Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kertes családi ház vagy...

Kertes családi ház vagy kényelmes tömblakás?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok két pici babával (3 és 15 hós)? A második emeletről egyelőre egyedül nem is tudunk kimenni sétálni, de minden levegőztetési alkalom egy kirándulásnak felel meg. A lakás adta kényelmet ismerem gyerekekkel. Vágyom a családi házra mert úgy gondolom ott az udvar adta lehetőség napi több óra céltalan sétát megoldana.

Milyen pozitív és negatív oldala van a cs.háznak (gázfűtéses) gyerekestől?



2014. jan. 13. 12:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mi 2 szobás lakásról cseréltünk 4 szobás lakásra mikor jött a 2. gyerek (másfél év a korkülönbség, most 3 és másfél évesek). 3. emeleten lakunk. Szeretjük a környéket mert minden pár száz méterre van (orvos, bolt, posta, minden), szóval tényleg szuper, hogy egyedül 2 kicsivel autó nélkül pikk-pakk ott vagyok mindenhol,nem kell senkit mozgósítani.


Viszont én is rühellem, hogy naponta 2x több órát is bolyongok a gyerekekkel levegőztetés meg séta gyanánt, unom a játszótereket (a gyerekek is) úgyhogy mindig máshová kell menni, sokszor kilómétereket gyalogolok egy nap miközben otthon várna a házimunka, teregetés stb.

Nagyon jó lenne néha csak egy udvar ahová "kicsapom" őket és közben én is haladok a dolgommal.


Én meg amúgy is ilyen levegőmániás vagyok, szóval ha eltelik egy fél nap ne adj isten egy nap, hogy a gyerekeim nem voltak levegőn akkor depressziós leszek:)

Úgyhogy nekem segítségem is csak 4 napig volt szüléseim után, utána egyedül rongyoltam a két gyerekkel a harmadikról napi szintem 2x fel és le. Szóval nekünk alap, hogy családi házba menjünk.


Férjem is nagyon vágyik udvarra (nyáron pancsolhatnak, grillezhetünk, vagy csak úgy kiülünk reggelizni),ááá már nagyon várjuk. Úgyhogy most közeli terv, hogy legkésőbb 1-2 éven belül családi házra váltsunk.

2014. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi. A másfél éves gyerkőc akkor már tudott lépcsőzni, vagy hogy oldottad meg a tárolóig, babakocsiig a lemenetelt és vissza?
2014. jan. 13. 12:20
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányt nem tudnék említeni. Max annyit, hogy több meló van a ház körül, ami a panel esetében nincs, sepregetés, hólapátolás, fünyírás, locsolás, zöldség termelés esetleg, ilyenek. De minden más pozitívum, a gyerekek rengeteget tudnak a levegőn lenni, kint az udvaron.
2014. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi 10 év bel- és külvárosi tömblakásos élet után döntöttünk a családi ház mellett.

Kis kompromisszummal (többet kell utazni) Pest-megyén belül találtunk is egy aranyos, régi, de felújított tégla házat, kerttel. A Nyugati pályaudvar tőlünk 30 perc, így mindketten bent vagyunk egy óra alatt a munkahelyünkön, ez szerintem nem vészes.

A gyerek miatt választottuk mi is a kertes házat, egyrészt nem hogy a kertbe ki tud menni játszani, de szaladgálhat akár az utcán, vagy a környező utcákban anélkül, hogy betegre aggódnám érte magam.

Későbbi előnyök: ha tanul vagy ovis lesz, gyalog is be tud menni, nem kell tömeg közlekednie. Ahol mi élünk, kis város, de azért közösség: vidék (értem ez alatt a pest-megyei településeket is) mindig egy közösség. Teljesen mások az emberek, az árak, a hangulata. Semmi pénzért nem költöznék vissza a budai lakótelepre ahol felnőttem. Az sem volt rossz...de ez...gyerek nevelés szempontjából mindenképp költözzetek kertesbe :)


rezsiről annyit, hogy mi most 60%-át fizetjük annak kábé, amit a panelben fizettünk. Kombi gázkazánunk van, az szolgáltatja a meleg vizet és a fűtést. Nyáron 3000 Ft, télen max 15.000 ft. Nincs közös költség. Szóval rezsiben is jobban jártok.

Arról nem beszélve ha még egy kis konyhakertet is tudtok vállalni: új hobbi, közös tevékenység az egész családnak, és spórolás a konyhában. Egészséges, jobb élet :)

2014. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Panel 2. emeletén laktunk, a gyerekeim közt 13 hónap a korkülönbség, na még a testvérkocsit is cincáltam napi szinten le fel, mert nem mertem a közös tárolóban hagyni!

