Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csináltátok a hozzátáp...

Ti hogy csináltátok a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

it adtatok elsőnek? Napi hányszor? Mennyi idő múlva változtatások ki? Kell szünetet hagyni?

Köszönöm.


2014. jan. 30. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

6 hónapos koráig csak anyatejes volt, akkor kapott először almát reszelve, először csak a levét, majd egy-két kanállal, fokozatosan (én két szoptatás között adtam először). Látni fogod rajta, hogy kéri-e, vagy sem, hogy mennyit eszik meg szívesen. Utána jött a barack, majd a krumpli, répa, sütőtök, körte, cékla, stb...

1 hónap alatt váltottunk ki egy evést (csak naponta egyszer kapott gyümit, délelőtt), majd újabb egy hónap alatt még egyet. Én nem sürgettem semmit, fokozatosan csináltuk, védőnőnk sem volt, aki bele tudott volna szólni, így a saját belátásom és a baba igényei alapján csináltam.

2014. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan kezdtem reszelt almával. Én az egyik szoptatás előtt adtam neki. Első nap egy kanállal adtam, második nap már hárommal, és így fokozatosan növeltem. Amikor már mérhető mennyiséget evett belőle, kevertem hozzá mást is, már nem emlékszem pontosan melyiknél mit, de évszaktól függően lehet barackot, meggyet. A harmadiknál már azt mondták, hamar vezessem be a glutént, neki reszeltem bele egy kis háztartási kekszet. Körülbelül egy hónap alatt váltottunk ki egy evést. Aztán jött a répa, krumpli, sütőtök, ezekkel is kb. egy hónap alatt váltottunk ki egy evést. Az első egy-két hónapban még nem törekedtem a változatos ételekre, hiszen ez elég nagy változás volt már nekik az anyatejhez képest.
2014. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Turmixoltam almát. Első nap csak egy kiskanál almalevet, hogy szokja az ízt. Második nap több kanállal. Aztán harmadik nap már pürésítve kóstolgatta, hogy szokja az állagot. Egy hét múlva azt vettem észre hogy 3 almányit megeszik:) Bár a védőnő 6 hónapot mondott, én 5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, mert láttam rajta hogy a tejem már nem elég neki. Mondjuk nagyon óvatos voltam, nem 3 naponta hanem hetente adtam csak vmi újat. Most 8 hónapos és már napi 4szer eszik rendeset, szopizni pedig csak elalváshoz szokott (napi 3x) és este pedig tápszert kap, mert addigra már nincs elég tejem. Én nagyon fontosnak tartom, hogy minőségi ételeket kapjon, mert nem mindegy miből épül fel a kis teste, üveges bébiételt csak végszükség esetén kap, 90%-ban én készítek el neki mindent.
2014. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. jan. 30. 21:08
 5/5 farkaszs válasza:

az enyém 2 hós baba anyatejes én igy gondoltam majd a hozzátáplálást:

először is akkor kell elkezdeni ha már 4 hós elmult vagy később és amikor már nem ugy hizik a baba

először gyümölcslé 5ml du tájékán szopizás előtt ezt egy héten át egyfélét szabad neki adni amig meg nem szokja 5 ml -ként növelve az adagokat aztán jöhetnek korához megfelelö bébi ételek ugyanilyen tempóban vagy otthon készített ételek pl kifőzött pépesített alma majd ehhez krumpli stb

nem tudom még mi a sorrend de utána lehet nézni én is ezt teszem majd már rég volt hogy a kislányommal elkezdtük az elválasztást (3 éves múlt) de majd két éves koráig szopizott :)

2014. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!