Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehén-Tejkérdés?

Tehén-Tejkérdés?

Figyelt kérdés
A média azt hangoztatja, hogy a gyereknek 3 éves kor alatt ne adjunk tehéntejet. Gondolom a tápszergyártók diktálnak. Néha már lelkiismeret-furdalásom van, hogy a 15 hónaposom imádja a tejbedarát és tehéntejből csinálom (és fogom is). Ti hogy álltok a tejhez?

2014. jan. 18. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindegyiknek 1 éves kora körül vezettem be. A legnagyobb minden este tejbegrízt evett lefekvés előtt. A középső csak 2 éves kora körül szerette meg bármilyen formában. A legkisebb most 1 éves, este szokott inni egy deci tejet, nagyon szereti. Egyébként mostanában kezdtem olvasgatni a gy.k.-t, és kezd az az érzésem lenni, hogy lassan nincs az az élelmiszer, ami egészséges kisgyerekek számára.
2014. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Tejet egyáltalán nem szándékozom adni neki, más tejterméket eszik, de gyanúsan megy a hasa.


A tejbegríz nálunk rizstejben készül teljesőrlésű grízzel, fahéjjal, kókusszal.

2014. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem adok neki 2 eves kora elott, orvos vagyok, szakirodalom alapjan dontottem igy, nem hipnotizalt a milupa. Tejbegrizt kokusztejjel kap.
2014. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincs baja a gyerkőcnek (hasmenés, kiütés) és szereti adj Neki továbbra is.
2014. jan. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

A tej hat évtizedes propagálása ellenére a csontritkulás járvánnyá vált. Növekedésünk során nagyrészt elveszítjük azt a képességünket, hogy szervezetünk előállítsa a laktáz nevű enzimet, ami a tej laktóz tartalmának megemésztéséhez szükséges. Az emberek – felnőttek – háromnegyede valamilyen fokú laktóz-intoleranciában szenved. A csontritkulás áldozatai közül sokan igen érzékenyek a laktózra. A tejallergiás embereknek, kiváltképpen a nőknek, semmiképpen sem szabadna tejet inniuk. Á felnőttek számára a tej igenis mérgező.


(antalvali)

2014. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hülyeség ez a lejárató hadjárat a tápszer ellen. A tehéntej sincs ingyen, akkor ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy a tejtermelők diktálnak.

A gyerekorvosunk azt tanácsolta, hogy ha nem muszáj, ne nagyon adjak neki tehéntejet 3 éves kor előtt, és utána is csak módjával, mert az emberi szervezet nem igazán tudja megemészteni a tehéntejet. Az összetétele nem az embernek, és főleg nem a gyerekeknek való, hanem a kisbocinak. És a gyerekorvosunk nem tápszer ügynök, sőt, fanatikus szoptatáspárti.

2014. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és persze, felnőtt már sok gyerek tehéntejen, nyilván nem fog belehalni. De pl. én is kaptam tejet 1 éves kor előtt, és most jó kis laktózintoleranciám van.
2014. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem édesanyám forralt hígított tehén tejet adott 12 hetesen, mert abban az időben nem volt túl sok tápszer (vakon hitte, hogy nagy lesz a fejem tőle stb.), teje pedig Neki nem volt. Semmi bajom nincs az ég egy adta világon, sőt napi két liter tejet totál simán meg tudnék inni bármilyen formában, egyszerűen imádom! Szóval szerintem az lesz laktóz érzékeny és hasonló aki alapból is hajlamos lenne rá.
2014. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!