Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák nem unatkoznak otthon...

A babák nem unatkoznak otthon egész nap?

Figyelt kérdés
Ez jutott ma eszembe, babám 5,5 hónapos. Minden nap csak ugyanaz, a 4 fal között van. Játszom vele sokat, de lehet a játékait is megunta már. Napi 2x megyünk ki a levegőre, de legtöbbször egy idő után bealszik, és így még azt sem élvezheti. Nem rossz nekik vajon ez az egyhangúság?
2014. jan. 14. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Alig hat hónaposan még nem. :) De anyuka unatkozhat az állandó monoton ismétlődéstől (nehogy sértésnek, bántásnak vedd, hiszen teljesen normális!!!), és ezt kivetíthetik a babára. Keressetek olyan programokat, amelyek neked is, neki is szórakoztatóak (ringató, baba-mama jóga/torna, zenebölcsi). Járjatok barátnőkkel ide-oda, és könnyebben telnek majd a napok.
2014. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem. A babák nem a változatosságot élvezik, hanem a kiszámítható állandóságot. Amikor a világot fel akarja majd fedezni és újra vágyik (ovis kora körül), még akkor is megmarad az állandóságra, ritmusra vágyás, kell a rendszer. Ilyen pici babát az nyugtat meg, hogy ismerős dolgokat lát maga körül. Kint pedig elnyomja a friss levegő és a kocsi rázkódása. Jobbat alszik ott, mint ágyban. Ezzel teszed a legjobbat neki. Te felnőttként unod már ezt, nem ártana baba nélküli programot szervezned magadnak, amíg valaki vigyáz rá egy kicsit.
2014. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2014. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem unom magam, csak azt nem szeretném ha ő unná magát, vagy nem örülne, ezért sokat, és sokfélét játszom vele, táncolok, énekelek neki, és viszem boldogan sétálni 2x is. Csak eszembe jutott, hogy vajon ennyivel elégedett-e, és nem-e unja a játékait már (sok csörgő van, állatfigurák, sípoló/zenélő játékok, stb), és azt, hogy mindig ugyanaz a környezet.
2014. jan. 14. 14:01
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Elég rövid a memóriájuk, rövid ideig tudnak figyelni (kis aranyhalak :D), ezért ugyanaz a dolog sokszor lehet nekik érdekes, még akkor is, amikor te már halálosan unod.

Ez így normális.

2014. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

ja, és azzal többet "ártasz" (bár ez nagyon erős kifejezés, bocs érte), ha túl sok mindennel próbálod elfoglalni. Könnyen "túltelítődnek" - mint ahogy te is könnyebben elfáradsz vagy nyűgös leszel, ha nagyon sok érdekes dolog vesz körbe.

Neki elég az, ha te és a világ ott van, meg pár játék. Neki minden olyan dolog vadiúj és iszonyú érdekes, ami neked már megszokott.

2014. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
egy ekkora babának még pont az állandóság kell,a megszokott dolgok-ettől érzi biztonságban magát.ha nem birod-menjetek baba-mama foglalkozásokra
2014. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, egy füstös kiskocsmában csülköt zabálva, sörtől büfögve biztosan jobban érezné magát. :))) De mivel még nincs összehasonlítási alapja, ezért nem mondható hogy unatkozna:)
2014. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jót tesz a babáknak a változatosság,több inger éri Őket akkor jobban fejlődnek,fiamon sokszor észrevettem ha elutaztunk a nagyszülőkhöz a sok ingertől rövid idő alatt rengeteget fejlődött,kicsi korától sok fele mentünk,sok ember vette körül ez azt is eredményezte,hogy nagyon nyitott,társaságkedvelő,talpraesett.Szerintem igen tudnak unatkozni,menjetek el a barátnőkkel,sétáljatok másfele,cserélgesd a játékokat.
2014. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyeld a gyereket, ki fog derülni. Fiam egyértelműen nyűgösebb, ha nem megyünk egész nap sehova, mint ha történik valami. És még nyűgösebb, ha két valami történik.

Én is azt tapasztalom, hogy kell neki az állandóság (pedig pörgős, mozgékony voltam, ezt terveztem babával is, de rájöttem, hogy neki az sok), a rutinszerűen visszatérő programok (pl. már tudja, hogy fürdetés után kapja egy kanál tejben a vigantolt, és ahogy megette, már nyúl is a kanálért, mert olyankor megkapja játszani - délelőtt ugyanabból a kanálból kap gyümölcsöt, akkor nincs "játék" vele, nem is próbálkozik), és kell neki napi egy házon kívüli program is, ez lehet baba-mama, ringató, bármi. Az is jó, ha valaki jön hozzánk, lényeg, hogy ne csak engem lásson. :) (Már eseményszámba megy, mikor férjem hazaér, teljesen kivirul a gyerek.)

2014. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!