Gond, ha a két hónapos babám még nem nyúl a tárgyak után?




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Kisfiam ma 3 hónapos, és még nem fedezte fel a kezét. Nem veszi a szájába, és nem nyúl a tárgyak után sem. Igaz 35 hétre született. Lehet, hogy ezért később fogja ezeket csinálni?
Nem nézegeti a kezecskéit sem. Csupán folyamatosan a szájába szedi. Van úgy, hogy mindkét öklét próbálja benyomogatni egyszerre... Ez lenne, amit a könyvek úgy írnak, hogy "játszik a kezével"?
Ha ülő helyzetbe húzom, szépen emeli a buksiját, tehát a hypotomia kizárt, de hason nem emeli rendesen, csak a lábával tolja magát előre. Egyébként minden dolgot "produkál" amit ilyen korban kell. Normális ez? Csak én aggódom túl?
Amit nyújtok neki, megfogja, szemével követi. De utál oldalt lenni.
Az én babám még nem nyúl a tárgyak után, de a védőnő szerint már kellene. Ha a kezébe teszek valamit, akkor is csak rövid ideig tartja. Egyébként minden érdekli, nézelődik, mosolyog mindenkire, már néha kacag is. Szerintetek is lassabban fejlődik?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




