Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen ellenséges velem...

Miért ilyen ellenséges velem a többi kismama, anyuka?

Figyelt kérdés

Roma származású vagyok, a férjem "magyar". Most 9 hónapos a kisfiunk, én 26 éves vagyok, a férjem 28. Csomó helyről hallottam vissza, hogy a férjem egy c*gány r*bancot vett el, és a védőben a kismamák olyan gonoszan néznek rám. Értem én, hogy a romákkal baj van, meg minden, de én egyetemet végeztem, rendesen dolgoztam, a férjem szintén, akkor miért kell ilyennek lenni?

Ti is elítéltek minden romát, csak származás alapján?


2014. jan. 30. 14:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

én abszolút nem itélkezem csak a származás miatt.szerintem meg lehet nézni mennyi bunkó semmirekellő van a magyarok közt is.sosem volt bajom a romákkal ha azok tisztességesen viselkedtek velem.

De nem kell velük foglalkozni..

2014. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%

Nem a romákkal van baj,hanem azzal aki lop,csal,hazudik és az állam nyakán élősködik,kijátszva a segélyeket.És ez bőrszíntől,hovatartozástól független!!!!


Aki így viselkedik veled az pusztán rasszista.Ne foglalkozz velük!!

2014. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyen előítéletek (rossz tapasztalatok) azokat sújtja leginkább akik roma származásúak, de rendesen dolgoznak és nem a segélyért szülnek. Sajnos a tipikus roma kismama nem olyan mint te, de ha megismernek valószínűleg máshogy fognak megítélni.
2014. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Lienah ***** válasza:
100%

Már miért ítélném el, amíg nem szolgált rá??

És különbenis csak 2 fajta ember létezik (nahjó kisarkítva nyilván): jó meg rossz.

Bunkók mindig is voltak és lesznek is, nem szabad ilyenekkel foglalkozni, bár tudom, hogy nem könnyű.

Azért megnézném azt a "magyar" embert, akinek a 4-5. felmenői is mind magyarok voltak... Kétlem, hogy lenne ilyen.

2014. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a romáknál más az általános, vagy gyakori, de azért egy értelmes gondolkodású ember nem ítélkezik ismeretlenül, nem?
2014. jan. 30. 14:10
 6/31 Lienah ***** válasza:
50%

Ebből is látszik, hogy az értelem kihaló félben van...

Egyre több az üres agyú, buta ember (és ez meg nem diploma függő, mint ahogy azt sok primitív gondolja).

2014. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Volt olyan is, hogy az egyik kismama, mikor szültem, a kórházban megkérdezte, hogy most akkor hozzám is 30 látogató fog jönni egyszerre? mert ugye a romáknál ez volt a szokás...természetesen nem jöttek ennyien, a férjem minden nap, 2x volt anyukám, 1x a nővérem, 1x anyósom. Ennyi. Aztán mikor megmondtam, h Máté legyen a gyerek neve, mindenki csak nézett rám, hogy csak ennyi? Mintha valami Hoszéármándónak kellene hívnom, csak mert roma vagyok...
2014. jan. 30. 14:17
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Nekem elég sok negatív tapasztalatom van velük kapcsolatban. És igen, előítéletem van. Én már úgy vagyok, hogy ő bizonyítsa, hogy ő nem olyan. Inkább kerülök minden szituációt velük. Ne haragudj, de túl sok minden ért már, pozitív dolgot nem tudok mondani.
2014. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos olyan korban élünk, amikor a legtöbb embernek vannak rossz tapasztalatai a romákkal. És mivel emberek vagyunk, ezért hajlamosak vagyunk a többi romával szemben is rögtön ítélkezni. Gondolom ezt már eddig is érezted, nem hiszem hogy ne találkoztál volna ezzel eddigi életed során. Nincs értelme tiltakoznod ez ellen, el kell fogadnod, hogy neked ez jutott. Egy dolgot tehetsz, saját életeddel és cselekeiddel tudod megdönteni a feléd irányuló ellenszenvet. Mutasd meg, hogy Te nem vagy olyan és hogy Te nem érdemled meg az ilyen bánásmódot! Sok sikert hozzá!
2014. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nehéz is, de be kell venni a lesz@rom tablettát és egyik füleden be, a másikon ki...

Az a lényeg, hogy Te legbelül tudod, milyen ember vagy és mindarra, amit saját erőből elértél, mindig büszkének kell lenned. Ha a családodra, akkor arra, ha a diplomádra, akkor arra, ha az eszedre, akkor arra.


Aki disztinkció nélkül ítél, az sosem tárgyilagos. Abból mindig valamilyen érdek beszél.

2014. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!