Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintek miért fél este a...

Moncsycsy kérdése:

Szerintek miért fél este a lányom?

Figyelt kérdés
15 hónapos, de az este egy rémálom 9kor látom rajta h álmos, villany lekapcsol,és irány az ágy, összebújunk és probálom elaltatni. Egy idö után lemászik az ágyrol, és kéri menjünk vele ki a konyhába. Nem kell neki onnan semmi.bejövünk és ordit fenn az ágyon.megprobáltuk kiságyba altatni, lefekszik, de 2 perc és orditva mászik ki belöle. Az este felkapcsoltam a villanyt igy megnyugodott, elaludt. De sötétben nem. Fél a sötéttől? Vagy mi lehet a baj szerintetek?
2014. jan. 11. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem próbáltátok még ki az éjszakai fényt?
2014. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Lehet hogy látja a szellemeket, és fél, ilyen korban még látják a kicsik a szellemeket azt mondják a tudósok de 5 év kor felett elveszítik ezt a képességüket.

Ha fél a sötétben kapcsolj egy gyenge fényű éjjeli lámpát.

2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nálunk is hasonló eset volt. Feküdtünk az ágyban néztük a tv-t. Egyszer a lányom megszólal, hogy micsoda az? Mondom mit látsz kicsim? És már egy idő után sírva kérdezte hogy micsoda az? odamentünk az ablakhoz mert oda mutatott és oda nézett. Megnéztük mi van ott. Természetesen semmi. Visszamentünk az ágyba, de továbbra is micsoda az? Egyszer csak azt mondja a lányom: Nem bánt, tudod.. És elaludt. Nem biztos hogy szellemet látott az enyém vagy a tied, de lehet. tereld el a figyelmét, olvass neki vagy nézzetek mesét.
2014. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megy a tv, álltalában azt nézzük mikor elalszik. éjjel viszont semmi gond, végig alussza. Nem probáltam még éjjeli fényt , mert csak az altatásnál van ez a helyzet.
2014. jan. 11. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne hozzászoktatni a tv-re elalváshoz (mert nem fog tudni csendben elaludni, másrészt a villódzás sem igazán jó neki).


De teljesen normális, hogy fél a sötétben, hisz nála a fantázia és a valóság még nem különül el.


Én is a kislámpára szavazok!

2014. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem túldimenzionáljátok. :) 15 hónaposan mitől félne? Honnan tudja, hogy a sötétben félni kell? Vagy talán mondjátok neki, hogy jaj de sötét van, úgy félek?

A félelmet is tanuljuk. Mesékből, szülőktől, stb. Kisfiam 3 éves és még mindig nem fél a sötétben. Gond nélkül elbóklászik, mire megtalálja villanykapcsolót. Elalszik egyedül a szobájában, az éjszaka közepén átjön hozzánk a sötétben.

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy nem akar aludni. Tudja, ha sötét van, aludni kell és ez ellen a sírással tiltakozik. A világosban azért alszik el gond nélkül, mert fáradt és mert nem érzi, hogy kényszerítve van az alvásra. Használj kislámpát, amit ha elaludt lekapcsolhatsz.

2014. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

OFF:Pontosan melyik tudós mondja, hogy ilyenkor látják még a szellemeket? Melyik tudós mondja, hogy vannak szellemek?


Félhet már a sötétben, 14 hónapos kor után jelenik meg ez a babáknál, teljesen általános. Hagyj neki fényt, és meg van oldva. /A szimbolikus, elvont félelmek ált. olyan fél évvel a sötétségtől való félelem után jelentkeznek, készüljetek fel arra is./

2014. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es! Ha már ilyen tudományos a magyarázatod, elmondanád nekem, hogy az én 3 évesem miért nem fél a sötétben (soha nem is félt, 14-15 hónaposan sem), sőt miért nem fél úgy átlagban semmitől. Értem ez alatt, hogy nem fél a boszorkánytól, a haramiáktól, farkasembertől (egy scooby dooban van, nem nézetünk vele horrort), szóval semmi ilyesmitől.

Persze fél, hogy mondjuk leborul a meredek lépcsőn, vagy ha túl magasra mászott a mászókán, vagy fél a víz alá dugni a fejét, és fél a hajvágástól. :)

De nem fél, hogy lefolyik a lefolyón a fürdőkádban.

Szóval, ez mitől van? Lehet, hogy Ő "nem normális"?

Köszi, előre is!

És bocs az offért!!

2014. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

pszichétől függ, és temperamentumtól. én pszichológus vagyok, bár nem gyermekekkel, felnőttekkel foglalkozom, de a tankönyveim szerint ez így van, és én is így tapasztaltam. a cigeretta sem mindenkinél okoz rákot (van egy nagypapám, aki 98 évesen halt meg, napi 3 doboz cigi mellett), akkor mondjuk azt, hogy nem igaz, hogy a dohányzás növeli a tüdőrák kockázatát?


Örülj, hogy titeket ezek a félelmek elkerültek, ettől a többségre, a gauss görbe közepére igaz, amit írtam.

2014. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Nem támadásnak szántam, csak kíváncsi voltam, hogy akkor az általad leírtak fényében, egyáltalán minden rendben van-e a fiammal.
2014. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!