Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kor után csak egy...

Egy éves kor után csak egy prevenár oltást kap a baba. A doki a 15 hóssal akarja beadni Neki. Nem veszélyes, hogy egyszerre kettő oltást kap? Főleg a 15 hóssal?

Figyelt kérdés
köszönöm
2013. jún. 18. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi is most fogjuk kapni mindkettőt. Szerintem ha veszélyes lenne, biztos nem adnák így, mégiscsak Ő az orvos...

Egyébként egyik ismerősömnél sem lett semmi mellékhatás, probléma a 15 hónapos oltás után...

2013. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindenhol ez a gyakorlat, ugyanis mindkét oltás más idő után adhat reakciót. A prevenar elöbb, a másik kb.1 hét múlva. Persze nem törvényszerű, hogy belázasodik a gyerek, de így biztos hogy nem együtt okoz panaszt.
2013. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ő az orvos igen,de a prevenárt elsőnek a meningococcus oltással akarta beadni,én beszéltem le,mert a meningo csak önmagában adható,mással nem!!! és ezt nem tudta??Akkor milyen orvos? Szóval akkor első prevenárként is adható a 15 hóssal? mert azt tudom,hogy az ismétlődőt azzal kapják...
2013. jún. 18. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:

hát most direkt megnéztem a kiskönyvét a lányomnak és ő mindig 2 oltást kapott, a meningo mellett is kapott már is, szóval szerintem ez a gyakorlat. Nem nagyon szoktam felülbírálni a doki döntéseit...

Nem gondolnám, hogy bármi baja lenne tőle

2013. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kíváncsicska ***** válasza:
Ha meg ennyire nem bízol a dokidban válts sűrgősen orvost.Fontos hogy bízz az orvosban.Bocs az offért
2013. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiam az első oltásait mindig duplán kapta. Persze nem ugyanazt de mindig kettőt adott be az orvos. Jelentem, az ég világon semmi baja sincs. Láza is csak 1 alkalommal volt.
2013. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!