Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos babámnak mennyi...

19 hónapos babámnak mennyi joghurtot és mennyi tejet adhatok egy nap?

Figyelt kérdés
4 deci tej,és 3 110 grammos joghurt az sok?
2014. jan. 10. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem sok, ha jó étvággyal megeszi.


Amúgy egy másfél éves kisgyerek már rég nem "baba".

2014. jan. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fél liter tejet iszik meg 2 részletben, reggel és este. Joghurtot nem eszik, mert nem szereti.

Szerintem nem olyan sok az, amit a Te gyerkőcös megeszik, bár az én lányom is lenyomna még hozzá legalább egy joghurtot...

Bár kérdés, hogy milyen joghurtról van szó. Az agyoncukrozott fajtákból (ami csak a nevében joghurt) én személy szerint nem adnék neki ennyit...

2014. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fiam szőke hajú, kék szemű, fehér bőrű. Mikor megszületett, már akkor mondta a gyerekdoki, hogy figyeljek oda rá, mert ezen természetéből adódóan fogékonyabb lehet allergiára, betegségre, vérszegény lehet, stb. Amikor bölcsis volt, tehát 2 éves múlt, egy vizsgálaton szóba került a tej/kakaó fogyasztása. Imádta mindkettőt, reggel ivott két nagy bögrével, néha a bölcsiben és még este is volt, hogy azt kért. Tehát bizonyos napokon közel 1 litert, ha nem többet. Na erre mondta a gyerekdoki, hogy ez rengeteg, a tejben léfő foszfor tönkrevágja a gyerek veséjét, úgyhogy hiába imádja, max. két bögre a "megengedett", reggel-este elosztva. Azóta sem nagyon kap két bögrénél többet. Szóval szerintem a 4 deci tej a 19 hónapos babánál még határeset, de többet ne adj, ha ő is fehér bőrű, akkor pláne ne! A joghurttal nincs ilyen probléma, ha nem megy tőle a hasa, akkor max. annyi "baja" lehet, hogy nem lesz étvágya másra. :) De szerintem az nem sok.
2014. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!