Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párom festené a szobát de...

Zkriszti3 kérdése:

Párom festené a szobát de szinte lehetetlen. A ház kívül nincs szigetelve, vizes a fal alig akar száradni. Panelban lakunk. Mit rontott el?

Figyelt kérdés
A régi festéket ahol tudta lekaparta majd alapozót használt,annyit várt a festéssel amennyi az alapozó flakonján van,majd festette. A festék leszedte a régi festéket ezért azt újra leszedte,várt amíg megszárad és újra kente ezután megint csak várt de a második réteg leszedte az elsőt pedig száraz volt a fal.Mit lehet ezek után csinálni ,hogy végre szép falunk legyen ?
2011. dec. 1. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A régi festéket VAKOLATIG el kell távolítani, különben úgy jársz, ahogy leírtad. (Én is).

Ha a glettelt vakolatra festesz, nincs ami lejöjjön..

Vízzel (esetleg szappanos) fel kell áztatni, "csontig" maradéktalanul spaklival a régit eltávolítani.

2011. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Már bocsi d e a festésben nem a festés a nagy Was ist das? hanem az előkészületek. Festéklekaparás glett stb.
2011. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a szakmunka az szakmunka. Erre vannak a festők. Falkaparás, glettelés, csiszolás, megint glettelés, megint csiszolás, alapozás, festés, és olyan nyalánkságokat mint élvédőzés már nem is említek.

Ezek nélkül a régi, fellazul, felpúposodott festék bizony lejön azonnal.

A fal se nem lesz szép, se nem lesz olcsó, és jó sok idő elmegy vele.

Azért legalább utána olvashattatok volna, ha már nekifogtatok...

2011. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A párom panelig kaparta,de ott is lejött a második festésnél.A szoba belső fala,tehát ami a nappalival szomszédos sikerült elsőre.

Mindent úgy csináltunk ahogy írtátok nem maradt ki semmi,nem először festünk,de mint írtam ez nem jó így.

2011. dec. 1. 19:39
 5/14 anonim ***** válasza:
azért szedi le mert nem száradt meg tökéletesen a fal. írod hogy ez jellemző probléma. szerintem csak akkor tudjátok rendesen kifesteni, ha atomra befűtötök vagy két napra. vagy majd nyáron. :(
2011. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Nálunk se akart száradni, bemérgesedtem, és vettem gipszkartont. beborítottuk a falat, szüleimtől kaptunk fűrészporos tapétát, meg vettünk nagyon olcsón, és azt festettük le. Seperc alatt megszáradt, és nagyon szép lett.. :)
2011. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, de miért decemberben festetek? Mi nyáron csináltuk, kánikulában, pillanatok alatt száradt és tökéletes lett, pedig a legolcsóbb anyagokkal dolgoztunk. Mondjuk 35 fokos falon nem is csodálom. Nektek most hideg a fal, mérjétek meg a hőmérsékletét. A száradási idő optimális hőmérsékletre és páratartalomra van beállítva, de hogy a fal nem éri el azt a hőmérsékletet, az tuti. És a páratartalom is magas, hiszen gondolom, nem szellőztettek közben. Így a száradási idő jelentősen megnő. Legalább egy napot várjatok a két réteg közt.
2011. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szeretnénk nyáron festeni de nincs időnk rá.Párom 3 műszakban dolgozik,túlórázik ,majd kimegy a kertbe sötétedésig dolgozni.Nekem vegyszer allergiám van,még kesztyűben is szétreped a kezem.Tehát kora tavasztól késő őszig nincs időnk belső munkákra.

Gipszkarton milyen áron kapható ? Leírnád a felrakás folyamatát ?

2011. dec. 2. 08:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha panelban laktok, akkor felesleges a gipszkarton. Amire azt fel lehet ragasztani, arra a tapétát is.
2011. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ekkora tapasztalatlanság esetén keress festőmestert.

A fent linken találsz, de ha kell én is segítek esetleg még szaktanácsadással is.

2011. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!