Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, tápszer problém...

Hozzátáplálás, tápszer probléma. Tápszer tej, tejpép, és egyéb gondok?

Figyelt kérdés

A babám 5 hós, és elkezdtem a hozzátáplálást (a doki sinlacot írt fel, és mondta, hogy kezdhetek próbálkozni, alma, őszi, tök volt meg, az alma-tök a favorit).

A dokim most szabadságon van, a babám viszont nem eszi a tápszert, vagy csak nagyon kínkeservesen! Látszik rajta, hogy éhes, próbáltam gyümölcslével készített tápszert, vízzel készített tápszert, kétfajtát, melegebben, langyosabban, stb, de semmi. Végül gondoltam akkor jöjön a szilárd kaja, pedig azt csak egyszer kaphat, az a mosoly, ami az arcára ült, amikor meglátta a tányért, tátotta hatalmasra a száját, jól be is kajált.

Lementünk a pótdokihoz, aki írt fel tejpépet (így most 4 zacsi figyel a konyhában: sinlac, milupa ha prev, aptamil, meg milupa ha tejpép), és még az örök favorit alma-tök (ja, hihetetlen csalódottság ül ki az arcára amikor "csak" sinlacot kap, és nem alma tököt)


Eddig 4x evett 200at tápszert, most 3x200+1 adag sinlac, a legujabb pedig 2x200 táp + 1 alma-tök +1 tejpép (vagy sinlac jobb?? melyik legyen?) remélve, hogy bele tudok legalabb 2x imádkozni tápszer.


A kérdéseim:

- jó a reggeli tápszer, tizorai almatök, uzsi tejpép/sinlac, vacsi tápszer?

- ha valasztani kell tejpép vagy sinlac? (milupa ha-pép, vaniliás)

- mit csináljak, ha egyáltalán nem fog tápszert enni???

- volt már vki hasonló helyzetben?


Ja, egyébként 5 hós korára szerintem tobb mint 8 kiló és 70 centi, szóval nem kicsi baba (arányos, bár a sinlac óta mintha visszajött volna a tokája, mintha gömbölyödne.)


2009. aug. 11. 08:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

még két kérdés:


- nem fogja megfogni a pociját ez a sok sűrű kaja?

- kell folyadékpótlás? mennyi, ha igen?

2009. aug. 11. 08:11
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

bocsi, de a hozzátápláláson Én mást értek.

Miért kell tápszer? Nincs már tejed, vagy nem tudod szoptatni?

A hozzátáplálás azt jelenti, hogy az anyatej mellé lassan bevezeted a gyümölcsöket, és a szilárd, pépesített ételt.

Az alma-tök kombináció nekem nagyon jó kezdésnek tűnik.

Inkább a tápszerekkel van probléma, attól hízhat a baba.

2009. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

nem tudott a babam szívni, amig tudtam, fejtem.

kösz, hogy eszembe juttattad :(

tudom, nem direkt, de marha rossz erzes, hogy az emberlanya nem tud szoptatni, a csapból is az jon, hogy mennyire jó az anyatej, nem szeretnek lelkiismereti kerdest csinalni, mindent megtettem, es meg tobbet is, nem erre voltam kivancsi :(

a kérdésre válaszoljatok kérlek, vagyis a kérdésekre, mert ma reggel is csak 150 mili tapot tudtam neki adni, és aggódok, hogy kovetkezore el se fogadja (az meg masik kerdes, es altalaban erdekelne, de most nem, hogy mennyibe keruil az a sok kiontott táp)

2009. aug. 11. 09:14
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 5 hónapos babád megeszik egyszerre 200 tápszert? Nem semmi! :) Az enyém sem kicsi (lány, 8 hónapos, 9,5 kiló és 72 cm), de egyszerre kb. 140-160-akat eszik csak meg, több nem kell neki. 200-at még sosem evett.


Na de a kérdésre a válasz: Jó, amit most adsz neki, teljesen jó. Az, hogy tejpép, vagy sinlac, mindegy, mert a lényege ugyanaz, tápszer sűrítve. Ezeket amúgy lehet ízesíteni reszelt gyümölcsökkel.


Én annyit csinálnék a helyedben pluszban, hogy naponta többször kínálnám meg teával (vagy vízzel, de speciel az enyém a vizet nem issza). Viszont teából napi fél liternél is több fogy, főleg hgoy ilyen melegek voltak.


