Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tévénézés! Engedjem vagy ne?...

Tica0121 kérdése:

Tévénézés! Engedjem vagy ne? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Kislánykám most fél éves és elkezdte érdekelni a tévé. Nem azt mondom, hogy mindent kizárva nézi és nem lehet elrángatni a tévé elől, de azért ha hagynám, akkor kb egy órát is elnézegetné. Eddig nem igazán érdekelte, rá-rá nézett, de aztán játszott tovább. Mennyi ideig hagyhatom, hogy nézze? Azért lett ez most ilyen nagy dilemma részemről, mert van az ismerettségemben olyan gyerek (most lesz 2 éves) aki annyira "tévéfüggő" lett, hogy nem hajlandó enni sem, ha nem nézi a tévét. Én nem szeretném, ha az én gyermekem ilyen lenne, de magát az ingert sem szeretném elvenni tőle... Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?
2014. jan. 17. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Úgy tudom, a szakemberek szerint a tévénézés ilyen kis korban nem jó, kb. 3 éves kortól javasolnak napi fél óra felügyelt tévézést. Mi úgy oldottuk meg ezt a problémát, hogy mi se nézünk tévét, csak este, ha már lefeküdtek. Nekünk nem hiányzik. Most, hogy már kicsit nagyobbak (4,5, 2,5 és 1 évesek), este szoktak fél-egy óra mesét nézni.
2014. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Semmiképpen ne nézzen tévét az 1 év alatti gyermek,

- 1 éves kor felett naponta 4-5 alkalommal rövid 6-8 perces meséket lehet nézni, de együtt, a szülővel közösen,

- 2-3 éves korban ez már kicsit emelkedhet, de 3 éves korig legyen túlsúlyban a rövid, legfeljebb 10 perces mesék aránya és a közös mesenézés,

- 3 éves kor felett se nézzen napi 1-2 óránál hosszabban mesét a gyermek, részesítsük előnyben az egyéb önálló elfoglaltságokat a gyermek lefoglalására, és minden nap legyen mozgásos program valamint közös játék a gyermek napirendjében."


Forrás: [link]

2014. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ne legyen háttérzajként bekapcsolva a tévé egész nap, mert megszokja, könnyen hozzá tudnak szokni

nálunk is csak a gyerekek fektetése után megy a tévé, a gyerekek ritkán néznek mesét, akkor is dvd-ről, tehát irányítottan

2014. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak esténként megy a tv, vacsora után. 4 és 1,5 évesek a gyerekek. A kicsinek szerintem még nem is lenne rá szüksége, de a nagy szívesen néz kb fél órát mesét.
2014. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos mi beleestünk abba a hibába, hogy hagytuk a kisfiunkat kontrollálatlanul tévét nézni. Sok bajunk volt vele, túlmozgásos volt és agresszív, de nem gondoltuk, hogy a tévé miatt. Sőt, amikor nagyon pörgött, inkább betettünk neki egy mesét, hogy addig is nyugi legyen, persze utána csak még kezelhetetlenebbé vált. Már elmúlt 3 éves, amikor utánaolvastam, hogy a mértéktelen tévézésnek könnyen lehet ilyen hatása. Akkor drasztikusan csökkentettük a mesenézés időtartamát, hétköznap maximum fél óra (de ezt sem mindig tölti már ki), hétvégén 2-szer fél óra a limit. Pár nap(!) alatt érezhető lett a változás, nyugodtabb, kreatívabban játszik, a tesóját sem veri azóta.

Úgyhogy saját tapasztalatom alapján én inkább óvatosságra intenélek a tévével kapcsolatban. Ne menjen otthon háttérzajnak semmiképp, és egy fél évesnek egyébként sincs szüksége az ilyen fajta ingerekre. 2-3 éves kortól néhány rövid, gondosan megválogatott mese mehet, de nem evés közben (mondjuk ilyen még nálunk sem volt soha szerencsére), és nem egész nap. A legcélszerűbb a napnak egy bizonyos időszakában, mondjuk vacsora után engedélyezni pár mesét, akkor a többi időben eszébe sem fog jutni hisztizni miatta. De ezt sem fél évesen.

2014. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem itt most nem az a lényeg, hogy mit néz és milyen káros hatásai vannak, meg milyen szenny folyik a tvből...Egy ilyen kicsi gyerek még fel se fogja mit lát, neki csak tetszik, hogy mozog a kép meg villog stb. Én inkább csak a szemére nézve gondolnám károsnak a sok tv nézést. Természetesen később muszáj lesz szelektálni mind tartalomban, mind időben.

Ha kicsit nézi a tv-t szerintem nem gond, utána egyszerűen kapcsold ki és kösd le a figyelmét mással.

2014. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs gond a figyelme lekötésével, mert szívesebben játszik velem, mint nézi a tévét. Csak tényleg annyira tudja nézni, ha mondjuk éppen hagyom. Köszönöm a válaszokat! Szerintem akkor az arany középút, hogy napi pár percet hagy nézze, ha annyira "szép" neki. Amúgy nem megy egész nap a tv, híradót szoktam inkább nézni. És külön köszönöm annak a válaszadónak,aki írta, hogy ők milyen "rosszul" jártak a tévével. Oda fogok figyelni!
2014. jan. 18. 09:27
 8/8 anonim ***** válasza:
A híradóval kapcsolatban a tapasztalatunk: mi is esténként akkor kapcsoltuk csak be, utána mesenézés volt. Mikor nagyobb lett, 2+ éves, folyamatosan kommentálni kezdte a híreket és napokig rágódott azon, hogy miért van az autó az árokban/feje tetején/miért gyulladt ki. Akkor befejeztük a híradónézést a gyerekkel. (4.vagyok)
2014. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!