Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átalussza az éjszakát, keveseb...

Átalussza az éjszakát, kevesebbet eszik! Jó ez így?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos, pár napja már átalussza az éjszakát. Pl tegnap 9-kor feküdt le és reggel 6-kor kelt enni aztán aludt tovább. Ez már 10 órát jelent. Nem túl korai egy 2 hónapos babának? Csak azért kérdezem mert eddig egy nap kb átlagban 800 ml-t evett. Valamikor egyszerre csak 60ml-t de volt hogy 160ml-t is megevett. Akkor etetem amikor kéri. Ez most is így van, de az alvás miatt csökkent az evések száma, alkalmanként pedig szintén változóan eszik. Ma pl összesen 520 ml-t evett.

Mennyit kellene ennie? Jó ez így? Nem baj, hogy ennyire visszavett?

Egyébként 4140 grammal született, most 6 kg. Tápszert eszik csak.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 21. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a fiam is két hónapos, ő is átalussza az éjszakákat, ráadásul 4 hetes kora óta. Én nem ébresztem fel, mert amúgy nagyon határozottan "szól", ha éhes :) volt, hogy 500 ml-t evett összesen két hétig (ő anyatejes), ma éppen 700-at, szóval totál változó, mennyit kér.


de egészséges, vidám baba, meg gyarapodik is, a védőnő és a gyerekorvos szerint is rendben van, szóval ezen nem izgatom magam :)

2014. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyatejes volt ugyan, de szinten nagy alvo ;) Volt, aki mondta, hogy kelteni kell. Hat gondolhatod! Kelti a tokom, orultem, hogy jo alvo, es szepen gyarapodott is. En mondjuk meg egy alometetest es beiktattam, de mint irtam anyatejes volt ;)


Szerintem jo a sulya, akkor ne aggodj ilyenen.

2014. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem anyatejes volt a kisfiam de szintén 6 hetes korától átaludta az éjszakákat. Nem kell emiatt felkelteni, inkább örülj neki. Egy jó tanács ha megfogadod: ha láthatóan gyarapszik rendesen a baba ne érdekeljen, hogy egy-egy alkalommal mennyit eszik meg. Mi sem eszünk egyformán minden nap. Én is állandóan méregettem, hogy mennyit szopott és ideges lettem ha kevesebbet meg akkor is ha viszonylag sokat. A párom elvette tőlem a mérleget és én is sokkal nyugodtabb lettem:-)
2014. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így megnyugodtam, hogy más is volt hasonló helyzetben. Persze nem keltem fel az evés miatt, soha nem is keltettem. A mai nap pl a elmúlt naphoz képest többet evett úgyhogy ezek szerint bepótolja a tegnapit. :)

Köszönöm szépen a válaszaitokat!!!!

2014. jan. 22. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!