Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babát le merjek...

2 hónapos babát le merjek tenni hasra aludni napközben?

Figyelt kérdés
Szeret hason lenni, emelgetni a fejét, 3-4x már el is aludt így, akkor mellette maradtam. Letehetem így aludni délután akkor is, ha nem maradok mellette, hanem pl. konyhában teszek-veszek? Légzésfigyelőnk van. A fejét már forgatja, rövid időre emeli is. Egyszer-kétszer megtámaszkodott homlokon, de akkor is úgy, hogy maradt rés az orrának, simán lélegzett, csak én nem hagytam úgy. Merjem így hagyni a szobájában, vagy még túl korai? Hasfájós, és így a pukik is jobban jönnek, azt figyeltem meg.
2014. jan. 15. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
sok baba születésétöl fogva csak hason hajlandó aludni.
2014. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hagyhatod nyugodtan. Max nézz be rá 15-20 percenként, hogy megnyugodj.
2014. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van, mindhárom hasonbaba, éjjel-nappal 1. napjuktól kezdve mindig hason aludtak.

Nem értem, miért ne mernéd, nem lesz semmi baja.

Légzésfigyelőd is van. Mitől félsz?

2014. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A kórházban annyira kikötötték, hogy csak hanyatt szabad aludnia, hogy ragaszkodtam hozzá eddig. De látom, tapasztalom, mennyire szeret hason aludni (én is hason alvós vagyok, megértem :)), csak bennem volt, hogy azt mondták, nem szabad, mert megfulladhat.
2014. jan. 15. 14:05
 5/17 anonim ***** válasza:
A kórházban nálunk csak hason altatták a gyerekeket a PICen is. Mi is így tettünk otthon, újszülött korától így aludt. Háton aspirál könnyen, olyankor mindegy a légzésfigyelő, ha az aspirált büfitől tüdőgyulladása lesz. Orvos vagyok egyébként, és soha nem volt légzésfigyelőnk.
2014. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyerekem születésétől fogva hason aludt éjjel-nappal. Légzésfigyelőnk sem volt. Nem tudtak máshogy aludni. A kórházban is mondták, meg a védőnő is mondta, hogy nyugodtan alhat hason. A bölcsőhalál pedig, úgy tudom, nem attól van, hogy nem kap levegőt és megfullad, hanem egyszerűen elfelejt levegőt venni, és azért gyakoribb hason fekvésben, mert úgy jobban bemelegszenek alvás közben a babák, ezért például túl melegen öltöztetve se ajánlott altatni.
2014. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor nekem miért mondtak ilyeneket? Mindenki a legjobbat akarja a babájának, miért nem tájékoztatnak rendesen? A hason alvásra azt mondták veszélyes, mert megfulladhat, ha nem tudja felemelni a fejét és nem kap levegőt. Hanyatt akkor ezek szerint letüdőzheti a tejet és tüdőgyuszit kaphat. A gyerekorvos szerint pedig oldalt nem szabad altatni, mert a csípőjének ilyenkor kell az egyenletes terpesztartás, attól elferdülhet. Akkor mégis hogyan altassa az ember??? Első babás vagyok, de kezd kicsit kiakasztani, hogy soha semmiben nincs megegyezés, de semmiben, ami a baba ellátásával kapcsolatos. Mást mondanak az orvosok, mást a védőnő, mást anyám, mást anyósom, mást látok én, stb. stb. Gyerekek mindig voltak és lesznek, mégsem lehet egy általános normában megegyezni, ami általában jó??? Agyrém!
2014. jan. 15. 14:12
 8/17 anonim ***** válasza:
hanyatt tud föleg megfulladni ah bukik. oldalt fekve nem tud megfulladni. ha csak végig gondolod józaz ésszeal akkor hanyatt fekve tudja igazán visszalélegezni a hányadékot.... Épp ezért inkább oldalt szokták altatni a bukós babákat.
2014. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Lesz még más is, amiben nem lesz egyetértés. Próbálj az ösztöneidre hallgatni! Meg szerintem általában a gyerekek tudják a legjobban, hogy nekik mi a jó, meg az anyukájuk, mert ők ismerik őket a legjobban.
2014. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A kórházban nekünk is elmondták hogy ne altassuk hason, itthon a dr-nő is. Viszont csak hason hajlandó aludni a pici. A nagyfiam annak idejét csak az oldalán aludt, amikor fordulni tudott, egyből hasra vágta magát és úgy alszik most is (15 hós). Légzésfigyelőnk nekünk is van.
2014. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!