Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen vettétek észre,...

Mennyi idősen vettétek észre, hogy kötődik hozzátok a babátok?

Figyelt kérdés

Az enyém 10 hónapos és a mai napig nem vettem észre, hogy többet érek neki, mint egy idegen, aki szélesen vigyorog :(

Ha 1-2 órára másra hagyom, az sem tűnik fel neki. Jól van ez így? Nagyon bánt a dolog. Olyan mintha nem szeretne.


2014. jan. 28. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
10 hónaposan még az én kisfiam is simán elvolt a nagyszülőkkel. Most 22 hónapos és le sem tudom vakarni magamról :), már túlságosan is anyás. Nem emlékszem pontosan, hogy mikor változott, de szépen lassan kialakult a kötődés.
2014. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megszokta, hogy mindig ott vagy, de ettől még szeret. Azt szoktam írni mindig, hogy Te sem azzal ébredsz, hogy "jajj sziasztok lábak, sziasztok kezek, de örülök, hogy itt vagytok!!!" ... pedig nyilván nagyon is fontosak számodra az említett testrészeid, de megszoktad, hogy mindig ott vannak. :) (Ha meg elmész akkor lefoglalja az újdonság varázsa, hogy egy idegennel lehet játszani)


Amúgy még csak 7 hónapos a babám... nem mutatja ki kifejezetten, hogy szeret, de egyértelműen biztonságosabban és természetesebben érzi magát velem... ez tuti nálatok is így van, csak te már megszoktad és többre vágysz. :):)

2014. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én is vártam ezt a pillanatot. Mindig amikor a nagyszülőkre hagytam, montam nekik, hogyha nagyon sírna utánam, azonnal hívjanak. De csak annyit mondta, hogy nyugodj meg, nem fog. Aztán kb. egy hónapja van az, hogy nagyon rám van kattanva. Ha kiakarják venni a kezemből, el kezd rángatózni, rázza, a fejét, hogy nem, és sír is. Most 14 és fél hónapos. Úgyhogy én olyan 13 hónap körülire datálom azon időpontot, mire észrevettem azt, hogy én vagyok az első és legfontosabb személy a számára. Szerintem 10 hósan még kicsi ehhez. De nyugi, eljön az az idő, amikor majd "visszasírod" ezt. :D
2014. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14 hónaposan
2014. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igazán akkor amikor közösségbe ment. addig leginkább tárgyként kezelt aki mindig ott van vele és kielégíti minden vágyát :D persze ha sírt akkor bújt, de ez is inkább olyan "erre vagyok jó" bújás volt. mikor bekerült közösségbe akkor meg az "isten" lettem neki, minden másodpercet velem szeretne tölteni :D
2014. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj. Inkább örülj neki, hogy mással is jól elvan, nagyon nyitott kisbaba lehet. Nemsokára jön majd a szeparációs szorongás, szerintem rájössz majd, hogy ez az állapot jobb volt. Az anyukája egyedül te vagy, és hidd el, meg tud különböztetni mástól, de szerinted egy 10 hónapos baba hogyan mutassa ki hogy téged szeret a legjobban? Vagy az jobb lenne, hogyha mindig sírna mások előtt?

Hidd el, megtanul beszélni, és el fogsz olvadni, mikor azt mondja, hogy Anya szeretlek. Vagy azt hogy Szép vagy anya, csinos vagy anya. Meg tudtam volna zabálni, mikor a tükör előtt próbáltam egy ruhát, és kevesebb, mint két évesen ezt mondta a kisfiam.

2014. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom kb. hat hónapos korától csak velem és a férjemmel volt meg, illetve azt, hogy kézbe vegyük, csak nekünk engedte, max. anyumnak. Nekem meg ez volt teher picit. Most 22 hónapos, és most már (kb. 14 hónapos kora óta) azért jól megvan a nagyszülőkkel és a nagybácsikkal, nagynénikkel is, tök jól megvannak nélkülem, nélkülünk is. Márciustól viszont kezdődik a bölcsi, az megint egy másik kérdés lesz.



Szerintem előbb-utóbb minden gyereknek van ilyen korszaka, az, hogy kinek-mikor, totál változó.

2014. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Majd ha jön az anyabaj (szeparációs szorongás), akkor hirtelen istennővé változol cselédlányból :)

Ez egyéves kor körül várható majd, vagy utána :)


Szeret Téged! Ez csak azt bizonyítja, hogy bízik benned, tudja, hogy ha majd kellesz, ott leszel.

Ha majd kezdődik a szepaszori, akkor se utasítsd el a csimpaszkodást, hogy továbbra is meglegyen a biztonságérzete.

2014. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Én olyan 7-8 hónapos kora körül vettem észre, h tapad rám. Vannak jobb és rosszabb időszakok. Alapvetően jól elvan a nagyszülőkkel is, ha mi nem vagyunk ott, tehát nem lát bennünket. De ha ott vagyunk, akkor rendszerint matricásat játszunk. Hidd el, h egy idő után ez megterhelő. Nekem legalábbis az, hiába imádom. Nyilván nem az a baj, h ragaszkodik, szeret, hanem az, h pl egy kávét nem tudok nyugiban meginni, vagy elmenni wcre.


Szerintem fogadd el, h a te babád is szeret téged, kötődik hozzád, de természetesnek veszi, h ott vagy. Egyik hozzászóló kommentje találóan leírja ezt (helló kéz, láb). Később ő is hihetetlenül ragaszkodni fog hozzád, addig pedig elvezd ki ezt a viszonylagos nyugalmat. :)

2014. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Mi van Veletek azóta?
2016. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!