Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hetes babám nappal alszik,...

1hetes babám nappal alszik, éjjel virrasztunk. Hogyan tudnánk ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Nappal rendesen alszik a pici, 3óránként felkel,eszik, majd ismét alvás, evés közben beájul. Majd eljön a 23-24óra, és onnantól kezdve nagy szemekkel néz és követeli a cicit. egészen reggel 6-ig. Ha véletlen elalszik, az tart max.:fél órát. Hogy tudnánk rászoktatni, hogy éjjel is aludjon? Ha nem eszik vagy alszik akkor üvölt.
2009. dec. 5. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

ugyanez volt min. 3 hétig nálunk, csak az enyém este 10től reggel 6ig üvöltött, és a szoptatás sem érdekelte.

nem tudtam mit csinálni, aztán magától jobb lett.

2009. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy pici baba ilyen, ne várd el tőle, hogy "rendesen" viselkedjen még. 6 hétig biztos ez lesz, nekünk ez 3 hónapig tartott, annyi különbséggel hogy + 1 baba volt.

Ezt az időszoakot tényleg túl kell élni, aztán jönnek majd az örömök is.

Sok kitartást és türelmet kívánok, ha nappal alszik a pici akkor próbálj te is pihenni.


7 hós ikrek anyukája

2009. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez még az időszak amikor neked kell hozzá alkalmazkodni (bár ez szerintem később is így lesz :) ), így az a jó, ha te is pihensz napközben, nekem a kicsi 2,5 hetes, sokszor nem alszik éjszaka, viszont napközben nagyon jókat alszik, így én változtattam az alvási szokásaimon, éjszaka sokáig fent vagyok, viszont délelőtt kb. 11-ig alszunk mindketten
2009. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ez két hétig tartott.Teljesen kifáradtam.Most 2.5 hónapos, és este 8-tól reggel hétig szunyál.Éjszaka egyszer eszik egy hang nélkül, büfizik, majd tovább alszik.

Ne aggódj, majd változik a helyzet!Én nem tettem semmit, magától beállt.

2009. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az en babam is osszekeverte a nappalt az ejszakaval amikor 2-3 hetes volt, de szerencsere csak par napra. Nekem ugy sikerult ezt megoldanom, hogy ejjel nem kapcsoltam fel lampat meg a szopihoz sem. Ha pelust csereltunk, akkor is csak egy solampat kapcsoltam, ami csak annyi fenyt adott, hogy eppen lassam, hogy mit csinalok. Soha nem beszeltem hozza ejszaka. Igy par nap latt "rajott", hogy ejjel nem haverkodunk, es aludt.
2009. dec. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval: hangsúlyozni kell a különbséget az éjszaka és a nappal között: nappal legyen világos, nem kell néma csend, beszélj hozzá sokat. Éjszaka viszont minimális fény (vagy épp sötétség, ha tudsz úgy szoptatni, én eleinte nem tudtam, de aztán belejöttem), ne beszélj hozzá. Aztán lassan megtanulja, hogy ilyenkor aludni kell.
2009. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!