Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj ha még nem mond...

Nagy baj ha még nem mond szavakat egy évesen, és ha kiejti először a szavakat utána mennyi időbe telik amíg rendszeresen használja őket?

Figyelt kérdés
Január 10.én volt az első szülinapja. A védőnőnek nem tetszett hogy még nem mondja a gyerek hogy apa,anya,ilyesmik. Én is és a párom is későn tanultunk meg érthetően beszélni. Ő is inkább halandzsázik, viszont már 9 hónapos korában kapaszkodva, 10,5 hónapos kora óta egyedül jár kapaszkodás nélkül és mára már belerúg a gumilabdába úgy hogy nem esik el.:)Süti a pogácsát,megérti a nemet,igent stb,egész nap be nem áll a szája,mond ilyesmit,hogy baba,mama,ilyenek de nem funkciójának megfelelően. Én is sokat halandzsáztam, be nem állt a szám csak nem lehetett érteni mit mondok. A picur is ezt csinálja. Sokat beszél,énekelget a maga módján,sokat beszélek hozzá,mondókázunk,énekelünk,ő is a maga módján, de a funkciójának megfelelően nem akarja mondani a szavakat,pl: apa,anya,baba,ilyesmi. Ha megkérdezem,hol a szemed,orrod,ilyesmi,akkor megmutatja de nem akar beszélni érthetően. A védénő annyit mondott,hogy jól van e elhúzta a száját hozzá és olyan flegmán mondta,látszott hogy nem tetszett neki és megkérdezte hogy nem szoktam neki énekelni,nem beszélek hozzá? Hát hogyne beszélnék,énekelünk is beszélünk is de még mosogatás közben is,"könyveket olvasunk",stb...

2014. jan. 18. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen ez még nem gond.

A fiam 1 évesen jó, ha 5-6 szót használt rendszeresen, amiről tudta is, hogy melyik mit jelent, tudta, hogy mire mondja.

14 hónaposan 10 szót, 15 hónaposan 20 szót tudott, 18 hónaposan meg se lehetett számolni, annyi szót tudott, 20 hónaposan 2-3 szavas kis mondatokat használt, 22 hónapos kora óta pedig rendesen, összetett mondatokban beszél és tisztán és érthetően. És ő az átlaghoz képest előrehaladott beszédkészségűnek számított, ugyanis 2 évesnél előbb nem szoktak így beszélni a gyerekek.

Szóval nyugi, van még ideje megtanulni beszélni. 2-3 évesen meg majd le sem tudjátok lőni!:) Nálunk is akkor van csend, mikor alszik a kisfiúnk.:)

2014. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene beszélnie egy alig 1 éves gyerkővnek??? ugyan már!!! Elég idióta védőnőd lehet... kisebbik lánykám épp holnap lesz 1 éves, ő is sokat beszélget a maga kis nyelvén, de eddig 1-szer mondta, hogy "anya , apa, dodó , bamm, baba" , és többet sem hallottuk tőle eddig... ezeket mind céltudatosam mondta ki, megmutatta, hogy tudja, de ennyi... én nem is várom tőle, hogy beszéljen... így is naponta rácsodálkozom, milyen kis okos, hogy mindent megért, olyat is amire nem gondolnánk... ennyi idősen nagyobbik lányom sem beszélt még, 14 hónaposan jöttek a tudatosan használt szavak, s másdél évesen már mindent el tudott mondani... ne aggódj, teljesen időben vagytok!
2014. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,azért kicsit megnyugtatóak. Nekünk elég fiatal védőnőnk van,most végezte el az iskolát és nincs se testvére se gyereke,sokszor úgy tűnik,mintha könyvből olvasná amit mond.
2014. jan. 18. 11:45
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A lanyom nem sokkal 3 eves szuletesnapja elott kezdett beszelni. Most meg mar mondokazik stb. Amiota a tesoja megszuletett. Nem gond. Mondokazz vele sokat. Mindenben nem lehet jo ahogy leirod a mozgasban nagyon ugyes. Ne aggodj.
2014. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nirriti25 válasza:

A fiam 15 hónapos, kb. 9 hónapos óta használ érthető szavakat, kb. 25-öt, de ez nemm úgy működik, hogy 25 szavas szókincse van, hanem egy darabig mondja, ha tanul újat, azt mondogatja egy darabig csak, de ha egyszer megtanult egy szót helyesen használni, annak a jelentését nem fogja elfelejteni, attól függetlenül, hogy éppen mondja e egy tárgy nevét, vagy csak megmutatja, odahozza.

Azt kell megérteni, hogy egy gyerek azt a szót fogja mondani, amelyik tetszik neki,kedve van hozzá, tehát felesleges mutogatni neki, hogy mondjad szépen ez egy cica ez egy alma, száz mondókát meg dalt erőltetni rá, nem képes még feldolgozni ennyi infót.

Szerintem az a célravezető megoldás, hogy amikor halandzsázik(ugye abban is vannak ismétlődő hangsorok, szótagok)és kiejt valamit, ami valamennyire hasonlít egy értelmes szóhoz, szókezdethez, akkor odaviszed, megmutatod neki azt a tárgyat, így nem erőlteted rá, hogy olyat mondjon, amit még nem tudna, viszont előbb utóbb össze fogja kötni a hangsort az adott tárggyal, és ha ez megvan, akkor a kiejtésen is lehet dolgozni.

Nem garantálom, hogy bejön, nálam működött.

A védőnőd meg egy p*csa, ne tőrődj vele, nekik kötelezően ki kell tölteni a papírokat a gyerek fejlődéséről, nyilván jobb neki, ha minden a papírforma szerint történik.

2014. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek idore kikotott "mit kellene mar csinalnia" akkora baromsagok! Pont a vedononek kellene tudnia hogy minden gyerek maskepp fejlodik! Ne aggodj teljesen normalis a gyereked! Van aki meg 2 evesen is alig mond nehany szonal tobbet.. ilyet is ismertem megis teljesen normalis a gyerek!
2014. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nirriti25 válasza:

Kicsitt off, de a megnyugtatásodra:


Én ingazán nem mondhatom el magamról, hogy értenék a babákhoz, a fiam nem kívánt terhességből született, még azon is gondolkoztam, hogy vállaljam e vagy örökbe adjam, annyira gőzöm nem volt semmihez, de egy dolog biztos:

a mi védőnőnk is frissen végzett a suliban, egy idős velem(25), de olyan oltári baromságokat tud beszélni, hogy elképesztő.

Nyilván tanulnak valamit, és tapasztalat híján azt mondogatják, de vannak olyan dolgok, amikről egy józan paraszti ésszel megáldott embernek rá kellene jönnie, hogy hülyeségek, még akkor is, ha a tankönyvben olvasta őket.egy példa: a fiam csak hason aludt 5 hónapos koráig, erre a védőnő: az baj, azért mert náluk még előfordul, hogy a büfivel a kaja is kijön(ne mond!?), meg fog fulladni.....OMG, és úgy fullad meg hogy hason van, a feje oldalra fordítva, nem háton, hogy visszafolyjon a légcsövébe???Stabil oldalfekvésről nyilván nem hallott még meg ilyenek.

Tudom hogy off volt, de szomorú, hogy ilyen ostoba emberekre van rábízva egy ember, meg a gyereke.

2014. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!