Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom még nem...

3 hónapos kislányom még nem nyúl a tárgyakért és még a kezét sem "fedezte fel" gond?

Figyelt kérdés
Ami picit aggaszt, hogy még nem nyúl a tárgyakért, egyáltalán nem fogja meg őket. Nézni nézi az állatait. Mikorra alakul ez ki? Ismerős kisbaba már régóta fog, úgyhogy picit aggódok. A kezeit sem fedezte még fel.

2014. jan. 9. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elkésve még nincs. Ha a kezébe teszel valamit, megtartja? Vagy ilyenkor sem néz rá?
2014. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mondd el a háziorvosnak!

Épp ez miatt barátnőm fiát elküldték neurológiai vizsgálatra, de nincs gondd, csak tornáztatni kell!

2014. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha a kezébe teszek egy csörgőt rászorít, de oda sem néz :-(. Aggódok nagyon. Jövő héten megyünk körzetihez, akkor elmondom neki. Az, hogy még nem fedezte fel a kezét probléma?
2014. jan. 9. 18:27
 4/15 anonim ***** válasza:
ez annyira nem de nem vészes. Nincs elkésve. Nekem ismerősöm fia jóval később csinálta ezen dolgokat, aztán semmi gond nem lett belőle. Ne aggódj, szerintem 2-3 hét és változni fog. :) akár már holnap is, csak figyelgesd
2014. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Első gyerekes anyuka vagy, igaz? Én is ugyanezen aggódtam folyton, szintén első gyerekes vagyok. Olvastam a Neten, hogy hónapról hónapra milyen változások várhatóak a babáknál és ha a kislányom nem csinálta valamelyiket, hát már egyből paráztam és összetelefonáltam az összes ismerősömet, akinek gyereke volt :-) Az én kislányom 2 éves múlt és mivel szeptemberben született, pont karácsonykor volt 3 hónapos. Emlékszem, hogy úgy vártam akkor az ünnepet, hogy mi lesz majd, ha meglátja a karácsonyfát, majd nyúlni fog a díszekért és érdeklődni fog utánuk...aztán semmi. A gyerek egyszer ránézett unottan a fára és többet nem is érdekelte. Én meg magamba zuhantam. Tovább megyek! Más gyerek már 5-6 hónaposan ülni szokott, az enyém 9 hónaposan ült fel magától, viszont 2 hétre rá felállt. Én is vittem neurológushoz, aki azt mondta másfél éves kora előtt biztos nem fog járni. Erre rácáfoltunk, mert 13 hónaposan kezdett el járni :-) 23 hónaposan zavart, hogy még mindig nem beszél, holott a kortársai már mondatokat mondtak. Rá egy hónappal elkezdett beszélni és most már egész nap be nem áll a szája és olyan jókat nevetünk a párommal rajta, hogy milyen okosokat mond :-) A nővérem mondta mindig, hogy jó, hogy megírták ezt a sok gyerekfejlődésről szóló könyvet, hogy mit, mikor, hogyan kéne csinálniuk, csak az a gond, hogy a babák ezt nem olvasták :-D
2014. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, elsőgyerekes :-)Semmi tapasztalatom nincs, ezért a netről, meg könyvekből próbálok rájönni arra, hogy mit kell a babával csinálni, a babának mit mikor kell csinálnia. Meg ugye a védőnőm is egyfolytában paráztat, hogy még nem emeli a fejét, pedig már kéne stb...Köszönöm a válaszokat, picit megnyugodtam :-)
2014. jan. 9. 21:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Mennyit van hason?

Csak a nyaka miatt kérdezem, hogy lehet merev kicsit, azért nem emelgeti a kobakját :)


Én tuti ránézetnék egy szakemberrel, de én paramami vagyok :)

2014. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban nem kell aggódni de azért tedd pl minél többször hasra, hogy erősödjön. A lányom sem szeret hason de muszáj. A másik meg szinte napok alatt változik mindig valami. Lehet, hogy ma nem "nézegeti" a kezét de lehet, hogy holnap felfedezi, hogy :Jé" nekem ilyen is van?! Az első pár hónapban szinte minden nap valami újat csinálnak. Viszont próbálkozz a tornákkal erősítésekkel. Sok múlik azon is.
2014. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hason utál lenni. Max. 1-2 percig bírja, akkor emelgeti a fejét, utána belefúrja az arcát az ágyba és elkezdi szopizni az ágyneműt. Gondolom ideges lesz és ezzel nyugtatja magát. Naponta többször teszem hasra, de mindig csak ezt az 1-2-3 percet bírja ki. Próbáltam már úgy hogy valamit zörgetek előtte, hogy elvonjam a figyelmét, próbáltam pelenkázóasztalon, hogyha lefele néz akkor lásson engem, de úgy tűnik nagyon utálja a hason fekvést. Próbálkozok azért tovább persze. Esetleg ötletek, hogy lehet "rávenni", hogy kicsit jobban bírja a hason fekvést?Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 10. 10:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem semmi nem jött be. Azt csinálta mindig mint a te babád. Aztán egyszer csak megtartotta magát és egyre tovább bírta. Én sokszor csináltam azt, hogy kicsit segítettem neki. Fogtam két oldalt és a mellkasomra raktam. Annyira tartottam meg, hogy a mellkasa nem ért hozzám. Így kénytelen volt tartani emelgetni a fejét. Olyankor sokat beszéltem hozzá. Mást nem tudok én sem. Hátha a többi anyukának még van valami ötlete...
2014. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!