Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiammal lehetetl...

16 hónapos kisfiammal lehetetlen az utcán sétálni, arra szalad amerre ő akar, és soha nem hajlandó megfogni a kezem?

Figyelt kérdés
Egy éves kora jár egyedül. Kb. két hónap után próbálkoztam sétálni vele az utcán. Nem tudom mit tegyek, hogy lehet rávenni hogy fogadjon szót és fogja meg a kezem? Mintha ott sem lennénk,úgy viselkedik az utcán.

2014. jan. 24. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éves a kisfiam soha nem próbáltam még vele utcán sétálni pont ezért,( max játszótéren vagy téren ahol biztonságos) mert megy amerre lát. Szerintem még nagyon kicsik ehhez.
2014. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy hagytam szaladni, de ha például úttesten mentünk át, akkor megfogtam a kezét, ha üvöltött végig az úttesten, akkor is. Aztán mikor nagyobbak lettek (2 év körül), akkor még azt vezettem be, hogyha azt mondom, hogy "állj meg" és nem fogad szót, akkor is egy darabon kézen fogva kell jönni. Most 4 és 2,5 a két nagyobb, és bárhova el lehet velük menni gyalog.
2014. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnyugtattál :-)

Komolyan azt hittem már hogy valamit nagyon rosszul csinálok mert nagyon sokan cseszegetnek hogy miért van még ekkora gyerek babakocsiban...

Igen,én is olyan helyeken engedem el ahonnan nem tud megszökni,játszótér,zárt helyek.

2014. jan. 24. 11:54
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es, ez is jó ötlet! :-)

Csak nem tudom megfogni a kezét mert akkor rángatózik, elkezd üvölteni és rongybabát játszik :DDD semmivel nem tudom rávenni hogy arra jöjjön amerre szeretném.

2014. jan. 24. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló cipőben járok én is a 16 hónaposommal :-) nem egyszerű,az biztos. Mi gyalog maximum a boltba megyünk (nekem 10 perc oda-vissza,vele fél óra csak oda),minden levélnél,bokornál,kapunál meg kell állni,ha meg még vonat is jön,akkor aztán ajjajj... Fogom a kezét,de sokszor kirántja a kezemből magát és megy,amerre gondolja. Ilyenkor megfogom megint és elmagyarázom,hogy nem szabad odamenni,jönnek az autók,anya kezét fogni kell. Általában bejön (egy ideig szót fogad),de nagyon sokszor kicsapja a hisztit és leül,visít. Ezért inkább parkban szoktunk sétálni,van játszótér,nagy füves terület és gyönyörű kilátás a városra (ez csak nekem élmény egyelőre :-)). Ott aztán szaladhat,mehet,ahova szeretne,nem kell félteni. Próbáljátok ki Ti is,biztos tetszeni fog a picúrnak.
2014. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam, hogy jöjjön arra, amerre szeretném, hogy elindultam. Olyan helyen vettem ki a babakocsiból, ahol biztonságban volt, tehát nem jár autó, nem tud kiszaladni sehova, nincs lépcső, stb., tehát ahol azért van tér, hogy jöjjön, menjen, de jól be is látom a területet (pl. hogy egy biciklis se tűnhessen fel hirtelen egyik utcasarkon sem). Ez általában a lakótelep belső parkjában volt. Persze ő is ment mindenfele. :) Aztán elindultam és szóltam, hogy jöjjön. Én lassan haladtam, hogy utolérjen. Ha nem indult, akkor elköszöntem, hogy "Szia, én megyek!". Egy idő után mindig szaladt utánam. :) Nyilván hagyni kell őket, hogy kiéljék a szabadságukat, mert ilyenkor minden érdekes. Tudom, hogy az első fiammal a 10 percre lévő boltba is fél óra volt, mire eljutottunk. De szépen lassan hozzászokott, hogy van amikor mehetünk arra, amerre ő akar és van, amikor menni, sietni kell. Persze még 2 évesen is gyakran használtuk a babakocsit, úgyhogy emiatt ne érezd magad rosszul, szerintem nagyon sokan babakocsiznak ennyi idősen, nem is értem miért cseszegtetnek ezzel. Amúgy ez is egy folyamat, mire megtanulják, hogy melletted menjen. Azért nem fogja meg a kezedet sem. Ez egy ilyen időszak, majd elmúlik. Most minden érdekes, új, hiszen közelebbről tudja megvizsgálni a természetet, a dolgokat. Nálunk volt olyan időszak, amikor csak lépcsőzött. Az összes lépcsőház összes lépcsőjét bejártuk, akkor nem érdekelték se a fák, se a fű, se a kutyák, semmi, semmi, csak a lépcsőzés. :D Most a kisebbet sajna ritkábban vettem ki a babakocsiból, mivel mindig rohanunk valahová. Ő most 16 hónapos lesz és bizony mi is ott tartunk még, hogy nem jön utánam, mi is most tanuljuk ezt. Egyébként a kezed is meg fogja fogni, csak még idő kell. Lesz olyan, hogy el sem akarja majd engedni! :)
2014. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Én vetem babapórázt, mert azt vettem észre, hogy azért nem volt hajlandó megfogni a kezem mert kiment a vér a kezéből és kényelmetlen volt neki. Ahogy ráadtam a babapórázt megszűnt minden baj. Amikor útesten mentünk át akkor meg mindig kézen fogva megyünk át. Csak addig használtam a babapórázt amíg meg nem tanulta a játékszabályokat, és engedékeny anyuka vagyok, de van amit be kell tartani és ezt ö megtanulta szépen.
2014. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez is egy olyan dolog, ami a korral jár.:)

Nagyon-nagyon sok gyerek ilyen. A fiam is ilyen volt.

Kikerülnek a nagyvilágba és minden érdekli őket és élvezik a tágas teret és eszük ágában sincs ezt bekorlátozni azzal, hogy szépen kézen fogva bandukol a szülő mellett.:)

Majd ezt idővel kinövi és változik.

Eleinte mi pont ezért kisebb távokat sétáltunk csak. Nem konkrétan úti célunk volt, hanem sétálgattunk. Ha valahová menni kellett, akkor ilyenkor jött a babakocsi vagy később bicikli, ő pedig ült a gyerekülésbe és mentünk. Aztán 2 éves kora után meg már mindig és mindig jobb lett, könnyebb lett.

2014. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát :)

Ketten is írtátok hogy fél óra a boltba elérni, bár így lenne nálunk is, hogy megáll, leül, de ő szalad, az öt perces út kb. 2 perc vele :)

Csak rohan és rohan, és nem érdekli bármit mondok, nem is reagál rá!Meg se fordul, semmi!

A "szia én megyek"-et még nem próbáltam de úgy érzem őt ez sem érdekelné :)) De azért egy biztonságos helyen meg fogom próbálni.

2014. jan. 24. 15:03
 10/10 A kérdező kommentje:

És nemcsak ha olyanja van akkor rántja ki a kezét a kezemből hanem egyszerűen egy másodpercre nem tudom megfogni mert nem hagyja!

Soha nem járt senkivel kézenfogva, amíg nem járt sem vezetgettük, és azóta sem, igaz azóta meg azért nem mert nem hagyja. Kb. 13-14 hónaposan már próbáltunk sétálni vele, de főleg zárt tereken, de soha nem engedte hogy megfogjuk a kezét, már akkor is ment amerre látott.

2014. jan. 24. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!