Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos babám egyedül is...

Esztu81 kérdése:

Két hónapos babám egyedül is el tudja magát szórakoztatni. Aggódjak e miatt?

Figyelt kérdés
Két hónapos a kislányom, és nagyon sokszor előfordul, hogy ha leteszem a kiságyába, pár percig beszélgetek vele, majd magára hagyom, akkor tökéletesen elvan egyedül is. Nevetgél, kacarászik a kiságy fodrainak, a plüssjátékainak. Sokszor ez akkor is így van, ha napközben alvásból megébred, és épp nincs senki a gyerekszobában. A nappaliból csak a "nevetését" hallom, erre megyek be. Persze örülök, hogy ilyen nyugodt baba (tényleg szinte csak mosolyog, ha ébren van, alig sír), de aggaszt, hogy nem mindig igényli apa, vagy anya közelségét. (bevallom, félek, hogy netán valami idegrendszeri - esetleg autisztikus - gond legyen.) Ha mi is ott vagyunk vele, akkor figyel ránk. Nekünk mosolyog, de előfordul olyan is, hogy ölbe veszem (mert már nekem hiányzik, hogy babusgassam), és elkezd hisztizni. Visszateszem az ágyába, és ott rögtön vigyorog, mosolyog ránk. Ne parázzam túl? Amíg kommunikál velünk is, addig nincs baj? Bocsánat, hogy ilyen aggodalmas vagyok, de első baba... Anyapara... :P
2014. jan. 27. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Örülj neki! Vannak ilyen típusú babák is, meg olyanok is, akiket le se lehet tenni.
2014. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Örülj neki:) Az én kislányom 5-6 hónapos koráig nagyon jól elvolt egyedül,nézelődött,mosolygott,3 hónapos koráig utált kézben lenni,egyedül aludt el,most 10 hónapos,és 3-4 hónapja folyton velem szeretne lenni,csak úgy játszik,ha ott ülök vele,és gyakrabban van kézben,mint nem.


Minden időszak más és mindegyiknek meg van a maga szépsége:)Ne aggódj,nincs semmi gond a babáddal,de ha bizonytalan vagy,kérdezz rá az orvosnál,védőnőnél!

2014. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez már nem anyapara ne is haragudj :D

egyrészt, azt, hogy visszamosolyog a 2 hónapos, még nem nevezném kommunikálásnak :)

másrészt 2 hónaposan autizmusra gondolni mert elvan a baba azért elég meredek! :D én 2 évesen gondoltam autizmusra mert nem kommunikált a gyerekem és utána még 2 évig vizsgálták pár havonta, mert a pszichiáterek sem tudták még akkor... :)


2 hónapos babának az kell, hogy az éhségérzetét jelezze :) nincs semmi baj, tetszik neki a kiságy, érdekes a világ, most kezd rácsodálkozni!

majd 15 hónapos kor körül jelentkeznek az autisztikus tünetek ha az lenne, addig ne agyalj ilyen marhaságon és kívánom, hogy azután se kelljen soha! :)

2014. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Baromira irugyellek! :) Kisfiam a tökéletes ellentétje volt a Te babádnak. Örülj, higy elvan, vissza fogod sírni még ezt az időt! :)
2014. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!