Ne aggódj, jól eszik a babád, teáztasd (vagy víz), és ha nem eszi a tápszert, akkor esetleg ki kéne próbálni a vaníliás ízűt, azt általában jobban szeretik.

2009. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

koszi

a sinlacot azert kapta, mert a doki szerint nem fejlodik rendesen, és gáz, hogy csak 4x eszik.


a teaztatas a gyumolcslevel izesitett viz lesz, mert mast nem iszik, mennyi ideig kinalhatom ugyanabbol az adagbol?

miutan beleivott

a bacik miatt ugye

2009. aug. 11. 09:38
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi 4 x eszik többet, az jónak számít. Gond akkor lenne, ha kicsiket enne 4-szer. :) De mint a méretei is mutatják, hálistennek ez teljesen rendben van. Ő ilyen, kevesebbszer eszik többet. Az enyém meg inkább kb. 6-szor eszik, de kisebbeket. Végül is ugyanott van. :)


Én egy napig adom neki pld. a higított gyümölcsleveket is, és a teát is. Másnap már mindig frisset csinálok. Függetlenül attól, hogy 20 fok van, vagy 30 fok. Mivel cumisüvegben van, bele nem nagyon megy semmi, a baci meg nem fog egy nap alatt elszaporodni az üvegben. :))


Ügyesen csinálod, ne aggódj! Csak így tovább!

2009. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

koszi..csak kezd leszokni a nagy adagokról es van, hogy 5.5 óra is eltelik két kaja kozt. en mar arra is gondoltam, hogy nem kell neki annyi kaja, lehet ez?

kilonkent 100 ml szeretnem ha meglenni, pépbol gondolom kevesebb kell.


vagy mivel már egy hónap is eltelt, hogy kijott ket foga, talan jon egy harmadik es azert nem eszik?

2009. aug. 11. 10:02
 8/23 anonim ***** válasza:

Szia. Az én babám 6hónapos lesz.Mostanában keveset eszik valamiért, mondjuk Ő szopizik. Eddíg neki is 200-250özöt volt az alkalmankénti mennyisége,most meg ha 120-150et eszik akkor örülök. Reggel szopizik 150körül, tízórai tejpép+gyümölcs, ebédre szopi kb 130, uzsonna sinlac+gyümölcs, este megint szopi. A főzelékeket most próbáljuk, de nem nagyon tetszik neki. A doki azt mondta hogy ne erőltessem, majd pár nap múva megint megpróbálom.

Nem ártana azért nektek sem megtartani a reggeli és esti kizárólagos tápszert, esetleg magában a sinlac-ot tápszer helyett.

A kérdéseidre válaszolva:

-jó ahogy leírtad, esetleg a tejpépet vagy a sinlacot uzsonnára keverd egy kis gyümölcsel.

-ha választani kell akkor inkább sinlac

-tejalapú kajának lenni kell minimum fél liternek egy nap, mindenképpen erről dokit kérdezz

-voltam hasonló helyzetben, nem akart szopizni egy hónapja, a tápszert nem fogadta el, akkor kezdtem a sinlcot és a tejpépet gyümölcsel.Azóta szopizik megint, de a tejem nem a régi mennyiség, így muszáj a tejalapú kaját is adnom. 6hónapos,7,2kg

2009. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszi a kiterjedő es tökéletes választ :) megnyugtattál.

bar éppen hogy nincs meg a fél liter (akkor lenne meg, ha hajlandó lenne megenni a 200 ml-t reggel este, de már nem pánikolok :)

2009. aug. 11. 10:25
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg tökéletesen eszik a babád. A higítot gyümilevet meg kóstold meg már délután mert nekem volt, hogy mikor higitottam pedig ásványvízzel már délutánra megposhadt. Bár az én fiam enne ennyit. Nekem az elmúlt héten nem evett csak 3x reggel délbe este. De biztos elég volt neki mert átaludta az éjszakát. Ha meg ennyire ízlik neki a püré akkor eheti délbe és délután is. Az meg egyáltalán nem baj ha 4x eszik. Ezt meg az én dokim mondta. A napi fél liter "tejnek" nem kell olyan pontosan meglennie, e miatt se aggódj. Nagyon jól eszik a babád. Kis vasgyúró!
2009. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!