Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan véditek meg a cicit...

Hogyan véditek meg a cicit pelenkázáskor, öltöztetésnél a baba rugdosásától?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám hatalmas erővel bír rugdosni, legtöbbször páros lábbal...elég fájdalmas.
2009. dec. 1. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

le kell fogni a lábát és egy idő után már tudni fogja hgoy nem szabas ja és persze mond neki hogy ez neked fáj hidd el megérti


3 gyermek anyukája

2009. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
A földön letérdelve pelenkázd!
2009. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát jó neked, előző, ha van derekad a földön pelenkázáshoz... nekem nincs, sőt, még ágyon sem tudom, nem tudok hajolni hozzá sem a 4 törött csigolyám, sem a 26 hetes pocaklakóm miatt....

Lányom 17 hós, és már fél éve nagyon rugdos. Nagyon féltettem a picimet a pocimban, mert ugye mindig azt rúgja, meg a mellem (akkor még szoptattam is) de azóta sem tudom sehogy leszoktatni.

Mindig mondom, hogy nem szabad, ez anyának fáj, hol szépen, hol mosolyogva, hol csúnyán, hol mérgesen, hol odacsapok, de egyik módszer sem segített, a mai napig rugdos minden pelenkázáskor... :-((

2009. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hú, hát az én babáim meg mostanában kezdtek el fogni, és ők meg képesek etetés közben is megtalálni a cicit és úgy belemarni és el se akarják engedni!

Pelenkázásnál fogd össze a lábait, ha pedig éppen nem tudod, mert épp a pelenkáért nyúlsz, akkor egyenesedj ki, úgy "csak" a hasadat rúgja meg. Öltöztetésnél nem tudom, engem is állandóan rúgnak...

2009. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, hogy összefogom a lábait (popsitörlésnél), de 1 kézzel én nem tudom jó helyre ragasztani a pelust. Ahhoz nekem mind a 2 kezemre szükségem van... Mondani is mondom neki mindig, hogy ez fáj, de néha csak kacag rajta :)
2009. dec. 1. 22:30
 6/10 anonim ***** válasza:
próbáld oldalt pelenkázni, ne szemből.... nincs jobb ötletem
2009. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 5 hónapos, 8 kiló és 70 cm, gondolhatod mekkorákat rúg Ő is! Már többször belekönnyeztem olyan fájdalmasat rúgott vagy a mellembe vagy a gyomromba:-(

Én úgy oldottam meg, hogy nem egyenesen rakom őt a pelenkázóra, hanem kicsit ferdén, hogy a lábai ne szembe, hanem oldalt legyenek. Így kevesebb a baleset is, meg Ő is rájött, hogy fáj neki, ha rugdossa a pelenkázó oldalát, így nem annyira csinálja. Nekünk ez vált be. Nem hagyhattam, hogy rugdossa a cicimet, még szoptatok is és félek, hogy valami bajom lenne tőle.

2009. dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is valahogy így próbálkozom, oldalról, de nem esik úgy kézre...szoptatok még én is!
2009. dec. 2. 09:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak azért írtam, hogy a földön pelenkázzatok, mert egyre mozgékonyabbak ezek a picik. Ez a mód abszolút biztonságos.

Ráadásul a lábával a rugás így a térdednek megy, amit ugye magad elé teszel és nem a hasadnak, mellednek.

Nekem ez a tuti. Enyém kettő múlt. Hamarosan Nektek is ez lesz a legjobb.

2009. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogjuk próbálni.
2009. dec. 4. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!