Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája "később"...

Akinek a babája "később" kezdett el magától ülni, kúszni, mászni, mikor?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam elég későn kezdett el a többi babához képest mindent.Valószínűleg azért mert korababa volt.

7 hónaposan kúszott,8 hónaposan mászott,10 hónaposan állt fel először,11 hónaposan sétált a bútorok mellett és 17 hónapos volt amikor elindult.'Szabályosan' felülni is csak 1 éves kora után sikerült neki.

Otthon kellett tornáztatni egy kicsit,nem kellett fejlesztésekre hordanom szerencsére.

Ma már 2 éves elmúlt és nem mondani meg róla,hogy bármelyik mozgásformát is később sajátította volna el.

2014. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát az enyém mindent későn csinált, kivéve a járást. Fél évesen kezdett forgolódni, 8 hónaposan kezdett kúszni, kb 10 hónaposan tudott csak ülni, 11 hónaposan mászott, de 13 hónaposan már ment. Teljesen feleslegesen aggódtam, az biztos.
2014. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én babám 4 hosan tudott mindkét irányba forogni, most 7 hos de még nem tud ulni, kúszni néha kuszik, de inkább gurul
2014. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan forgott, 7 hónaposan kúszott, 8 hónaposan mászott és ült. 9 hónaposan felállt és 12 hónapos kortól jár.
2014. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az alábbiak szerint alakultak:

7 hónaposan kezdte a forgást, 7,5-8 hónaposan már kutyázott és ebből kiült és mivel ez nagyon érdekes volt, hogy így is lehet játszani, majd csak 9 hónaposan kezdett kúszni, de mivel így elég lassan haladt (nem szabályosan kúszott) 2 hét után gyorsan megtanult mászni. 10 hónapos volt pont mikor először kapaszkodva felállt, 14 hónapos korában járt egyedül, segítség nélkül.

Nálunk a forgás kezdődött nagyon későn, utána gyorsan behozta minden lemaradást, gondolok itt arra, hogy más babák már javába másznak ennyi idősen (tudom, nem szabad hasonlítgatni őket, de azért kicsit izgatott voltam, hogy elmúlt fél éves és csak fekszik egyhelyben). Az ülést nagyon élvezte, nem erőltettük, a kutya pózból kitette a popóját és ezután nem is érdekelte semmilyen más mozgás, egész nap ült és úgy játszott. Utólag most azt mondom, hogy keveset volt hason, ezt jobban kellett volna erőltetnem, és akkor lehet hamarabb kezdte volna, de ennek ellenére így is megtanult mindent. 41 hétre született.

2014. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8 hónaposan kezdett kúszni, de nem szabályosan, 10,5 hónaposan tanítottuk a fenti miatt gyógytornásszal mászni. 12 hónaposan felállt, a mászással egy időben tanulta meg a Z ülésbe kiülést. 16,5 hónaposan kezdett el önállóan járni, 14-15 hónaposan tologatta a bútorokat előtt már.
2014. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hat hónaposan kezdett forogni. Majdnem 8 hónapos lett mire szabályosan kúszott, 9 hónaposan ült fel, kb. két hete kezdett el mászni, most 10 hónapos, tegnap állt fel.

Én úgy gondolom hogy nincs elkésve, bár egy-két anyuka szerint le van maradva, mert az ő babájuk már fél évesen mászott és ennyi idős korára már szaladgált feltartott kezekkel.

2014. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!