Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni, ha ami "a...

Mit lehet tenni, ha ami "a védőnőnek fehér, a dokinak fekete"? (tápszer probléma)

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos babám még Milupa Milumil HA Startot kap. Védőnőm azt javasolta, át kellene térni lassan nemhogy az 1-esre, de 6 hótól a 2-esre. Doki erre azt mondta, a Startot akár 1 éves korig is eheti...

Egyébként 6400 g körül van, 3440-el született, anyatejes+ tápszeres, soha nem volt "nagyevő", nyúlánk fajta.


2009. nov. 30. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A dokinak adok igazat.Táplálóbb az 1-es, ha nem igazán nagyevő,hízékony a picid,1 éves koráig azt adnám neki.

(így is volt,kisfiam most 18 hónapos,ő is 1 éves koráig 1-est evett)

2009. nov. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is Milumil HA Startot evett végig, azaz 15 hónapos koráig (amíg teljesen át nem tértünk a tehéntejre). A mi gyermekorvosunk (a védőnővel egyetértésben) nem is szokta javasolni a 2-es tápszereket, mert azoknak a nagyobb tápértéke a magasabb zsír-és cukortartalom miatt van, ez pedig felesleges.
2009. dec. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Nekem meg pont a dokim mondta, hogy 6 hónapos korától térjek át a 2-es tápszerre, mert a korának megfelelő arányban vannak benne a tápanyagok, és jobban táplál, mint az egyes.
2009. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanazt mondta a dokim mint az utolsó válaszolónak. 6hónap után a 2es-t adjam mert abban vannak meg a megfelelő tápanyagok,vitaminok.
2009. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elárulom nektek a titkot: a baba mérete, növekedési üteme dönti el, hogyan dönt az orvos.

A kisebb súlyú, méretű babáknak maradnak a kisebb babáknak való tápszerek, azaz kedves kérdező, az esetedben jól döntött az orvos. A védőnő csak a táblázatokat ismeri, fogalma sincs a miért-ekről, ne akarjon az orvos helyett orvos lenni...

2009. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Eddig 3:2 a Start javára :), bár az 1. válaszoló 1-est írt, nem Startot.

Még mindig nem vagyok teljesen meggyőzve...de köszönöm az eddigi válaszokat!

2009. dec. 1. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem 3 hónapos a kislányom, anyatejet és tápszert is kap. Mi is a startot használjuk, de mondta az orvos és a védőnő is, hogy térjünk át az 1-esre. Amúgy 5300 gramm és 3360-al született.
2009. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!