Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják egyes mamák...

Miért gondolják egyes mamák és nagymamák, hogy a babákat "kilóra mérik", és annál jobb, minél nagyobbak? Ez nem verseny, nem?

Figyelt kérdés

Olyan dühítő néha, különösen, mert az én kicsim 3kg-al született, de már 4 hónaposan megduplázta a súlyát, mégis leszólják olyan babák mamái, akiké 4-5 kg-val született, és egy hónappal fiatalabban is nehezebb. Illetve rögtön a súlyát kérdezik, és lesajnálnak.

Pedig jól szopik szerencsére, jól nő, igen, lelassult a növekedése, mint minden szoptatott babának, a 3. hónap után, de mint kiderült a tápisok ugyan jobban híznak akkor már, de emiatt jobb esélye is van, hogy később elhízott felnőttek lesznek.

Az én kisfiam pedig egészségesen gömbölyű, nagyon mozgékony, és irtó jól is fejlődik ilyen téren (is), míg van egy pár óriásbaba, akik a súlyuk miatt alig tudnak megmozdulni, persze majd ők is megtanulják, de miért hiszik azt, néhányan, hogy minél kövérebb, annál jobb?


2009. dec. 4. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, de tényleg ezt gondolják. Én is 3-kg-os gyermeket szeretnék, 4 kg felett már óriás bébiről van szó, és azokat biztos nehezebb megszülni.
2009. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Az én fiam kicsinek született, szopizik, de hogy, és zsupsz 8kg.

Engem ezért szánnak, meg gyanusan néznek, hogy akkor biztos tápis. És ilyenkor jön a "szoptatja?" kérdés.

Áll, gurul, nyáladzik, nő, bőg, fingik de mekkorát, eszik, az idegeimre megy.... ezek senkit nem érdekelnek, de a hány kg az igen. Mintha gyógyszerészek lennének, és valami gyógyszert kéne bekeverni amihez kell a pontos testsúly.

2009. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ugye milyen dühítő ez a súlymánia?

Igen, én szerencsésnek érzem magam, hogy ekkora volt, mert így szép élmény volt a szülésem (míg sok nagy baba császárral jött ki), és mégis jó méretű volt, és nem kellett miatta aggódni, remélem, ha lesznek tesók, azok is hasonló súlyúak lesznek. :)

Csak ez a foytonos erőszakos mennyi a a súlya, bezzeg az enyém már, nem akarod hozzátáplálni, stb zavar.

Pedig mamának lenni amúgy sem könnyű feladat, van elég nyomás, miért kell még ezt is...

2009. dec. 4. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik lányom 2800grammal született.1 évesen 8200gramm volt.A másik lányom 4060grammal született,8 hónaposan 11kilónál tart.A szülésem szörnyű volt az idősebbnél,míg a kövérkémet könnyen világra hoztam.Van jó és rossz oldala mindegyik típusnak.A mozgásuk az óriás babáknak is fejlődhet úgy,mint a normál,vagy kicsi babáknak.
2009. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd hogy az ellenkező oldalon lenni sokkal jobb. A fiam 4300 g-al született, most 12 hetes és 7600 g(csak anyatejes). Nem kövér csak olyan jó kis husos. De mikor megkérdezik mennyi idős és megmondom nem akarják elhinni, csak hüledeznek, hogy milyen nagy súlyú. Én büszke vagyok rá, de nem azért mert ekkora, hanem azért mert egy gyönyörű egészséges kisbaba. Szóval néha én is kapok érdekes pillantásokat, csak éppen az ellenkezője miatt mint te, és sokszor ez sem kellemes. Mintha valami gyerektömő nőszemély lennék.
2009. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, bocsi, nem megsérteni akartam másokat, és semmi bajom a duci babákkal, (még lehet, hogy a következő nekem is az lesz, ki tudja), csak azt akartam mondani, hogy nem értem, miért kell leszólni egy teljesen egészéges babát, csak mert nem óriási.

De akkor látom, mindenkit leszólnak egyesek - valószínűleg nem a babákkal van a gond, hanem azzal akik leszólják őket! :)

Csak reméltem, más is tapasztalt ilyet, és hasonló a véleménye.

A lényeg, hogy szép és egészséges babáink vannak, én tudom, hogy szerencsés vagyok, és ti is, hogy minden ok! :)))

2009. dec. 5. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen ez igy van ahogy irod.Meg még ajaj lesz sok olyan is hogy még nem megy?bezzeg az enyém ennyi idössen...meg 1éves és még nem beszél?fuuuuuuu szét kéne az ilyen dicsekvö anyukákat stb csapni.Meg ha duci az egézséges,de ha nem hurkás minden irányban akkor milyen kis nádszál, és még majd sajnálják is .Istenem le sem kell az ilyenekkel állni:)
2009. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem már nem érdekel.

A kisfiam 3600 g-mal született. Most 15 hónapos, és 9 kiló. Na bumm. Vékonyaknak meg kövéreknek is kell lenniük, hogy kijöjjön a nagyátlag.

Ne foglalkozz azzal, hogy más mit mond, engem egyedül a gyerekorvos véleménye érdekel, aki szerint teljesen egészséges, de ilyen alkat, és kész.

2009. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos tényleg így van :/ Bocsi amúgy 14 éves lány vagyok, de azért válaszolok:) Én koraszülőtt voltam, 2080 g-mal születtem és 48 cm-el ami nagyon kevés és anyát folyton ezzel piszkálták hogy milyen gizda gyereke van. Szerintem ha egészséges valaki mindegy hogy sovány mert mostanra én is felszedtem súlyt és teljesen átlagosan nézek ki. Szerintem inkább az a baj ha egy kisgyereket folyton csak tömnek a szülei és meghízik és akkor felnőtt korára is kövér marad ami szerintem elég nagy probléma
2010. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!