Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van vkinek tapasztalata...

Van vkinek tapasztalata bárányhimlő elleni oltással? Beadassuk vagy se?

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 18:22
 1/9 anonim válasza:
40%
Igen, adasd be, mert akkor a gyermek nem lesz bárányhimlős. Ez főleg a többieknek fontos, esetleg az idősebb testvéreknek felnőtteknek, akiknél sokkal súlyosabb lefolyású ill szövődményekkel járó tünetei lesznek az elkapott bárányhimlőnek. Az oltás kockázata minimális.
2014. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem be van oltva. Már többször volt körülöttük járvány az oviban, de ők nem kapták el. Ráadásul 2 éve én felnőtt fejjel kaptam el, de ők szerencsére akkor sem lettek betegek, pedig a lappangási idő alatt bőven ölelgettem, puszilgattam őket.

Illetve az lehet, hogy elkapták, de nem betegedtek meg, így csak vírushordozók voltak, és ők hozták haza nekem az oviból a betegséget, mert akkoriban épp járvány volt, de nekem nagyon sokat kellett dolgoznom, és a férjem hozta-vitte őket mindig.

Mindenesetre nálunk már többszörösen jól vizsgázott az oltás, és egy cseppet sem bántam meg, hogy beadattam. Mostanában már nagyon agresszív a vírus, sok komplikációt tud okozni, és az oltás ha nem is védi meg 100%-osan, de legalább enyhe és szövődménymentes lefolyást biztosít.

2014. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem javaslom, persze azt csinálsz amit jónak látsz. A mi korosztályunk már javában túlesett gyerekkorában a bárányhimlőn, szóval nem veszélyes.

A bárányhimlő oltás kb 17-20 évig véd, még ezt sem tudják pontosan. Tegyük fel épp a hatása végén elkapja a kamasz a himlőt, na az már veszélyes.

Én azt mondom mindennek lehet szövődmény. Nem nagyobb az esélye a bárányhimlő szövődményének, mint bármi más betegségnek. Én mérlegeltem, úgy döntöttem nem mérgezem a gyerekeimet egy viszonylag új oltóanyaggal. Nem adattam be, nagyon szépen túl is estek az ősszel a himlőn. Az egyiknek alig volt pöttye, a másik ki se látszott a pöttyöktől, de még a közérzete se volt rossz.

2014. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :-) tényleg csak 17-20 évig hatásos? de akkor mi értelme van? gyerekként könnyebben átvészelik, és ha eltelik a 17-20 év, felnőttként megkaphatja, az meg sokkal veszélyesebb. Nemde? eddig az mellett voltam, h beadatom, de most már nem tudom...
2014. jan. 7. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta újra kell majd oltatni kisfelnőtt korban.
2014. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg újra kell majd oltani.De mi beadattuk a doki tanácsolta.Azt mondta,hogy sajnos mostanában nagyon sok a szövődmény a bárányhimlőtől,és sokkal intenzívebb a betegség.Nagyon ajánlotta pedig nem oltás párti!

2014. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mind a két gyerek oltva van, kétszer. Nálunk én említettem meg a gyerekorvosnak, hogy szeretném, ő nem győzködött, de nagyon bólogatott.
2014. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemrég beszéltem a gyerekorvosunkkal bárányhimlő oltás ügyben. Ő azt mondta, hogy nem kell majd újraoltani később. Én az ő véleményét elfogadom.
2014. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bármilyen hihetetlen, ha nem oltatod be a gyerekedet, és ezzel kockáztatod a magad egészségét, nos - ha elkapja - a gyerek, akkor még NEM lesz védett 20 év múlva!!!


Ez egy hamis feltételezés!

2016. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!