Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos anyatejes baba mit...

7 hónapos anyatejes baba mit igyon napközben (víz, gyümilé, tea? ) és mennyit kínáljak neki? Itatópohárral próbálkoztam eddig vízzel, de nem sok sikerrel!

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 12:22
 1/6 Moncsycsy ***** válasza:
lehet hogy nem szomjas. ha már elkezdtétek a hozzátáplálást akkor a víz volna a legjobb, vagy valamilyen 100 % gyümölcslé hígítva vízzel. mi a csecsemőteát adtunk neki kicsinek de borzasztóan nehezen szokott le róla, most almalevet kap hígítva kb fele- fele arányban :)
2013. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én csecsemőteát adok neki cumisüvegből. kb fél decit iszik egyszerre. de nem minden nap adok neki. már én is látom, hogy nagyon rákapott, a vizet sosem itta meg, mindig fintorog rá. mielőtt teát kapott, akkor se itta meg.
2013. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha igény szerint szopizik, bármikor kap cicit, ha kéri, akkor a folyadékbevitel is teljesen megfelelő.

(pl. most náthás a 6 hós babám, meg jön a foga, óránként is cicizik, és folyton pisil, tehát így iszik ő) :)


amúgy, ami nekünk még nagyon bejött, az a JANA BÉBIVÍZ, a kis csőrös 2,5 decis (170 Ft a DM-ben) abból az én babám olyan ügyesen iszik - persze kell alá a textilpelus, mert vicces neki kiköpni is a vizet, meg kifolyatja a szájából :)

de még utazás közben is meg tudom ezzel a csőrös babavízzel itatni.


(amúgy elmosom a kis flakont, és utántöltőm babavízzel, ez olcsóbb megoldás, mert az 1 literes jana is pont annyiba kerül, mint ez a kicsi!)


van csőrös poharunk, ikeás, de nem jött be, aztán próbáltuk cumival, arra csak nézett, meg rágcsálta a gumit :)


én nem adnék neki semmi cukrosat, ráér még "rongálni" magát :)


tea is jó, de a víz a legegyszerűbb. a csapvíz forralva, szobahőmérsékletre hűlve is jó, de nálunk annyira vízköves, hogy inkább maradok a babavíznél.


ui: én azért nem forralgatom ám a babavizet, ha 1 napig ál a kis flakonban, inkább meglocsolom vele a virágot, és öntök az 1 literesből a flakonba újat. szerintem így higiénikus, nem baktériumos, úgyhogy én a forralással nem bajlódok, de nincs is baja a babának.

2013. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kislányom, szopizik még mindig. Vízzel kínálom étkezések között, és kb. 1.5 dl.t iszik meg naponta. A hozzátáplálás kezdetén kb.8 hónapos koráig szinte semmit nem ivott anyatejen kívül.

Jobban jársz, ha csak vizet adsz neki, mert akkor azt szokja meg.

2013. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne várd, hogy mennyiségeket igyon. Nálunk is igény szerint szopizott a fiam, 9 hónapos koráig szinte 1-1 kortyot ivott, mindig ott volt a csőrös (csak a MAM vált be, a kemény csőrösöket utálta a fogzás miatt, itt áll 4 féle, egyik sem kellett) ahol játszott. Mivel cumisüvege nem volt, 1 évesen lecseréltük a csőröset az AVENT tanuló poharára, azóta az van. Szerintem maradj a víznél, nem isznak még sokat, ha ott van, akkor megtanulja, felesleges a tea vagy gyümölcslé. 17 hónapos a fiam, most szokott kérni a teámból, de csak a bögre az izgi, neki is csináltam, nem kell neki, sem a gyümölcslé sem a tea, csak a víz. Ha nem adsz mást, akkor el fogja fogadni, nem fog kiszáradni, ne aggódj :)
2013. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak vizet adok a gyereknek, eleinte fuldoklott tőle, de megszokta és most már sokat iszik. Se Teát se gyümilét még nem adnék neki, elég sztem ha majd később szokik rá a cukros ízesített dolgokra. Most lesz 1 éves de még cumisüvegből adok neki inni sztem a poharas itatásra még nem elég érett, próbáltuk de sokszor elneveti a dolgokat és csak belenyúl a pohárba nem iszik belőle. Szóval sztem próbáld cumisüvegből kicsit erőltesd, sztem ekkora babának azért már szüksége lehet vízre, gondolom elkezdted már a hozzátáplálást???
2013. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!