Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszi ki a parod a...

Mennyire veszi ki a parod a reszet a kisbabatok neveleseben?

Figyelt kérdés

etetes, altatas, ejszakai ebredes,pelenkazas stb...? miket csinal meg?

Mennyit dolgozik 1 heten es mennyi ido a baba?


2014. jan. 10. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos a baba, heti 5 napot dolgozik 8 órában. Szó szerint mindent csinál, amikor hazaér. Lefejt tejjel eteti, ha épp nem vagyok a közelben, vagy szeretnének együtt lenni, profin pelenkáz, éjjel kel, stb. Én is megteszem ezt, minden teendőt felezünk, így egyikünk sincs leterhelve túlságosan. Imádja a babát :)
2014. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Már nagyobb a gyerekünk, de elmondom az elejét.


Átlag napi 9 órát dolgozott, kötetlen munkaidőben. Az alap dolgokat szó nélkül megtette: pelenkázás, altatás, fürdetés, öltöztetés, hétvégén sétálás, később etetés, játék.

A nehezebb, kellemetlen dolgokra viszont csak ritkán tudtam rávenni: lázmérés, kúp beadása, gyógyszer beadása, oltásra vinni, hajmosás, fogmosás.

2014. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
a párom rengeteget dolgozik és minden férfi munkát ellát a háznál. a babát imádja, de a pelenkázás, öltöztetés, altatás, felkelegetések éjjelente az én feladatom, ezekbe nem igazán segít be. viszont szeret "hős" lenni, a gyógyszert, vitaminokat mindig ő adja be ha adni kell neki , és játszik vele kicsit, ha én hosszabban szeretnék fürödni.de én nem bánom, hogy így van, mert elég sok tenni való van a házkörül és az állatoknál, már az is nagy segítség, ha ezeket nem nekem kell csinálni.
2014. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Éjszaka elég durva lenen ha ő kelne fel,másnak meg munkába menet az árokpartba fordulna autóval. Nagyrészt én csinálom hisz én azért vagyok itthon hogy ellássam a gyereket. Munka után ő is foglakozik persze vele, addig meg a háztartást rakom rendbe.
2014. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Ezek közül az én férjem semmit nem csinált. Az éjszakát nem is vártam el tőle, hiszen napi 8-10 órát dolgozik van hogy többet, ha túlórázni kell. Pelenkázást egyszer próbálta, mikor vigyázott rá 6 hetesen pár órát, akkor mondta, hogy nem is szeretné többet (ráadásul fordítva adta rá :D ) Altatást sem vártam el tőle, mivel szopi, büfi után aludt el nagyrészt. Mellé tápszert kapott néha. Azzal próbálkozott egy ideig, de aztán egyszer félre nyelt a lányom és úgy megijedt, hogy többé nem szerette volna etetni sem. Úgyhogy gyakorlatilag a babánk teljesen az én feladatommá vált, ami miatt nem is panaszkodtam, szerettem csinálni. Azt viszont már sérelmeztem, hogy mikor nagyobb lett kicsit, akkor sem ült le vele játszani, hiába unszoltam, csak nagy ritkán szánta rá magát. Pedig ő akarta jobban, hogy babánk legyen! Sőt, miután megszületett pár hónap múlva mondta, hogy ő benne lenne, hogy jöjjön a következő. Persze köszöntem szépen, nem éltem a lehetőséggel, így segítség nélkül. 1,5 éves lett a lányom, amikor jobban foglalkozott vele, már tudott vele mit kezdeni, végre lett apja a gyereknek! Egyszerűen nem érett még meg a dologra, szerintem a következő gyerekkel már mindent bátrabban fog majd csinálni.

Úgyhogy a baba körül kezdetben semmit nem segített, viszont az első pár hónapban nem nagyon főztem, abban besegített, szívesen főzött. Vitt ahová kértem, talán még porszívózott is párszor...

De szerintem ennek köszönhető főleg, hogy ennyire anyás a lányom és gyakorlatilag vigyázni sem nagyon tud rá, hogy bárhová elmenjek gyerek nélkül :(

2014. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 10-12 órát dolgozik egy nap, heti 5 nap, kb. havonta egyszer szombaton is bemegy kicsit. Három gyerekünk van, 4 és fél, 2 és fél és 1 évesek. Amikor hazajön a munkából, és a gyerekek még ébren vannak, mindenben segít a gyerekek körül, fürdet, etet, altat, pontosabban a fürdetés-altatást együtt csináljuk, ilyenkor egy órát együtt van a család. Ezt ő is igényli, hogy kicsit legyen a gyerekekkel. Reggelente többnyire ő viszi a legnagyobbat az óvodába. Hétvégén inkább közösen szoktunk programot csinálni, együtt sétálunk, de néha előfordul, hogy én elmegyek a gyerekekkel, ő meg pihen, vagy ő elmegy a nagyokkal vásárolni én meg a kicsivel főzök. Éjszaka többnyire én kelek fel, de nehezebb időszakokban, amikor 4-5-ször kell éjszakánként kelni a gyerekekhez, egyet-egyet ő is bevállal, főleg hétvégén. Úgyhogy elmondhatom, hogy nagyon szerencsés vagyok vele.
2014. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem segít semmit, nem is várom el tőle. Hiszen napi 10-12 órát dolgozik. Hétvégén itthon van. Annyi feladata van, hogy játsszon vele, foglalkozzon vele míg nekem dolgom van.
2014. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagyon sokat segít, a kérdésben szereplőket mind csinálja, ha úgy hozza ki a lépés. Sokat dolgozik, de szerencsére ő osztja be az idejét
2014. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk elég furán alakult. Egyik gyereket sem pelenkázta, fürdette, etette , stb., csak ha nagyon muszáj volt. Ennek főként én vagyok az oka, nem is igényeltem, ő annyit tett meg, amennyit kértem. Főként a közös játékból vette ki a részét.


DE: Amikor 2.5 évesen bölcsibe ment a nagyobb, onnantól reggel ő ébresztette, vitte bölcsibe, oviba, majd iskolába, haza is ő hozta, ha beteg volt a gyerek ő vitte orvoshoz, és ő maradt otthon vele, míg meggyógyult, mivel én reggel 6-kor elhagytam a lakást és egy távolabbi településre jártam dolgozni. A férjem napközben otthon van, ő esténként és hétvégén dolgozik, így nekem nem kellett szabadságot kivennem.

A kicsi még csak 2 éves lesz, a helyzet ugyanaz, most enyém a neheze, övé a móka, de fél év múlva már a férjem kelti és indítja útjára a két gyereket és innentől övé a gyereknevelés nagyobbik része (hétköznapokon).

2014. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!