Valóban minden nagyon közel volt, ráadásul belváros volt (Székesfehérvár), de mégis családi házba költöztünk tavaly szeptemberben, akkor volt a fiam kb. 3 és fél éves, a lányom 2 és fél éves. Nagyon jó, sokkal jobb, mint egy tömblakás. Ráadásul külváros és minden közel van hozzánk. Orvosi rendelő, gyógyszertár utcánk elején, általános iskola is az utca elején. Óvoda gyalog kb. 20 perc, de legalább megvan a napi séta is, Interspar, posta gyalog kb. 10 perc, tehát nem olyan vészes. Autóval pedig, ha van, akkor a belváros 5 perc, munkahely biciklivel is akár max. fél óra.

Rezsi persze több, de mindennek ára van. Panelban távfűtésünk volt, itt kályhával fűtünk. Az udvar viszont nagyon jó, alig várom, hogy nyár legyen és medencézzünk az udvaron:)

2014. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
kertes házban vagyunk.imádom,csend,nyugi-de pár percre a városközpont.kitolom-betolom a babakocsit-esőben is kint alszik a teraszon-DE-a nagyfiam egyedül van,nincs barátja,mint egy panelos gyerkőcnek.most áruljuk a házat-ezt figyelembe kell vennünk.igen-fűnyirás,hólapátolás van,de a kert mindenért kárpótol.ezer fok nincs-de 20C ban is jól elvagyunk-a nagyiéknál kipirosodik a fiam arca.-és nem is beteg,a hűvösebb hőmérsékletben tud jól aludni.szóval van előny-és hátrány is.de megszakad a szivem,h el kell adni.
2014. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Két pici baba. :) Ez aranyos.

Mi egy újpalotai panelból költöztünk ki egy közeli kisvárosba (akkor még nagyközség volt), egy megváltás volt! A kert picike, de nekünk pont elég. Új építésű rész, csak kisgyermekes szomszédaink vannak, a legidősebb gyerkőc is csak 5 éves, úgyhogy gyerekbanda is van. :) Imádjuk a nyarakat, nem kell szenvednünk a forróságban, lehet medencézni, (tavaly a legnagyobb buli volt a kilyukasztott locsolócső körül rohangálni a fűben). Nem gond a teregetés, télen sem, mert bőven van hely. Van hol tárolni a kismotort, bébitaxit, babakocsit, van homokozójuk, mindenféle játék, hol egyik kertben tereljük össze a gyerekeket, hol a másikéban.

Budapestre bejárni nem sok idő, sok esetben egyik kerületből a másikba átérni is több. Itt is van minden, bölcsi, ovi, iskolák, orvosok, de a lehető legjobb, hogy összetartóbbak az emberek.

Ami hátrány, hogy több a benzin, és két autó kell, mert a tömegközlekedés katasztrofális. A rezsi nem több, mert több a fűtés (szintén kombicirkó), viszont nincs közös költség.

Tény, télen ott a hólapátolás vagy az egyéb kerti munka, de remek szórakozás a gyerekekkel.

2014. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Csakis kertes!Kipróbáltuk mindkettőt ég és föld!!A belvárosi emeletes zajos volt,mindenki egymás szájában,nincs egy kis zugod az udvaron,ahol leteríthetsz egy plédet,vagy nyáron egy kismedencét letehetsz a gyerekeknek,a játszóterek koszosak,néha veszélyesek(törött üveg,macskakaka,cigicsikk)otthon ilyen persze nincs,meg tarthattok kutyát,a szalonnasütésről,meg bográcsozásról nem is beszélve,amit a gyerekek mindig nagyon élveznek..
2014. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kertes ház!

Mi társasházi 2. emeleten lakunk, a családunk kertes házban. Bár itt a lakás körül, mellett játszótér is van, a gyerekek imádnak mamánál lenni, kinn vannak egész nap, persze jó időben. A 2,5 évesem mára már sokszor haza sem akar jönni. Ha levegőt akarunk, tényleg kirándulásnak felel meg.

A családi háznak a rezsiköltsége, és a lakástól azért jóval több munka lehet csak a hátránya, bár ez utóbbit én még szeretném is.

2014. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mi is most megyünk társasházi lakásból kertesbe (két éves nagyfiú és még odabent a pici), szerintem nem fogjátok megbánni, a gyerekeknek mindenképp jobb lesz :)
2014. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!