. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

6 hónapos múlt.

És a tiéd?

2014. jan. 7. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 9 hónapos, nagyjából egy hónapja mászik. Úgy kezdte, hogy térdén és a tenyerén támaszkodott "kutyapózban" , és himbálózott, majd szép lassan megindult. Eleinte minden "lépés" után felcsücsült, de már körbetekeri az egész lakást 3 perc alatt :) Felül már a picikéd?
2014. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az enyém még 5 hónapos! Még mi messze vagyunk tőle! Elsőnek gondolom a kúszás van? Vagy nem tudom hogy van, első babás vagyok :) én azt hallottam először hátra fele indulnak meg?! Már alig várom!!!!
2014. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos, lassan két hónapja a tenyerére támaszkodik, néha a csípőjét is emeli, máskor meg a lábát húzza be maga alá úgy, hogy gyakorlatilag térdel, de a mellkasa lent van. Párszor feltornászta magát négykézlábra, de nem tartotta meg, hátratolta magát, és a lába közé ejtette a fenekét (nem ülve, inkább hason), így pillanatok alatt hátrébb jutott 1-1,5m-t. Nem tudom, a kúszás hogyan indul, de nekem úgy tűnik, ebből előbb lesz négykézláb és mászás, mint kúszás...
2014. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kuszasbol alakul ki a maszas. A kuszas úgy néz ki, mintha fókázna, a kezével irányítja magát, a lábát helyváltoztatásra nem használja. Inkább csak forog.

A maszas pedig afféle kutyapóz, a tenyerén támaszkodik, hintazik négykézláb, aztán egyszercsak elindul. :)

Nálunk legalábbis így volt, a kuszasbol pár hét alatt lett maszas is.

2014. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-vagyok,a z én fiam a kúszást kihagyta... :D
2014. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!