Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy 1,5 éves baba kövér?

Lehet egy 1,5 éves baba kövér?

Figyelt kérdés
fiam 17 hónapos 84 centi és 12 kiló. Mindneki azzal piszkál hogy kövér, pedig nem adok neki se cukrot se semmilyen édességet, kekszet, éns is főzök neki minden nap. Mondjuk tény hogy szeret enni. A testvére ugyanennyi idős de 1 évvel idősebb és picit magasabb is.
2014. jan. 20. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
szia szerintem egyáltalán nem kövér, az én kislányom is másfél éves és 12 kiló és 85cm. Sőt én még néha kis soványkának hívom :) de szerintem ideális a súlya :)
2014. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet kövér, de ennél itt is jóval kövrebb gyerekek anyukáik hitetik el magukkal, hogy nem az a gyerekük. A tied nem kövér.
2014. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet kövér egy 1.5 éves gyerek, de nem az általad megadott paraméterekkel. A kislányom 12.3 kg, 86cm, egy imádnivaló húsgombóc, de nem kövér. (persze az unokatesóm annak látja, mert az ő gyereke hasonló magassághoz 9kg-mal rendelkezik, én meg őt látom kis soványnak)
2014. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet duci, de ebbn a korban baromira nem számít. az én babám is husika, a normál/nagy súllyal született és minden hónapban rádob egy kilót. pedig nem tömöm és nem is eszik nyakló nélkül. néha még a napi ajánlott mennyiséget sem eszi meg, mégis nagyon szépen fejlődik. 2 éves kor alatt nincs azzal semmi baj, ha picit húsosabb egy baba. ez nálunk családi vonás is. kb 3.5 kilóval születnek a gyerekek, babakorban husik-ducik, felnőttként mégis tök vékonyak, szálkásak a férfiak, a nők meg kimondottan filigránok. a kisfiam pl kicsit több, mint 8 kg, még nincs egész 6 hónapos. én meg 168 cm vagyok, 47.5 kg voltam terhesség előtt és 3 hónappal a terhesség után már szintén ugyanannyi, pedig nem sportoltam, nem diétáztam, sőt, hatalmas étvágyam volt/van. genetika is jórészt. nem minden husi kisfiúból válik túlsúlyos felnőtt :)
2014. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem egyforma 2 hasonló korú, súlyú, magasságú gyerek, szóval így honnan tudjuk, hogy a te gyereked kövér-e? Rakjál fel képet és kiderül.
2014. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én bölcsiben 9kiló voltam,pedig már bőven 2év felett jártam,mert sokmindenre emlékszem ebből az időkből.szerintem a kisányom is ezt örökli majd.nem vagyunk egyformák-lehet,hogy vastagabb csontozatú.más meg azon aggódik,hogy mindenféle trükkökkel kellmegetetni.ha egészségeset,változatosat adsz neki,akkor szeintem nincs gond-de később ügyelj,hogy a mozgás minden nap szerepeljen a napirendben.tudod,milyen undokok tudnak lenni a nagyobb gyerekek...
2014. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egyátalán nem kövér a fiad!! Sőt én még ducinak sem mondanám. Barátnőm fia 1705hónapos, 85cm és 12kg és szerintem tök formás kisfiu! Akárcsak a tied!

Nekem 2hét mulva lesz 2éves a kisfiam, ő 87cm és 11,5kg. Ő is formás nagyon- szerintem! :)

2014. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)tényleg sem kövér, csak nagyon kerek feje van alapból, szerintem ez is csalóka, mert a tesvérének meg nem.
2014. jan. 20. 21:15
 9/9 Moncsycsy ***** válasza:
0%
az én lányom 15,5 hónapos, és 12,77 kg, 81 cm. sztem nem kövér csak kicsit húsosabb :)
2014. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!