Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felébresztenétek a délutáni...

Felébresztenétek a délutáni alvásból? Babám 2,5 hónapos

Figyelt kérdés

Ahhoz, h ne boruljon a napirend felébresztenétek a délutáni alvásból? Leírom a npirendünket, várom a véleményeket, hogy jó-e?!

3 és 5 között ébred, szopizik, visszaalszik.

7-kor szopizik, 9kor alszik fél órát

10-kor szopizik, dél felé kint alszik, ilyenkor nyomja el hosszabb időre a friss levegő

13 és 14 között szopi + pótlás DE!!!! ilyenkor mindig fel kell ébresztenem a délben megkezdett alvásból, sír és nyűgös, van h belaszik a cicin, ezért nem tudom, h felkeltsem -e vagy sem. Ha nem keltem fel, és mondjuk 15-kor kelne, akkor 5 óra telik el az előző etetés óta!!!!

16:30-17 között szopi + pótlás ha nem elég

19 fürcsi, tápszer, alvás


Így 6x eszik egy nap. Tanácstalan vagyok, nem tudom, h hagyjam-e aludni, és ha hagyom, akkor estig kibírná-e alvás nélkül. Mondjuk jobb lenne abból a szempontból, h aludna ilyenkor egy hosszabbat, mert így a dolgaimat meg tudnám itthon csinálni.


2009. dec. 2. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen voltam,mikor a fiam ekkorka volt:) ez idővel lazulni fog:) arra mellett rájönnöm,hogy jobban járok,ha nem évresztem fél az alvó oroszlánt!!:) ha éhes lenne,ne aggódj,felkelne! Aludni kell hagyni és ezt programozd magadnak napirendként,hogy ilyenkor öt órára eszik négy helyett. Vagyis addigi több szopi ugy feltölti,hogy bőven tele a poci:) ne ébresztgesd, meglátod,pihenten jót fog enni és vidámabb lesz a délután. 13 hós kisfiú anyukája
2009. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:) aranyos ==>alvó oroszlán

Sajnos elég feszülten érzem magam, ha vmi miatt eltérünk a napirendtől, tudom, h nem szabad katonásnak lenni, de félek, h így vmit elrontok. Viszont ha meg felébresztem, akkor meg ő nyűgös.

2009. dec. 2. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én se kelteném fel!! ha 19 óra és fektetés után legközelebb hajnali 3kor ébred az tökjó!

Ha mondjuk a délutáni nagyobb szundi az éjjeli nyugalmatok rovására menne, (tehát akkor próbálná behozni a szopikat és ébredne 3 óránként) akkor lehet hogy keltegetném napközben, de így semmiképp.:)

Szerintem is hagyd aludni :)


Az én lányom mondjuk még csak 7 hetes de ha őt hagyom délután aludni 4-5 órát akkor éjjel 2 óránként eszik és totál kikészülök (főleg hogy van egy 2 évesem is mellette). így én ébresztgetem.

2009. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ne keltsd fel. márcsak azért sem, mert ami most napirend, az 2 hónap múlva már nem lesz az. szóval arra figyelj, h egyen is és aludjon is nappal. h mikor mit csinál, abban hagyatkozz a baba igényeire. ha alszik, az azt jelenti, h nem éhes. ha picit nagyobb lesz, akkor ezt a napirendet már nem fogod tudni tartani és úgy tudsz mégis rendszert kialakítani, h figyeled az igényeit. a napirend meg kb 1,5 éves koráig elég gyakran fog változni:))
2009. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne ébreszd fel!!!!

Majd ha éhes lesz felébred, biztos lehetsz benne.

Ne legyél ilyen görcsös, lazulj el egy kicsit.

Amúgy örülj, hogy alszik az én fiam mikor ilyen kicsi volt csak fél órákat aludt.

10 hónapos kisfiú anyukája

2009. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem ébresztenék gyereket, nem is tettem meg...
2009. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne ébreszd fel! Főleg ne azért, hogy nehogy felboruljon a napirend! Én csak azért keltegettem 1-2 hónapos korában, mert nagyon keveset gyarapodott és muszáj volt 2-3 óránként ennie.

Most 5 hónapos és sokadszor változik a napirendünk. Minden attól függ, hogy reggel mikor ébred. Most hogy kezd neki kevés lenni a tejci, van, hogy nappal nem bírja ki a 3 órát (amúgy 3 óránként szopizik) és akkor hamarabb megetetem. Szóval úgyis folyamatosan változnak.

2009. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kezdtek meggyőzni :)))) Jó babázást Nektek :)))))
2009. dec. 2. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne keltsd fel! az én fiam 2.5 hónaposan jó, ha 5ször evett és átaludta az éjszakát. Ha este héttől hajnali 3ig nem éhes, akkor hidd el, hogy délután sem fog éhen halni :)!
2009. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne légy ennyire kötött! Ha alszik,alszik,ne ébreszd fel,majd esztek utána. Számolj,hogyan jön ki a lépés. Ha pl. fürdés előtt még 4óra van az utolsó etetéshez képest,akkor kap 2óránként. Légy rugalmas.
2009. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!