Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kertes családi ház vagy...

Kertes családi ház vagy kényelmes tömblakás?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok két pici babával (3 és 15 hós)? A második emeletről egyelőre egyedül nem is tudunk kimenni sétálni, de minden levegőztetési alkalom egy kirándulásnak felel meg. A lakás adta kényelmet ismerem gyerekekkel. Vágyom a családi házra mert úgy gondolom ott az udvar adta lehetőség napi több óra céltalan sétát megoldana.

Milyen pozitív és negatív oldala van a cs.háznak (gázfűtéses) gyerekestől?



2014. jan. 13. 12:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja igen. Ha normálisan szigetelve van a ház, jók a nyílászárók és nem ezer éves a kazán (mi cirkót rakatunk majd fel), simán kihozható emberi léptékkel is megfizethetőre a fűtés.
2014. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mi nyáron költözünk, 2 éves lesz a fiam. A terhesség alatt itthon voltam veszélyeztetettként, 5 percre van a kórház, minden közel van, belvárosban lakunk, egy csomó foglalkozás elérhető: Kerekítő, babaúszás. Alig várom, hogy elkészüljünk, most, hogy már megy, sokkal jobb lenne csak kimenni az udvarra, mint ez a tortúra. Mondjuk én a foglalkozásokhoz ragaszkodom, és lehet, hogy ezért 30 km-t kell (60-at) autózni, de úgy gondolom, nem lehet összehasonlítani a kettőt. Meggyőződésem továbbá, hogy egy kisebb falusi közösség és óvoda, iskola, ha nagyon jó a gondozó, nevelő (ez a lényeg), akkor többet adhat, mint egy városi versenyistállónak álcázott iskola.
2014. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én személy szerint meghalnék panelban a két gyerekkel!

Tavasztól őszig szinte egész nap kint vagyunk,kint grillezünk,nyáron medencézünk,sőt van kint egy kis "alsókonyhám"is így míg én pl palacsintát sütök kint nekik addig ők homokoznak,csúzdáznak stb közben pedig rájuk látok!

Kint reggelizünk,ebédelünk,vacsorázunk szinte csak aludni járunk be!A nagyobbik gyerkőc meg már "bütykölget,szerelget" Apjával a garázsban,ennek személy szerint nagyon örülök legalább nem lesz olyan elveszett gyerek mint a maiak akik még egy kilukadt belsőgumit se tudnak kicserélni megjavítani!

Az meg hogy sok a munka a kertes ház körül??Hmm,mikor nyírjuk a füvet ők tolják a játékfűnyírót,mikor locsolok jönnek a kis locsolójukkal ők is,mikor havat lapátolok akkor ők is lapátolják a kislapátjukkal a nagy dömperükbe és tologatják A-ból B-be!Szóval ez nekem nem nyűg,teher hanem egy jó kis elfoglaltság a céltalan városban sétálás helyett!Szoktunk menni játszótérre is de itthon sokkal jobban szeretnek lenni!

2014. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok!

ja és kandallóval fütjük az egész házat!Nem kerül többe sőőt és nagyon jó meleg van!A férjem imád fát vágni azt mondja nagyon jó feszültséglevezető az egész napi gép előtt ülős irodai munka után!

2014. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Mikor a pici megszületett, a nagy másfél éves volt, nem tudott még egyedül lépcsőzni, na meg folyton ölbe kéredzkedett, én meg mindig ölbe vettem.

Szóval az elején úgy oldottam meg, hogy a kicsi textilmózesben volt, annak fogtam a fülét, a másik karomon a másfél éves, vállamon keresztülvetve a táska. Babakocsit én lent tartom a tárolóba. Aztán mikor a kicsi is karonülő lett, akkor egyik gyerek egyik karomon, másik gyerek másik karomon így fel és le napi 2x a harmadikra. Most a nagy 3 éves, egyedül jön megy már de sokszor látja a tesót ölbe és ő is felkérezkedik én meg megsajnálom és felveszem:) Úgyhogy sokszor még mindig 2 gyerek lóg rajtam.


Amúgy mi tervezünk harmadikat, úgyhogy mindeképp kell a ház, lakásba tuti nem szülök harmadik gyereket, 3 gyerekkel már nem vállalom a levegőztetési mizériát....

2014. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mi még gyerek nélkül laktunk panelban,hát...mit mondjak? Kertvárosban volt,gyönyörű helyen,6 lakásos társasház,de rettenetes volt. A parkolóban sosem volt hely, a felettünk lakó klumpában masírozott egész este,amikor az ember már csak pihenésre vágyott volna egy fárasztó nap után. Az i-re a pontot az tette fel,hogy egy szabadnapomon épp ügyeket intézni indultam volna a városba. Mentem wc-re és furcsa cisszegést hallottam a lámpa felől... Majd feltűnt,hogy áll a víz a fürdőben. Néztem a wc-t,nem onnan folyt. Néztem a csapot,onnan sem. Majd amikor leesett,hogy konkrétan a lámpabúra tele van vízzel és onnan csöpög kifelé,akkor dobtam egy hátast. Örülök,hogy nem vágott meg az áram,amikor villanyt kapcsoltam. Aztán,ahogy eljöttünk onnan,kipakoltuk a bútorokat,még több "csodára" derült fény,még időben léptünk. Most egy házrészt bérlünk,16 hónapos kisfiúnk van,de ez sem az igazi,tavasszal megyünk saját házba,az lesz a tuti és akkor már jöhet a tesó is. Szerintem a saját kert egy igazi áldás,meg amúgy is... Lehet kutyád,senki nem szól be(le),szinte akármit csinálhatsz. Egy lakásban nem tehetsz meg mindent,nem grillezhetsz kedvedre az erkélyen és nem tekerheted hangosabbra a zenét,plusz ugye a gyerek sem mindig csendben játszik... Én úgy érzem,hogy családi házban a magad ura vagy,nem kell alkalmazkodni még x szomszédhoz,ez pedig a lehető legjobb dolog.
2014. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy is beköltöznétek, hogy felújításra és bővítésre csak kb.2 év múlva kerülne sor? Jelenleg a 70-es éves csudálatos burkolatai és ki tudja milyen víz-villany-fűtésvezetékei vannak.
2014. jan. 14. 10:22
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Igen,így is beköltöznék,ráérnek a munkálatok. Gondolom biztos lesz olyan,amit muszáj lesz kicserélni,de a többi ráér.
2014. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen beköltöznék!

majd ha ott laktok már szépen apródonként felújítgatjátok!

Mikor mi a férjemmel beköltöztünk a mostani házunkba(még nem voltak gyerekek) nem volt még kész a konyhabútorom és a beépathető sűtő 4 db téglára volt letéve a földre..karácsony volt,abba sütöttem pár szelet husit hogy mégis karácsonykor ne szendvicset együnk már..de nagyon boldogok voltunk!!!

2014. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én épp ellenkezőleg vagyok vele, vidéki vagyok, szamomra kenyelmesebb a panel ( igaz nincs csaladom egyedul elek), a fűnyírást és a kertészkedést is meg lehet unni egy idő után :)
2015. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!