Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjam be a 3 hónapos...

Hogyan adjam be a 3 hónapos babámnak az antibiotikumot?!

Figyelt kérdés
Kapott Klacid Baby-t,de ahogy beadtam neki,ki is fújta.Napi 2x2ml-t kell adnom neki.Miután kifújta,nem adtam be újra neki,mert nem tudhatom,hogy esetleg mennyit nyelt már beőle(bár szerintem semmit).Este kell beadni neki az újabb adagot,és félek,hogy azt sem fogja lenyelni.Anyatejes a babám.
2014. jan. 14. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miből adtad neki?
2014. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel adod? Kiskanállal vagy fecskendővel? Én a szirupokat mindig, ha nem volt hozzá, a Nurofennek a fecskendőjével adom be. Felszívom a 2ml-t, beteszem a szájába, oldalra a nyelve mellé, vagy a nyelve szélére, ott nem tudja kitolni a nyelvével. És egyszerre csak kis adagot nyomj bele, ne mindet. 2ml-t kb 4-5 kis nyomásra adj be. Picit nyomsz, lenyeli, megint picit nyomsz, és így tovább, amíg meg nem lesz a 2ml.
2014. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Nurofen sziruphoz van adagoló és azzal.Lehet,hogy apránként kellett volna a szájába adagolni?
2014. jan. 14. 13:18
 4/11 anonim ***** válasza:
kis tejbe elkevernem es cumisuveggel beadnam neki
2014. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Csak tiszta ideg vagyok,mert a doki szörtyögést hallott a tüdő felől,ezért is kell szednie.A kisfiam mindenfélét hazahoz az oviból,a kicsi meg elkapja.És hiába 2. baba,tapasztalatlan vagyok,mert a kisfiam ilyen pici korban nem volt beteg.Nagyobb korában meg már simán lenyelte.
2014. jan. 14. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Ugyanígy voltam decemberben. A lányom hazahozta az oviból a köhögős vírust, a 4 hónapos meg elkapta, összeszükültek a hörgői, antibiotikumot kapott, meg köhögés ellen 2 fajtát. Én úgy adtam be neki ahogy leírtam, nem jött vissza neki semennyi.
2014. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Nagyon sokat segítettél!:)
2014. jan. 14. 13:27
 8/11 anonim ***** válasza:

én is úgy adtam be mint a 2-es!

A fecskendőt a nyelve oldalára tővére helyezd és tényleg piciket nyomj a szájába!

Tejjel ne keverd,antibiotikum kúránál nem javasolt a tej és tejtermékek.

2014. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az utolsó azért irreleváns, mert egy ekkora baba CSAK tejen él. Ahogy írták fecskendőből ölben félig fektetve, vagy fektetve nagyon pici adagokban egészen hátra oldalra fecskendezve (nehogy véleltlen félrenyelje szegény) Én azért voltam ki, mert az enyém kibukta vagy kihányta miután beleügyeskedtem.
2014. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8as pedig kell a tejtermék,mivel az antibiotikum tönkre vágja a bélflórát ezért igenis kell a tej, a joghurt,hogy rendbe tegye(nyilván nem egy 3 hónaposnak gondoltam joghurtot)
2014. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!