Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérdeztétek a gyerekorvost...

Kérdeztétek a gyerekorvost arról, hogy mehettek-e közösségbe a gyermeketekkel az influenza miatt? Mit mondott?

Figyelt kérdés
A miénk szerint a 16 hónapos lányommal ne menjünk még a helyi ringatóra, mikulás ünnepségre se.
2009. dec. 1. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

a miénk azt mondta, még boltba se menjünk.

persze ezt nem lehet megoldani, de kevesebbet megyek vele boltba.

2009. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Én nem kérdeztem, de a 7 hós lányomat még egy sparba sem viszem el úgy féltem. Kifejezetten sétálni megyünk ahol nincs sok ember.
2009. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta, hogy ne vigyünk, ha nem muszáj. Anyukámmal van itthon a 7 hós kislányunk, ha mennünk kell valahová. Általában a férjem jár bevásárolni, a napi bevásárlást én intézem a közeli kisboltban.

Sétálni minden nap viszem.

2009. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem kérdeztem, de minden nap megyünk sétálni. Zárt helyre pl. boltba csak akkor viszem magammal, ha nagyon muszáj.

Mi holnap megyünk neurológushoz, ellenőrzésre, félek is egy kicsit, nehogy valamit összeszedjünk. 14 hós a kislányunk

2009. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kérdeztem és mindenhova járunk. Van egy ismerős orvos Kanadában, aki azt mondta, be ne oltassunk magunkat, Belgiumban van egy ismerősünk, akiknek a picurja elkapta a H1N1-et, én meg jajveszékelve írtam neki, mikor megírta a hírt, hogy Úristen, te jó ég, szegények, és most mi lesz és hogy van, stb... Mire visszajött a válasz: "Neked mi bajod van? Ez csak egy influenza" Nálunk senki nem aggódik kb., nem így kezelik, mint itthon, össze volt zárva a gyerekük a másik gyermekükkel és nem is aggódtak.. Mint ahogy elmondása szerint úgy nagy általánosságban senki sem aggódja, avagy lihegi túl...

Én megyek a kisfiammal Ringatóra is, Mikulás ünnepségre is, és nem azért, mert felelőtlen lennék, vagy mert ne érdekelne, mert érdekel és féltem is, de nem tudom megóvni, az apukája úgyis dolgozik, bárhonnan bármit összeszedhet, édesanyám is dolgozik, aki minden másnap jön megnézni a kisunokáját, innentől kezdve már mindegy, hogy elviszem-e közöességbe, vagy sem... Bár ne kellene ilyenektől folyton aggódnunk, de épp a védőnőnk mondta, hogy arról bezzeg nem szólnak a hírek, hogy hányan fekszenek kanyaróval a Szent László kórházban, s hányan halnak meg általános influenzában.. De pl. arról sem, hogy a volt kolléganőm szintén terhes és szintén H1N1-et kapott, tüdőgyulladása lett, kórházba került és szépen felépült, neki sincs semmi baja és a babájának sem! Ezt miért nem mondják be? Miért csak a népriogató hírek jutnak el hozzánk, hogy aztán mindenki bezárkózhasson?! Szomorú :(

2009. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

sziasztok!!


hát tényleg szomorú, hogy ezen kell aggódnunk, de én is egyet értek az előttem válaszolóval. én már dolgozok, a 13 hónapos kisfiam a mamákkal van, érintkezik az egész családdal, szinte elkerülhetetlen, hogy összeszedjen valamit. sok gyümölcsöt adunk neki, meg persze a vitaminokat, sok sok kézmosás, szóval igyekszünk mindent megtenni a megelőzés érdekében. nem oltatjuk be sem őt, sem magunkat, sőt a sógornőm 28 hetes babás és ő sem fogja. reméljük egyszer csak kidurran ez a lufi és lecsillapodnak a kedélyek, addig meg aggódunk kicsit.

2009. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

mi is megyünk minden hova, mert nincs kire bíznom. dolgozni muszáj, így jár bölcsibe. beoltatni viszont nem fogom.

És nem vagyok felelőtlen anya! nem kérek rá megjegyzést!

VAn egy ismerösőm aki kórházba dolgozik és a kisfiát nem oltatta be, és nem is fogja. ráadásul neki is azt mondták, hogy inkább ne.

ű

2009. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
MI beoltattuk, már 3 hete, semmi baja nem lett. Másfél éves. De mi sem megyünk közösségbe vele, ahol sok emberrel érintkezhetne.
2009. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a baromságot!!!!

Ne vidd a gyerekt közösségbe mert h1n1. Tavaly nem volt influenza járvány??? Volt csak másfajta. Minél jobban óvod, minél kevesebbet van emberek között annál hamarabb fogja elkapni ha egyszer véletlen egy ember megy a közeletekbe az utcán, mert anniyra se lesz ellenálló a szervezete mint egy ujszülöttnek.

Lássuk csak:november, december, január, február.Durván csak 4 hónapot kell szocializáció nélkül tartanod a most leginkább okosodó és fogékony gyermekedet. Na ne már!!!

Még boltba se menj vele, igy is kell.

2009. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!