Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, akinek a...

Van olyan anyuka, akinek a babája 10hósan 12kg és 80cm?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert mozgásilag levan maradva,h.esetleg más babáknál is gondot okoz-e a súly?
2014. jan. 30. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem okoz gondot, hogy dagi:)

Àll, bútorok mellett lépeget, mászik ül.

2014. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kb ilyen paraméterekkel rendelkezett ennyi idősen, és nálunk is lassabban indultak be a dolgok, de mindig az "előírt határidőig" azért mentek a dolgok. 10 hónaposan még nem kezdett el mászni, pedig láttam, hogy megy a mozdulat neki. Aztán még így 10 hónaposan felállt és egyből lépegetett is a bútorok mellett. Ekkor ült fel először, és rá pár napra kezdett el csak mászni. Viszont még nem töltötte be a 13. hónapot, amikor elindult! Szóval úgy tűnt, hogy nagyon ráérősen csinál mindent, viszont a végén sok kortársát beelőzte. Szóval ha ilyesmire gondolsz, akkor igen, nálunk úgy tűnt, hogy az alkatából kifolyólag lassabban csinált mindent, mint mondjuk azok a babák, akiket ismertünk...
2014. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pont 12kg volt a kisfiam 10 hósan és már ment egy két lépést önállóan, 11 hónaposan stabilan járt. A lányom 10 hónaposan csak 8 kg volt és ő is elindult.
2014. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a környezetemben nem látok összefüggést a súly és a mozgásfejlődés között. A lányunk 10 hónaposan 7 kiló volt, mégis mindent az utolsó pillanatban csinált meg. Mindig izgultam, hogy megcsinálja-e időben, amit "kell". Az unokatesója 6 hónaposan volt 12 kiló és mindent nagyon hamar csinált.

Miben van elmaradva a babád?

2014. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt,h.az utolsó pillanatban?hány hósan kezdte a mozgásokat?az enyém utál hason lenni,forog de csak hasról hátra és ennyi...
2014. jan. 30. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézetni orvossal. Ekkora elmaradás nem a súlya miatt van.
2014. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nézesd meg, mert 10 hónaposan már mind a 2 oldalra kéne fordulnia - elvileg már 6 hósan kellett volna.

Orvos nem mond semmit?


Egy ismerős kislány is ilyen súlyban volt kb, 8 hónaposan mégis elindult.

2014. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Akkor ez így más! Doki nem mondott semmit, mert ez azért már tényleg lemaradás, és nem a súly miatt! Mire betölti a 7 hónapot, addigra "kell" mindkét oldalra fordulni, szóval ennyi idősen már minimum kúsznia kéne tudni, vagy legalább is próbálkozni...

Mindenképpen mutasd meg szakembernek!

2014. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltunk ortopédusnál,ő nem talált semmit,viszem gyógytornászhoz,ő se talált semmit,de a biztonság kedvéért elviszem neurológiára.remélem ott is minden rendben lesz.
2014. jan. 31. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem a lanyom 9hos es 8kg es 72cm nekem fordul mund2oldalra,butorba kapaszkodva fel all es lepeget,mondja a mama-papa-baba-neha sikerul az apa es az anya. mostanaban jajajj es nem-et mond :)) amikor nevetunk utanoz. maszik elore is mar.

hat nem tudom szerintem vidd el orvoshoz. en mindig ugy vagyok vele ha nem is baj inkabb orvos is nezze meg.

2014. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!