Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és mit eszik, és...

Hányszor és mit eszik, és iszik 11hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Még mindíg napi 2-3x adok anyatejet babámnak, szeretnék fokozatosan leállni már vele!

E mellett gyümölcsöt és főzeléket is adok már, de a tapasztalt Anyukák véleményére is kiváncsi lennék..

Az érdekelne, hogy 11-12-13 hónapos babátok mit eszik és hányszor egy nap...Mikor kezditek reggel etetni előszőr...stb


2014. jan. 20. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 13 hónapos.

- reggel fél 8-8 óra: 150 ml tápszer

- 10-11 óra között gyümölcs / zabkása / joghurt / krémtúró stb., mikor mit eszik, nem sokat, úgy 100-120 g körül.

- 1 óra körül ebédel, általában azt, amit magunknak is főzök, már nem nagyon főzőcskézek neki külön. Úgy 150 g-ot eszik.

- 4 körül uzsonna: vajas kenyér felvágottal, májkrémes kenyér, vajas-lekváros kenyér, de van, hogy tejbegrízt vagy tejpépet eszik, vagy ha tízóraira nem gyümölcs volt, akkor azt kap. Kenyérből max. fél szeletet eszik, tejpépből, tejbegrízből 150 g körül.

- este 7-fél 8 között megiszik 200 ml tápszert.


Napközben néha kap egy túrórudit, dörmi macit stb., de ezek a nasik nem mindennaposak, hetente max. 2-3 alkalommal adok neki ilyesmit.


Az anyatejjel miért szeretnél leállni? Szerintem még ilyenkor fontos az anyatej vagy tápszer. Bár 1 éves kortól bevezetheted a tejet is, ha szeretnéd. Én még maradok a tápszernél.

2014. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!