Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz alvó SZÜLŐK! Hogy...

Rossz alvó SZÜLŐK! Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, majd 2-3 év múlva lesz hogy egyáltalán belevágunk, de kicsit aggódok.

A párom olyan, ha egyszer felkelt nem tud visszaaludni. Ez lehet 2 óra alvás után de bármennyi, a lényeg hogy ha egyszer felkeltik onnantól ébren van és csak következő este alszik.

Én mellettem meg ágyút is lehet robbantani, viszont ha felkelek dühös és kicsit agresszív vagyok.

Mi lesz így az éjszakai kelésekkel? Dühös anyuci, vagy rosszalvó apuci keljen? Főleg, ha másnap meló van...

Mással volt ilyen?

Vagy aki ingerült ha felkeltik a baba miatt megváltozott?


2013. dec. 30. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

addigra mire oda kerülsz,hagy babátok lesz,már nem fogsz ilyeneken agyalni,aggódni-mert teszed a dolgod..

egy pár hét után már nem lesz furcsa hogy fel kell kellned,sőt hozzászoksz. hidd el a párod is visszafog aludni,mert ő is fáradt lesz annyira hogy már semmi nem érdekli csak alhasson. de az is lehet hogy ti mázlisták lesztek és eleve fel sem fog ébredni..

2013. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is nagyon mélyen tudok aludni és sokáig,de a terhesség vége vele bele rázkódsz mert 2-3 óránként kell majd pisilni kelned így jelezve a szervezet a felkészítésre, na meg mert nyom a gyermek, de amint eljön a babázás időszak fel fogsz kelni automatán a gyermek sírásra aztán idővel már a nyüsszögésre is, és a férjed ha az előtt nem aludt vissza most majd tuti vissza fog mert nem fogja bírni a fennlételeket, vagy pedig ki költözik a másik szobába amíg ez a 3 óránkénti keledezések vannak.

De ez csak a jobbik eset van amikor nem alszik a gyermek egyántalán óránként fenn van és mire te elaludnál addigra ismét felébred, majd úgy alszol el hogy a kezedben tartod a cumiját, és megszokod a kelést nem leszel már ingerlékeny, ha csak nincs sok pénzetek és bébi szittert fogattok az alvás érdekében.

Ezen mindenki átesik 1 éves korig nagyon fárasztó, utána egyre könnyebb.

Hiába hogy azt mondják hogy minél nagyobb a gyerek annál nagyobb a gond vele, mert nem igaz, amikor kicsi akkor szorul a legnagyobb figyelemre ami borzasztó fárasztó amikor nem tudod miért sír nem tudja magát kiszolgálni a wc re se jut időd kimenni.

De ha ezeken mind túl vagy utána már jobban tudod élvezni a babáddal való időt.

Szerintem kevesebb aggódással jár ha a gyermek haza hoz egy egyest az iskoláéból mint hogy azon aggódsz hogy vesz e egyántalán levegőt a gyermeked mert mondjuk annyira beteg hogy csak az orrán hajlandó levegőt szívni ami el van dugulva és későn veszed észre éjjel mert alszol hogy cseppencs bele.

És honnan gondolod hogy apuci segíteni fog neked éjjel?

Lehet hogy ád dumbólja az éjszakát és fel sem tudod majd kelteni hogy segítsen, ha majd mondja hogy ő most aludni akar mert holnap dolgozik, és minden éjjel te kelsz majd fel hozzá évekig.

Nem elkeseríteni akarlak de az én férjem ilyen, nem minden ember egyforma bízz benne hogy a tiéd segít majd mindenbe.

Az enyém is megígért mindent hogy segít mire oda jutottunk inkább el is emnt otthonról hogy addig se legyen otthon, éjjel nagyon ritka hogy fel kel a kicsihez, akkor is csak akkor ha én már fel ébrettem és mondom neki hogy etesse meg amíg ki megyek wc-re, aztán vissza adja és megy cigizni, aztán jön a hajnal és nem hogy segítene de még magamra is hagy.

2013. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ingerültségről annyit,hogy lehet hogy abban a percben dühös vagy amikor a baba màr megint felsír és megint kellni kell,de amint meglàtod a kis arcocskájàt minden haragod elszáll..
2013. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!