Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldottad meg a baba...

Hogy oldottad meg a baba sétáját és a kutyus sétájat egyszerre?

Figyelt kérdés
Lakásban lakunk van egy 1 és féléves yorkink :) kis törpecirkáló, de elég nagy mozgásigénye van, a városban csak pórázon vezetem, féltem, h kifut az útra. A parkban elengedem öt, szépen kifussa magát és visszajön. Most úton van a baba, azt szeretném kérdezni, hogy sikerült megoldani a babakocsis sétálást kutyával, vagy hordozoban vittetek le a picit?

2014. jan. 15. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
babakocsi, plusz porázon a nagy ujfullandi.
2014. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kutyapóráz a babakocsihoz kötve,egy ekkora kutya nem tudja elhúzni tőlem a babakocsit.

Vagy kicsit később kenguru/kendő,és póráz a kézben.

2014. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
elsö vagyok, én egyszer hozzákötöttem a babakocsihoz...a bébé 1,5 éves volt..épp aludtam, nyitottam ki a kaput, a kutya meghallott valamit az egész kocsit elrántotta, akkor volt féléves az ujfullandi. :D többet nem kisérleteztem ezzel :D de egy yorkival simán jo lesz ugy, ahogy az elöttem szolo irta :)
2014. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 11 kg-os keverék kutyusom van. Babakocsit toltam, a kutyám futkározott, szaglászott kedvére. Szerencsére ő nem szalad el, nem megy más kutyákhoz, így nem kell félnem, hogy elszalad (kivéve mikor tüzel, akkor nagyon résen kell lenni :)). Mikor nagyobb volt a gyerkőc, akkor együtt szaladgáltak. Ha pórázon kellett volna mindig vinnem, akkor valószínűleg a kicsit magamra kötöttem volna, hogy ne a babakocsival döcögjek a fűben, de az is kivitelezhető, ha bírja a kereke (gyerek általában szerette a döcögőt). Szóval szerintem simán meg lehet oldani.
2014. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk tacsink van. Kb. másfél hét volt, mire megszokta a babakocsis sétát. Van benne erő bőven, de ha a babakocsival sétálunk, akkor "visszavesz" a tempóból.

Plusz, ő amúgy is őrizte állandóan a nagylányunkat.

Valószínűleg a húgival is így lesz :)

2014. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen ebben a "dögben" is van erö, de nem támad, inkabb csak eröszakos, ha valamit meg akar szagolni, más kutyára ugatni szokott, de erröl addigra remélem leszoktatom.

Amugy a ti kutyatok nem volt féltékeny?

2014. jan. 15. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Az én kutyusom nem volt féltékeny szerencsére. Mikor hazamentünk a kórházból, úgy örült, hogy 1 hét után lát, hogy a babát észre sem vette egy ideig. :) Aztán bemutattuk neki, körbeszimatolta, onnantól érdekes volt neki. Hozzászokott, hogy új családtag van és egy idő után inkább védelmébe vette. Mikor a kicsi felkelt, a kutya hallotta meg leghamarabb, ha én épp nem vettem észre, akkor szaladt hozzám "szólni"! :) Mindig együtt sétáltunk, rengeteget voltunk szabadban hármasban. Ha pedig valaki ölében elkezdett sírni a baba, akkor elkezdett vakkantgatni, sőt, fel is ugrott, hogy márpedig hagyják a gyereket! Persze nem agresszíven, csak jelzésképp. Szóval nálunk jól alakult. Most a második gyerekem 1 éves, ő pedig kimondottan imádja a kutyát, állandóan szeretgeti, ölelgeti, simogatja, játszik vele, de aminek a kutya leginkább örül, hogy minden ennivalóját megosztja vele. Persze én ezt kihagynám, de nem mindig tudom időben elzavarni a jószágot. Amúgy nagyon aranyosak együtt! :)

2014. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!