Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák, esetleg...

Richarda kérdése:

Szoptatós anyukák, esetleg védőnők! 3,5 hónapos kislány széklete sárga színű, minden alkalommal születésétől kezdve kicsit nyálkás, nagyon folyós és kis fehér darabkák vannak benne. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Minimális 400-500 grammot hízik havonta. Ez állandó hasmenés vagy jó ez így?

2014. jan. 16. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem szoptattam sokáig, de amíg igen, addig az én lányomnak is ilyen volt. A hízás mértéke is arra utal, hogy nincs gond, szerintem.
2014. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
anyatejes baba széklete ilyen.
2014. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jónak tűnik.

A hasmenés anyatejesen azt jelenti, hogy vízszerű cucc távozik sugárban.

3 gyerekes (már nem szoptatós) anyuka

2014. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat. azért ijedtem meg, mert az egyik kis információs füzetben a nyálkás székletet bakteriális fertőzéssel azonosították. de reméltem, ha az övé mindig ilyen (mindig is ilyen volt), akkor csak nincs baja.
2014. jan. 16. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább attól lehet ilyen, hogy Te fogyasztasz bizonyos ételeket. Pl. tejterméket.
2014. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szia, és szerinted ki kellene iktatni minden tejterméket? vagy maradhat ez így, ártani , nem árt ? a védőnő, orvos itt nem mond semmit, csak hogy majd kitapasztalom, rám van bízva.
2014. jan. 16. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:
NeM szoptatott, hanem tapis babanal a nyalka tejallergiat jelentett nalunk. En megneznem, hogy mi van, ha elhagyom a tejtermeket.
2014. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is az általam fogyasztott tej okozott nyálkás székletet. Érdemes kipróbálni, hogy elhagysz két hétre minden tejterméket, ha változik, akkor az tehetett róla. Utána óvatosan lehet visszavezetni őket az étrendbe. Nálunk csak a tej okoz panaszt, de véres székletet is. :(
2014. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-5 vagyok

NEkem 3 tejfehérje allergiás gyerekem van (egy már kinőtte), és nekem minden orvos azt mondta, hogy a tejfehérje allergia kinövésére úgy van a legnagyobb esély, ha nem terheljük a szervezetet, minél később találkozzon vele.

Ennek alapján az a jó, ha Te nulldiétán vagy, amíg szoptatsz, vagyis kerülsz minden tejterméket és minden tejszármazékot tartalmazó ételt.

Mert lehet, hogy nem okoz minden problémát, de minden átmegy, az biztos.

Én két gyerekemnél fokozatosan vissza tudtam vezetni a dolgokat, először csak margarint, aztán sajtot, aztán tejfölt (annak legnagyobb része zsír, a fehérje igen kevés), aztán vajat, joghurtot és végül a tejet, először csak sütve (a hő is trancsírozza a fehérjéket), aztán főzve és végül nyersen.

Szép fokozatosan, mindig figyeltem, hogy mi történik. 10 hónapos korukra már ehettem bármit.

A harmadikkal a szoptatás végéig diétáznom kellett, egy kiflit sem ehettem meg (tejes kifli).

2014. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!