Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mikor szokott át babátok a...

Kb mikor szokott át babátok a napi egyszeri alvásra? (kettőről) és honnan tudtátok, hogy már elég neki csak egyszer aludnia?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15 honapos volt es ugy vettemeszre, hogy az ebed utanialvas kesobb volt es nehezen aludt el mikor delelott is aludt.. Ebren tartottam delelott es igy minden helyre allt.
2014. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi most köztes fázisban vagyunk,próbáll átállni. 1 hete nem aludt délelőtt,ma viszont mosogattam és ezalatt a 10 perc alatt kidőlt a padlón. Így viszont tolódik a délutáni alvás,ami kb. 5 órai kelést jelent,így az esti altatás egy borzalom. 15 hónapos ő is.
2014. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia, a lányomnál most van folyamatban a dolog. Egy éves. Úgy csinálja, hogy reggel tovább alszik, így a délelőtti alvása elmarad, és 12 körül, ebéd után alszik kb. 2 órát. De azért van, hogy korán kel, és akkor még van délelőtt is alvás. Szóval, átmeneti állapotban van éppen... :)
2014. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Már 9 hónaposan voltak olyan napok, mikor csak egyszer aludt. (mindig is keveset alvó volt a lányom)

Kb 10-11 hónapos kora óta csak egyszer alszik nappal.

Onnan tudtam, hogy elég neki, hogy egyszerűen nem tudtam elaltatni a délutáni alváskor. Hiába szopiztunk, nem aludt be, hanem ha leraktam üvöltött. Ha ringatni próbáltam akkor sem aludt el, hanem sírt hogy ő nem akar aludni. ÍGy maradt el a második alvás.

2014. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Az én fiam 1 éves kora óta alszik 1x napközben, most 15 hós. Azért lett így, mert egyre nehezebben tudtam elaltani úgy, h a második alvás ne legyen túl későn, és így ahogy írták is már, ébren tartottam, lekötöttem a figyelmét valamivel és gyorsan meg is szokta. Most meg már ez az 1 alvás is soknak tűnik, mert 11kor is alig alszik el este. Szóval most az van h fél 2 felé alszik el és 3kor legkésőbb keltem, különben katasztrófa az esti elalvás. Egyébként így is 11 körül alszik el, de azt meg nem bírná ki h ne aludjon d.u.
2014. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem 1 éves korában állt át a napi 1 alvásra. Egyszerűen láttam rajtuk, hogy 10-kor még nem fáradtak, aztán szépen toltuk ki a délelőtti alvást ebédig. Most 15 hónapos a fiam fél 12-kor eszik, 12-kor fekszik és kb fél3-3 körül ébred. Este fél10-kor alszik el és reggel 8-kor ébred.
2014. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem 16 hónaposan ált át a napi egy alvásra. Szép fokozatosan egyre később aludtak el délelőtt. Lányomnál nehezebben ment az átállás, ha nem aludt délelőtt akkor mármár bealudt az ebédbe, aztán jött az , hogy elaludt, de csak egy órát, ez pedig estig kevés volt.. Aztán persze átállt ő is:)
2014. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Másfél évesen állt a kislányom az 1 alvásra. Úgy vettem észre, hogy a délelőtti alvás egyre későbbre tolódott, végül kibírta ebédig.
2014. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam, úgy egy hónapja váltogatja a napi 1-2 alvást. Szüksége lenne még kettőre, mert látom, hogy fáradt, de már nem mindig sikerül letennem délelőtt.
2014. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
kb. 10 hónaposan, saját maga állt át
2014. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!